Mocne, nie takie popularne auto do 10-11 tyś

12 Sie 2015, 16:47

Witam ponownie, potrzebuję Waszej pomocy po raz kolejny, przyszło kupić auto tym razem dla siebie.
Przebieg roczny około 15-18 tysięcy (praktycznie wszystko w mieście)
Budżet 10-11 tyś. max (Auto nie musi być do granicy budżetu, będzie tańsze to więcej pieniędzy w kieszeni zostanie :yes: )
Paliwo: Benzyna+LPG
Pojemność do 2.2 max! (Im mniejsza tym lepiej, nie posiadam dużo zniżek)
Skąd: Sosnowiec
Szukam czegoś nie tak bardzo popularnego, jeśli chodzi o nadwozie to w grę wchodzi coupe, hatchback i sedan, ewentualnie jeszcze kabriolet, autko dobrze żeby było dość żwawe, rocznik nie gra roli, ale też bez przesady, dobrze żeby te 1992+ było. Póki co z aut które mnie zainteresowały to: Citroen Xsara VTS 2.0 163 KM, Renault Clio II 2.0 172KM(Wiem że trochę tego jeździ ale chodzi mi o silnik), Citroen C2 VTS ( Tutaj raczej budżetu nie starczy), MG ZR 1.8 VVC 160 KM, Toyota Celica VI 2.0 GT, Mitsubishi Eclipse 2G 2.0 (Choć tutaj nie jestem pewien co do tej propozycji), Peugeot 406 Coupe, tutaj silniki 2.0 i 2.2. Proszę o ocenę propozycji moich, czy mieści się to w budżecie, może coś więcej informacji, jakieś propozycji (Najlepiej linki)
sezamxz
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 10 04 2013
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Xsara
Silnik: 2.0 16v

12 Sie 2015, 19:44

sezamxz napisał(a):Sosnowiec
Tą informację mogłeś pominąć :mrgreen:
Generalnie Twoje typy są ok.
Może Accord Coupe?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

12 Sie 2015, 20:04

mike1735 napisał(a):]Tą informację mogłeś pominąć :mrgreen:
Oj tam, Oj tam :lol:
Oglądałem też te accordy coupe, bardzo fajne, z czego 1 propozycja ponad budżet, a wątpię żeby w razie czego sprzedający zszedł do okolic 11 tysięcy.
Poczekam na rozwinięcie tematu, co tam jeszcze polecicie :D Swoją drogą to auto będzie stało raczej pod chmurką, chyba że wynajdę garaż w pobliżu domu, nie zginie ten accord szybko w rudej?
sezamxz
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 10 04 2013
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Xsara
Silnik: 2.0 16v

13 Sie 2015, 09:23

Hm??
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Co prawda niekoniecznie podobają mi się neony pod autem czy malowanie. Na dodatek to wieśniackie radio ale to zawsze można zmienić.. Na duży + silnik 2.5 v6 do ktorego spokojnie założysz gaz.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

13 Sie 2015, 12:13

Koniu napisał(a):http://otomoto.pl/oferta/ford-cougar-tuning-okazja-ID4paezK.html#1a2a96a2db
Ford Cougar raczej odpada, wskazany duży silnik żeby jakieś te osiągi były, maksymalna pojemność którą jestem w stanie przyjąć do 2.2, to w sumie tak ze względu na te accordy i peugeoty 406'tki tak na prawdę, gdyby nie te auta to nawet bym wolał do 2.0. Dlatego też skłaniałem się również do tych hot hatch
sezamxz
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 10 04 2013
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Xsara
Silnik: 2.0 16v

13 Sie 2015, 21:40

Podbijam
sezamxz
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 10 04 2013
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Xsara
Silnik: 2.0 16v

14 Sie 2015, 02:45

[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]

Niekoniecznie konkretne egzemplarze, na szybko przejrzałem olx :)
sucre22
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 27 10 2012
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: ---

14 Sie 2015, 07:06

sucre22 napisał(a):http://olx.pl/oferta/scirocco-mk2-1-8-t ... 5878e63d08


Nie wierze żeby swap na to 1.8 turbo był dobrze zrobiony skoro samochód sprzedawany jest za takie pieniądze. Na 99% będzie to masakryczne druciarstwo.

sucre22 napisał(a):http://olx.pl/oferta/fiat-coupe-polecam ... 5878e63d08


Ładnie wyglądają te fiaty coupe, z reszta tak jak alfa GTV ale to delikatne, kapryśne i awaryjne samochody.

