Moduł komfortu i objawy usterki

13 Kwi 2023, 17:29

Witam. Vectra B 2.2 DTI 2001. Kiedyś w upałach działo się tak że radio i szyberdach szwankowały. Działo się tak jak auto stało na słońcu , gdy chwilę ostygło albo działało wszystko wracało do normy. Problem powrócił już teraz a było mniej niż 20 stopni , zasada działania jest taka sama , radio się na chwilę włączy , potem się wyłącza i trzeba ręcznie je uruchamiać, tak samo szyberdach się nie otworzy, albo gdy go otworzę na zapłonie to potem się nie zamknie , teraz do tego doszły jeszcze elektryczne lusterka, nie ruszają się . Wszystko ustępuje gdy auto postoi w cieniu, ewentualnie alternatywa metoda 3 razy włączyć i wyłączyć zapłon , za kolejnym razem wszystko działa oczywiście do momentu zapalenia silnika .

Grzebałem na ten temat , na forum VB juz pisałem ale bez odzewu , ale natrafiłem gdzieś na forum o VW , o identycznym problemie , winny tam się okazał moduł komfortu. No Marka inna ale moduł komfortu odpowiada w każdym aucie za podobne sprawy.

Czy może to być coś takiego ? Ewentualnie co może sterować elektroniką w moim aucie jak nie moduł komfortu bo ewidentnie te rzeczy będą z sobą powiązane i problem będzie leżał w jednym miejscu.

Ale z drugiej strony moduł komfortu będzie też odpowiadał za klimę elektryczne szyby oświetlenie wewnętrzne i resztę elektronicznych rzeczy a reszta działa więc coś tu chyba nie gra bo nie może częściowo działać a częściowo nie
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

13 Kwi 2023, 19:47

ineedl napisał(a): No Marka inna ale moduł komfortu odpowiada w każdym aucie za podobne sprawy.
Pytanie czy Ty masz tam moduł komfortu ? Masz co najwyżej moduł kontroli nadwozia odpowiadający za sterowanie zamkiem centralnym i nic poza tym .Nie możesz się odnosić do grupy VAG czy innych aut .Nie w każdym aucie jest moduł komfortu . Rocznik masz zacny i hopel . Trzeba zajrzeć na schematy . Nie mam nie pomogę.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

10 Maj 2023, 16:11

Wszystko ustąpiło po serwisie i nabiciu klimatyzacji.
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001