Mitsubishi Colt V vs Fiat Stilo 1.4 3d do 6-7k

08 Sie 2018, 11:55

mlpzxc napisał(a):ale jednak trochę zbyt mułowate jak dla mnie(więcej niż 12 s/100 to jednak trochę słabo na ten moment mi się wydaje).


Na pierwsze auto ok, potem jednak czuje się niedosyt.

Ibizę i Polo odpuść. Dorzuć Megane I po lifcie z 1.6 16V (osiągi Ci wystarczą), Xsarę, Astrę. No chyba że je odrzuciłeś, nie chce mi się sprawdzać.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0

08 Sie 2018, 12:11

Tak, odrzuciłem już. Z Astry G mi się tylko Bertone podoba, ale to by było za duże ryzyko do 8k chyba :D. Ostatnio oglądałem jedną taką z ciekawości, bo na miejscu była i strasznie zmęczone to już. Nie pisałem o niej wcześniej, bo wiem że w tym budżecie to trochę śmiesznie brzmi. Zresztą zdecydowałem, że hatchback.
Polo i Ibiza to wiem, że też tak średnio dlatego napisałem pod ewentualnie.
Głównie z trójki Clio/Focus/Colt będę wybierał raczej. A z nich też Colt jest bardzo rzadki, więc pewnie będzie trzeba wybierać między Clio a Focusem.
mlpzxc
Nowicjusz
 
Posty: 21
0

08 Sie 2018, 14:57

mlpzxc napisał(a):Ostatnio byłem oglądać Clio 1.2 16v, ale jednak trochę zbyt mułowate jak dla mnie(więcej niż 12 s/100 to jednak trochę słabo na ten moment mi się wydaje).


Focus 1.6 ma 11s więc no różnica ogromna :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

08 Sie 2018, 15:40

To Clio miało 13, przy 1.4 16v już jest wg danych technicznych 10,5
mlpzxc
Nowicjusz
 
Posty: 21
0

08 Sie 2018, 15:52

A może taki Peugeot? Oferta dość konkretnie się prezentuje.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

08 Sie 2018, 16:09

Ładny nawet. Rodzice mają 307 sw z tym silnikiem, więc tu musiałoby nieźle ciągnąć. Tylko w nim jest gaz i pali przy nieco cięższej nodze 11,5l w mieście. W takim 206 samej benzyny pewnie by brał z 10,5l pewnie jakoś. Niby 1.6 czy 1.4 16v nie palą jakoś znacznie mniej, ale przy OC już byłaby chyba trochę bardziej wyraźna różnica. Co prawda chcę być współwłaścicielem z jednym z rodziców full zniżek, ale i tak może być już drogo. Najwięcej 1.8 bym brał jakby coś było ciekawego, ale najlepiej do 1.6. Najekonomiczniej by było jakby osiągi się brały z niższej wagi jak w clio czy colcie.
Tu było ciekawe clio(no może trochę kobiecy kolor), ale widzę ze zdjęcia środka, że nie ma klimy niestety: [link do oferty na Olx wygasł]
Będę czekał aż coś się pojawi w miarę blisko jeszcze.
mlpzxc
Nowicjusz
 
Posty: 21
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Corona 1957 rok
    Pierwsza Corona pojawiła się na rynku w 1957 roku. Początkowo Corona była oferowana z litrowym silnikiem o mocy 33 KM. W 1959 roku został on zastąpiony nowym 45-konnym silnikiem o tej samej pojemności. Kompaktowy samochód ...
    5 zasad bezpiecznego wyprzedzania
    Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wyjazdy w dłuższe trasy. Szczególnie w takich warunkach kierowcom przydaje się umiejętność prawidłowego wyprzedzania. O czym należy pamiętać? Wyprzedzanie to manewr, który ...

08 Sie 2018, 16:24

A może takie?
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

08 Sie 2018, 16:39

To widziałem już. Nie wygląda źle, na ten moment jedyny >1.2 w województwie z klimą(pomijając tego z Jasła z 10-letnim gazem, oba w sumie już dość długo stoją).Najwcześniej w poniedziałek mogę oglądać cokolwiek teraz. Może jeszcze coś dojdzie na dniach od prywatnej osoby :ok:.
mlpzxc
Nowicjusz
 
Posty: 21
0

08 Sie 2018, 16:52

Jeszcze z tego co wiem to w Rzeszowie masz giełde samochodową więc przez weekend możesz podjechać co tam ciekawego stoi.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

08 Sie 2018, 17:56

Barol napisał(a):A może taki Peugeot? Oferta dość konkretnie się prezentuje.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... 2ef49a9324
całkiem niedawno jeden z forumowiczów kupił za ok 6k właśnie s16/GTI, przed którym ostrzegałem, że nic dobrego z tego nie będzie, po czym po kilku m-cach przyznał mi rację :wink: niby ten wygląda ok,ale ja bym uważał
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

09 Sie 2018, 16:26

mike napisał(a):niby ten wygląda ok,ale ja bym uważał


wiadomo zawsze trzeba obejrzeć co w trawie piszczy.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

12 Wrz 2018, 00:00

Ostatecznie kupiłem niedawno Clio z 2001 1.4 16v benzyna za 5k. Wcześniej miałem okazję też przejechać się Focusem 1.6 i nie wiem czy to dlatego, że zajechany egzemplarz czy o co chodziło, ale szału jak dla mnie nie zrobił. W swoim teraz czuję, że zrywny fajny silnik, jak jeżdżę w mieście to jest zapas mocy do jakiegoś dynamiczniejszego włączania się do ruchu itp. Najlepiej z tej ostatecznej trójki Clio/Focus/Colt prowadziło mi się Colta, ale nic nie było w okolicy to nie chciało mi się czekać miesiącami aż w końcu będzie ani jechać daleko po auto w tym budżecie. Za to Colta w tym roczniku w podobnej cenie myślę nie znalazłbym w tak dobrym stanie, niepordzewiałego jak mój. Muszę parę rzeczy w nim zrobić, ale raczej drobnych, najbardziej mi się rzuca latanie lewarka przy redukcji, renówki niby tak mają, ale w moim chyba już nieco za bardzo to lata, pewnie poduszka skrzyni do wymiany. Ponaprawiam parę takich niedociągnięć i myślę, że będzie służył. Poza tym wydaje się bardzo zadbane jak na swój wiek, na pewno najlepszy egzemplarz jaki widziałem z wszystkich, które oglądałem. Sporo czytałem o każdym aucie, paroma się przejechałem dla porównania, od was forumowiczów w paru kwestiach się upewniłem i w końcu temat poszukiwania można uznać za zamknięty. Dzięki! :ok: :D
mlpzxc
Nowicjusz
 
Posty: 21
0