Jak zerkałeś na stare scirroco czyli juz klasyka to zobacz e30:

[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] nad tą bym się skupił na Twoim miejscu ;)
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

14 Sie 2015, 07:40

A może Laguna 2.0T? 165KM
Dla przykładu ogłoszenie.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
alfa145boxer
Aktywny
 
Posty: 283
Miejscowość: POZNAŃ

14 Sie 2015, 08:32

Niech mnie ktoś poprawi, ale czy przy składkach OC jest jakaś różnica przy pojemności powyżej 2.0? Wydaje mi się, że czy 2.1 czy 5.0 to będzie to samo. Znajdź współwłaściciela ze zniżkami, ja płacę 410zł za 2.9.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

14 Sie 2015, 12:03

Ossy napisał(a):Niech mnie ktoś poprawi, ale czy przy składkach OC jest jakaś różnica przy pojemności powyżej 2.0? Wydaje mi się, że czy 2.1 czy 5.0 to będzie to samo.
Bardzo możliwe, że różnicy nie ma, ale mimo wszystko chciałbym co by ta pojemność była jak najmniejsza, tak jak pisałem, do 2.0, te 2.2 to było tylko ze względu na 406'tke i accorda.

alfa145boxer napisał(a):A może Laguna 2.0T? 165KM
- Też ciekawa opcja, ale co z tą awaryjnością? Jak to z nią w końcu jest?

kirin88 napisał(a):Jak zerkałeś na stare scirroco czyli juz klasyka to zobacz e30:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] nad tą bym się skupił na Twoim miejscu ;)

Nie wiem czy chciałbym się ładować w tę model, swoje lata ma, fanem BMW nie jestem, gdybym już miał się nad tym zastanawiać to musiałbym brać pod uwagę większą pojemność, czego jednak próbuje uniknąć.


Pociągają mnie francuzy i auta od skośnookich :lol:
sezamxz
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 10 04 2013
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Xsara
Silnik: 2.0 16v

14 Sie 2015, 12:40

sezamxz napisał(a):Nie wiem czy chciałbym się ładować w tę model, swoje lata ma, fanem BMW nie jestem,

Przejedź się choć raz sprawną e30 z silnikiem 2.5 a będziesz wiedział i zostaniesz fanem BMW :D
Nawet zdrowe 2.0 w tak lekkiej budzie i odpowiednim dyfrem dostarczy frajdę z jazdy.
Naprawy są śmienie tanie, samochód bezawaryjny no i największy plus- przy ewentualnej sprzedaży prawie na pewno zarobisz.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

14 Sie 2015, 13:03

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] jak dla mnie też dobra opcja.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - tylko ten nieszczęsny automat, zawsze można wrzucić manuala. :naughty:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Linki przykładowe i nie patrzyłem zbytnio na lokalizację :roll:
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

14 Sie 2015, 13:39

Kieł napisał(a):http://otomoto.pl/oferta/mitsubishi-galant-2-0-gti-16vfull-opcjaklasyk100-orgjedyny-takiprawdziwe-gti-ID6y9eiD.html jak dla mnie też dobra opcja.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - tylko ten nieszczęsny automat, zawsze można wrzucić manuala. :naughty:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Linki przykładowe i nie patrzyłem zbytnio na lokalizację :roll:

Co prawda większość daleko ode mnie, jedynie [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] jeszcze w miarę blisko, ale za propozycje dziękuję :D Volvo odpada ze względu na nadwozie i surowy wygląd(jak dla mnie), Galant fajna opcja, tylko jak wygląda kwestia utrzymania takiego auta? Biała celica potwór :naughty: Podoba mi się, ale cena jest jaka jest, a tu jeszcze trzeba założyć sekwencje, opłaty, trochę tego wyjdzie.
Szczerze mówiąc to w moich okolicach nie znalazłem póki co nic ciekawego. Może Wam się uda :piwo:
sezamxz
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 10 04 2013
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Xsara
Silnik: 2.0 16v

14 Sie 2015, 19:39

sezamxz napisał(a):Też ciekawa opcja, ale co z tą awaryjnością? Jak to z nią w końcu jest?

W tej lagunie jest zwykła turbina bez zmiennej geometrii,chłodzona cieczą i jest trwała,ale wszystko zależy jak też jest traktowana. Jest dwumasa i skrzynia 6biegowa,sam silnik można zagazować,przeważnie wychodziły z tym silnikiem bogatsze wersje,można znaleźć egzemplarze które pochodzą z polskich salonów.
Generalnie laguna 2,ale przed liftowa w benzynie jest samochodem dobrym,mniej kłopotów jest niż z ropniakami,ma swoje minusy,jak elektryka(chociaż nie tak do końca),ale to wszystko jest do ogarnięcia,ale w zamian dostajesz auto,którym wygodnie się jedzie i masz fajne wyposażenie,poza tym z częściami nie ma problemu i wiele rzeczy możesz zrobić samemu.
alfa145boxer
Aktywny
 
Posty: 283
Miejscowość: POZNAŃ