Miejscowe zniszczenie lakieru - matowy

Miejscowe zniszczenie lakieru - matowy

10 Kwi 2011, 21:02

Znajomy poprosił mnie bym zawiózł go do ślubu swoim samochodem. Oczywiście trzeba było przylepić kwiaty do karoserii, niestety pani kwiaciarka użyła jakiegoś paskudztwa które po odlepieniu kwiatów nie chce zejść z lakieru (coś jakby taśma 2 stronna). Próbowałem to namoczyć a później przetrzeć gąbką (zwykła kuchenna do naczyń). Niestety to był mój błąd, lakier się przetarł w tym miejscu i jest matowy :/ powstały jakby mikro ryski.

Na szczęście jest to powierzchowne. Po zastosowaniu wosku (jakiś regeneracyjny) który miałem pod ręką efekt matowości i ryski zniknęły. Jednak jest to wosk i działa tylko przez jakiś czas. Czy jest jakieś rozwiązanie na stałe? coś co się samo utwardza? znalazłem fit it pro w google (cos z mango chyba), ale nie wiem czy da rade?
nodle
Nowicjusz

Miejscowość: Libiąż

Re: Miejscowe zniszczenie lakieru - matowy

10 Kwi 2011, 22:05

Najlepiej wypolerować pastą polerską ręcznie , lub podjechać do lakiernika i wypolerować maskę.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

Re: Miejscowe zniszczenie lakieru - matowy

16 Kwi 2011, 23:58

Spruboj zmywaczem do silikonu. powinno ladnie zejsc. tylko po zmywaczu nalezy umyc i przemleczkowac elementy czyszczone
mały90
Nowicjusz

Miejscowość: Ciechanów
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nasz wiek, doświadczenie i bezpieczeństwo na drodze Nasz wiek, doświadczenie i bezpieczeństwo na drodze
    Możliwość swobodnego poruszania jest fundamentem wolności i niezależności. Od najmłodszych lat szukamy rozwiązań, które zwiększają naszą mobilność. Na początku uczymy się poruszania i korzystania z dostępnych środków ...
    Sportowe limuzyny - sportowe osiągi i luksusowe wyposażenie Sportowe limuzyny - sportowe osiągi i luksusowe wyposażenie
    Sportowe limuzyny to segment, którego nie trzeba reklamować. Będąc częścią firmowej floty – najczęściej limuzyną prezesa - stanowią idealny kompromis pomiędzy sportowymi osiągami, a luksusowym wyposażeniem i ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI