VW Golf 4 - gaśnie w czasie jazdy

02 Kwi 2023, 01:20

Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Mój golf 4 1.6sr czysta benzyna 99r ostatnio ma dziwne bicia. Potrafi zgasnąć podczas jazdy, jak i nie chcieć odpalić po zgaszeniu silnika po krótkiej trasie. Co prawda, zdarza się to rzadko, aczkolwiek jest to dość stresujące jeśli gasnie na rondzie lub skrzyżowaniu. Zauważyłem że przy odpalaniu zapłonu, jeśli wśród kontrolek nie wyświetli się EPC oraz check engine, wiem że silnik nie odpali, lecz jeśli wyskoczą razem z resztą, odpala bez zarzutu. Czujnik wału wymieniony. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Nie chcę wymieniać na oślep a mechanik bezsilny. Zdarza się wyłączyć ESP chwilę po ruszeniu z miejsca. Może dodatkowo pomoże informacja iż potrafi falować na obrotach a zdarza się i dosyć mocno przygazować. Proszę o jakieś podpowiedzi, sugestie, gdyż robi się to już dość irytujące :?
warsin97
Obserwowany
 
Posty: 2

02 Kwi 2023, 11:47

warsin97 napisał(a):Zauważyłem że przy odpalaniu zapłonu, jeśli wśród kontrolek nie wyświetli się EPC oraz check engine, wiem że silnik nie odpali
I tu powinno się w tym momencie sprawdzić czy jest jakiś błąd.

Jeżeli gaśnie ci tylko na ciepłym silniku to Ja bym jeszcze sprawdził czujnik położenia wałka rozrządu. Dodatkowo warto sprawdzić sondę za katalizatorem bo to częsty przypadek w tych samochodach jak pojawiają się te dwie kontrolki EPC i Check w Golfie 4 lecz tu raczej powinien zostać ślad w postaci jakiegoś błędu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

04 Maj 2023, 18:37

Niestety, tu również nie pokazuje żadnego błędu. Autko. Sprawdzane Vagiem
warsin97
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zimowe podjazdy - czy są one trudne do pokonania?
    Zimą nie trzeba wyjeżdżać w góry, by doświadczyć problemów z pokonaniem stromego wzniesienia. Już oblodzony czy zaśnieżony wyjazd z garażu podziemnego może okazać się wyzwaniem. Jak sobie z nim poradzić? Intensywne ...