Mercedes W204 - silnik PB/ON?

14 Wrz 2020, 12:21

Dzień dobry!

Chciałbym zapytać o prawidłowy wybór silnika do Mercedesa W204.
Na auto mam do wydania około 30k zł.
Rocznie pokonuję około 20 tys. kilometrów, codzienny dojazd do pracy to 30 km w obie strony, dwa/trzy razy w miesiącu dalszy wypad za miasto.
Tu powstają moje dwa pytania:
- Lepiej rozglądać się za silnikiem 1.8 156km w benzynie (słaby rozrząd) czy kupić diesla OM646 (starszy typ z 2148cm3)?
- Nigdy nie miałem auta w automacie - jak on wygląda w tych Mercedesach? Jest się czego bać? Czy celować w manualną?

Na wszystkie pytania z chęcią odpowiem.
Pozdrawiam serdecznie :)
Helios23
Nowicjusz
 
Posty: 5

14 Wrz 2020, 14:27

Ja bym chyba w twoim przypadku szukał diesla 2,1 z rodziny OM646 (C 200 CDI) to chyba najbardziej niezawodny i pancerny silnik w tym modelu. Potrafi robić przebiegi rzędu 500tkm bez większych problemów. Jebo praca może nie zachwyca ale coś za coś. Występował on tez bez DPFu co jest sporym plusem jeżeli chodzi o koszt eksploatacji. Trzeba jednak pamiętać że w 2009 roku został zastąpiony nowszą jednostką OM651 która już nie uchodziła za tak trwałą.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

20 Wrz 2020, 15:27

Problemem jest to,że w tym budżecie kupi to auto ale już z przebiegiem ok.500 tyś km(diesel)
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Sezon na jednoślady - motocykle, skutery i rowery
    Wraz z początkiem wiosny na ulicach pojawiają się motocykle i skutery. Użytkownicy takich pojazdów są w sposób szczególny narażeni na niebezpieczeństwo związane z wypadkami, ponieważ w razie kolizji nie ...
    Jak zbudować profesjonalny samochód driftingowy?
    Przedprodukcyjna Toyota GR Supra z silnikiem 2JZ, kompaktowa Corolla Hatchback czy bulwarowy roadster Opel GT - liberalne regulaminy techniczne w świecie driftu sprawiają, że inżynierowie mogą stworzyć naprawdę niesamowite ...