Mikropęknięcia na krawędziach opon...

21 Maj 2019, 18:31

Witam, szukam porady. Otoz od tego roku (nie jestem w stanie sprecyzowac od kiedy), zaczelem zauwazac symetryczne mikropekniecia na krawedziach wszystkich czterech opon. Sa to opony Bridgestones Potenza 215/40 R17 87V. Opony sa prawie trzy letnie i maja przejechane 31 000km. Bierzniki sa jeszcze w dobrym stanie. Nie wiem zkad sie biora te mikropekniecia ale zauwazam ze sie poszerzaja i sa tylko od zewnetrznej strony krawedzi opony. Dolanczam kilka zdjec. Chcialbym wiedziec czy tego typu mikropekniecia moga byc niebezpieczne i czy w takim przypadku trzeba by bylo wymienic opony? Mikropęknięcia na krawędziach opon... Mikropęknięcia na krawędziach opon... Mikropęknięcia na krawędziach opon... Mikropęknięcia na krawędziach opon...
S9818
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 4

21 Maj 2019, 22:35

Kolejne pytanie na forum o drobne pęknięcia opon. Raczej nie uznają Ci tego w ramach gwarancji. Ludzie z tym jeżdżą i nic się nie dzieje.
aGradory
 

22 Maj 2019, 07:53

S9818 napisał(a):Nie wiem zkad sie biora te mikropekniecia ale zauwazam ze sie poszerzaja i sa tylko od zewnetrznej strony krawedzi opony
Najprawdopodobniej największy wpływ na to ma działanie promieni słonecznych i warunki atmosferyczne. Guma starzeje się i po trzech latach mogą pojawia się tego rodzaju mikropęknięcia. One nie są niebezpieczne i raczej to normalne zjawisko w kilkuletnich oponach.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

22 Maj 2019, 09:43

Okej, dzieki Wam za odpowiedzi! :D
S9818
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Instalacja LPG do Toyoty Avensis T27 2.0 Valvematic
    Jaką instalację polecacie do samochodu Toyota Avensis z silnikiem 2.0 benzyna Valvematic 152KM? Jak wyglądałaby cała instalacja i jakich podzespołów by się składała? Na jaki okres jest gwarancja i jakiej wielkości ...