Mini Cooper - 12k

09 Mar 2016, 13:11

Witajcie.

Mój kolega ma na sprzedaż Coopera. Silnik 1,6 116KM z czteroletnim LPG. Rocznik bodaj 2003, czyli niestety bez grzanych foteli i climatronic. Przebieg to niecałe 150k. Auto kupił od sąsiadki, niecałe dwa lata temu, a ta wcześniej kupiła go ze Szwajcarii (chyba?). W środku autko zadbane, nigdy nie palone.
Mankamenty? Ponoć dość popularna usterka, mianowicie zamek centralny. Auto zamyka się na pilota, ale otworzyć można już tylko manualnie.
Dodatkowo, trzeba wymienić tarcze hamulcowe, bo mechanik założył mu za ciężkie klocki do tak małego auta, dlatego przy hamowaniu z 80kmh + trzęsie kierownicą, gdyż wyginają one tarcze czy coś takiego (niestety jestem zielony w sprawach samochodów, więc coś takiego zapamiętałem).
Dodatkowo, gdy był w Szwajcarii, spadł na niego maszt. Na dachu i boku widać nie tyle co wgniecenie, ale jakieś szramy, choć aby je dostrzec, trzeba się przyjrzeć z bliska, bądź przejechać ręką.
Samochodem jeździłem z nim niejednokrotnie, nawet w gazie wciska w fotel, około 9s do setki, a przejechać można 100km za niecałe 18zł.

To chyba tyle z tego co zapamiętałem. Obiło się jeszcze, że wymieniał niedawno sprzęgło i świece. Tak jak mówiłem, jestem zielony w autach, a poprzednio jeździłem Atosem i Smartem, którymi zajmował się mój wujek, w razie jakichś usterek.

Cena jaką chce? 12k + dorzuca alusy.
Czy mógłby ktoś dopomóc?
SweetBlancik
Nowicjusz
 
Posty: 46
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 01 10 2014
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

10 Mar 2016, 12:28

Odświeżam.
SweetBlancik
Nowicjusz
 
Posty: 46
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 01 10 2014
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

10 Mar 2016, 18:09

Szkoda kasy na Mini. To taka zabawka, która poza designem nic nie oferuje. Dopiero mocniejsze wersje to fajnie prowadzące się gokarty. Tak to auto jest znacznie droższe w serwisie niż konkurenci segmentu B

SweetBlancik napisał(a):Dodatkowo, trzeba wymienić tarcze hamulcowe, bo mechanik założył mu za ciężkie klocki do tak małego auta, dlatego przy hamowaniu z 80kmh + trzęsie kierownicą, gdyż wyginają one tarcze czy coś takiego (niestety jestem zielony w sprawach samochodów, więc coś takiego zapamiętałem).

Tarcze już są zwichrowane - jak nie pomoże toczenie to wymiana się szykuje i miej nadzieje, że piasty jeszcze całe

Ogólnie ja bym nie brał.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

10 Mar 2016, 23:44

Hm. Autko prowadzi się dość fajnie, miejsca z przodu także sporo, a do setki jest znacznie lepsza niż konkurenci w podobnej cenie. Klima jest, szyber jest. Więcej chyba nie potrzebuję jako 22 letni kawaler.
A o co chodzi z tymi hamulcami?
SweetBlancik
Nowicjusz
 
Posty: 46
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 01 10 2014
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

11 Mar 2016, 10:32

Ktoś po prostu wjechał z rozgrzanymi tarczami w wodę i powyginało, bo raczej to nie wina klocków.
Ewentualnie może być piasta krzywa co się spotyka w autach o dużych kołach z niskim profilem opony.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego
    Marka Volkswagen zmienia swoje plany dotyczące aktywności w sporcie samochodowym. Od 2017 roku Volkswagen będzie koncentrował się na nowych technologiach oraz dyscyplinach angażujących klientów. Po czterech latach ...
    Otwieranie drzwi bez udziału kluczyka – 1984 rok
    Współcześnie otwieranie drzwi pojazdu kluczykiem jest anachronizmem. Elektroniczny pilot na fale podczerwone (Infrared) otwierający drzwi auta jest standardem oczywistym nawet w najmniejszych samochodach miejskich. ...