Mitsubishi Lancer Sportback 1,8 benzyna vs. Mazda 3 sedan 1,

01 Lut 2009, 09:22

Noszę się z zamiarem kupna samochodu klasy kompakt. Chciałbym coś japońskiego dlatego wybór padł na:

Mitsubishi Lancer Sportback 1,8 benzyna (invite)

vs.

Mazda 3 sedan 1,6 benzyna (exclusive)

i teraz tak, posprawdzałem sobie w sieci, poczytałem i sam nie wiem co lepsze.

Ogólnie samochody pod względem wymiarów są bardzo podobne. Dla mnie różnice to wygląd, silniki oraz renoma marki. Z mitsubishi wziąłbym przód samochodu, tył już trochę mniej a z mazdy deskę rozdzielczą i materiały wykończeniowe oraz oszczędności. Ponieważ nie mogę tego zrobić pozwolę sobie zrobić małe porównanie obu samochodów

Za lancerem przemawiają następujące argumenty:
- agresywny i sportowy wygląd szczególnie przód
- duży silnik (to także może być jego wadą)
- 143 KM robi wrażenie
- wersję którą chce kupić ma biegi w łopatkach przy kierownicy
- dłuższy o kilkanaście centymetrów niż mazda
- troszkę lepsze wyposażenie niż w mazdzie

Wady mitsubishi lancera:
- chyba duże spalanie - zakładam ze 11l/100km w miejskim (w sumie to silnik 1,8)
- tył lancera mi się niezbyt podoba
- deska rozdzielcza - jej część środkowa jest taka sobie
- chyba gorsze materiały wykończeniowe

Za mazdą 3 przemawiają następujące argumenty:
- ładniejszy deska rozdzielcza i zegary (jej centralna część jest bardzo spójna i tworzy zbitą, fajną całość. W lancerze wygląda troche "tanio" - jakby nie pasowało do sportowego charakteru lancera),
- w katalogach wykończenie sprawa wrażenie lepszego (jeszcze nie widziałem na żywo, oceniam tak na oko)
- oszczędność (podobno silniki mazdy są oszczędne)
- tylko 105KM

Wady mazdy 3:
- niezbyt agresywny wygląd - taka bezpłciowa japonka
- mała ilość koni (może być zaletą na stacji benzynowej)
- mniejsze wyposażenie

Aktualnie jeżdzę samochodem z silnikiem 1,4 60KM w zakresie 2-3 tysiąca obrotów więc przesiadka na samochody jak powyżej będą i tak dla mnie pozytywne ale wydaje mi się że z lancera byłbym bardziej zadowolony jeśli chodzi o wrażenia z jazdy ale mniej na stacji przy kasie.

Zużycie paliwa: załóżmy, że mazda po mieście spali 8 litrów a lancer 10 - to chyba wychodzi na to, że silnik lancera lepszy - bo różnica w koniach duża (lancer 143 i mazda 105) a w spalaniu chyba nie - tylko 2 litry różnicy

Wydaje mi się, podkreślam wydaje mi się, że mazda cieszy się lepszą renomą w stosunku do mitsubishi - jak Wy sądzicie?

Poradźcie, co byś Cie wybrali i dlaczego.
lynx
Nowicjusz
 
Posty: 1

02 Lut 2009, 15:25

Jeśli ja bym miał wybierać to wzioł bym Lancera, ale w wersji sedan.

Ładniejsze auto niż mazda, bardziej agresywne, z ceną niewiem bo niejestem zabardzo w temacie, dynamiczniejszy silnik i prestiż.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Gumball 3000 w Polsce
    Powoli, nawet bardzo powoli zbliża się Lato, a wraz z nim emocje związane wydarzeniami Elite Circle. Na dobry początek w maju, planujemy krótkie "przed Rage’owe spotkanie", a że wypada w tym samym czasie co odwiedziny ...