Mondeo Mk4 czy Octavia III

Ford Mondeo Mk4 czy Skoda Octavia III?

Ford Mondeo Mk4
2
40%
Skoda Octavia III
3
60%
Razem głosów : 5

22 Lut 2019, 14:27

Dzień dobry,

Proszę Was o pomoc w wyborze. Które auto będzie lepsze:
1. Ford Mondeo Mk4 - 1.6/2.0 EB, manual
2. Skoda Octavia III - 1.4 TSI, manual
Głównie do jazdy po dużym mieście plus ok. raz w miesiącu trasa 600km (w dwie strony).
Proszę o odpowiedzi z uzasadnieniem dlaczego to, a nie to drugie auto.
PS. Co myślicie o skrzyniach automatycznych w tych autach? Ford Powershift słyszałem, że nienaprawialny, cała skrzynia do wymiany w razie awarii... Co z DSG w Skodzie? Da się naprawić w rozsądnej kwocie?

Dziękuję z góry za wszelkie opinie.
Pozdrawiam
tomasbadynski
Nowicjusz
 
Posty: 4
0

22 Lut 2019, 14:43

Porownanie troche z tylka bo te auta nie sa dla siebie rywalami. Mondeo w srodku to wielkosc superba (conajmniej).
Obie skrzynie moga sie wiazac z bardzo kosztownymi naprawami, ale nie musza, nie wszystkie od razu padaja.
Dla mnie mondeo bo to auto wygodniejsze od octavii, wieksze i silniki eb sa bezpieczniejsze niz tsi (chociaz te 1.4 powinny byc poprawione).
duzy90
Aktywny
 
Posty: 447
Prawo jazdy: 03 01 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S4 B8
Silnik: 3.0TFSI 450km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009
0

22 Lut 2019, 15:31

Mondeo jest o segment wyżej wiec większy i wygodniejszy. Jak dla mnie zdecydowanie Mondeo
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok
0

23 Lut 2019, 08:32

Dwie sprawy do Mondeo.
1. Jak sobie radzi w mieście? Wiadomo, że w centrach jest co raz ciaśniej jeśli chodzi o miejsca parkingowe czy manewrowanie. Czy jego wymiary nie będą irytować? Na trasę super zapewne, ale mało mam dalekich wyjazdów.
2. Produkcja Mondeo Mk4 skończyła się mniej więcej w momencie startu produkcji Octavii III. Czy jest sens na to patrzeć? Czy Ford nie jest zacofany technologicznie w porównaniu do Skody?
tomasbadynski
Nowicjusz
 
Posty: 4
0

23 Lut 2019, 10:14

Ford w mieście radzi sobie dobrze. Sporo ich jeździ i nikt nie narzeka ze Ford do miasta się nie nadaje. Dlaczego Ford miał by być zacofany w stosunku do Skody? To np Ford produkuje jedne z najlepiej prowadzących się samochodów z napędem na przód. Każdy ma inne rozwiązania technologiczne. Raz jednemu wyjdzie lepiej coś, za moment wyjdzie coś lepiej drugiemu. Wiec w czym Ford miał by być gorszy?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok
0

23 Lut 2019, 13:39

tomasbadynski napisał(a):1. Jak sobie radzi w mieście? Wiadomo, że w centrach jest co raz ciaśniej jeśli chodzi o miejsca parkingowe czy manewrowanie. Czy jego wymiary nie będą irytować? Na trasę super zapewne, ale mało mam dalekich wyjazdów.


Generalnie jazda dużym autem w mieście to kwestia przyzwyczajenia. Jeżdżę pięciometrową insignią i pomijając równoległe parkowanie to jest spoko - większość aut jest jednak mniejsza więc i zostawione, wolne miejsce bywa przykrótkie. Czujniki/kamera cofania to bardzo przydatna rzecz w takim przypadku.

tomasbadynski napisał(a):2. Produkcja Mondeo Mk4 skończyła się mniej więcej w momencie startu produkcji Octavii III. Czy jest sens na to patrzeć? Czy Ford nie jest zacofany technologicznie w porównaniu do Skody?


Ford to segment D, octavia segment C. Zwykle producenci najnowsze rozwiązania zaczynają stosować w najwyższych modelach a stopniowo schodzą niżej. Skoda należy do koncernu vw i nowinki najpierw trafiają do ałdi, później vw a na koniec do skody.
Zależy też co rozumiesz przez "przestarzałość" bo nowoczesnością jest np. stosowanie przez vag silników, które nie dojeżdżały do końca gwarancji to ja dziękuję za takie innowacje.

IMO ford > octavia.
A w ogóle to popatrz sobie jeszcze na lagunę 3.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Cadillac Eldorado Convertible
    Eldorado w niczym nie przypomina typowych, sportowych kabrioletów rodem z Europy. Trudno nazwać go smukłym, a na dodatek jest ogromny – w zależności od generacji jego długość przekraczała nawet 5,7 m! Równie ...

23 Lut 2019, 17:31

Trzeba tylko pamiętać że Octavia III na płycie MQB powstała w okresie gdzie Mondeo mk4 kończyło 1,5 roku później swoją przygodę na rynku, Mondeo to czasy Passata B6, Golfa V/VI itd..Octavia to 2012 rok
Octavia technologicznie będzie nowocześniejsza, tak więc różnice typu segment C/D mogą nawet nie występować jakoś diametralnie
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
0

23 Lut 2019, 18:00

Jeśli chodzi o kwestie techniczne to: Octavia z silnikami o mocy poniżej 150KM ma z tyłu belkę skrętną, a od 150KM wielowahacz. Automat we wszystkich silnikach z momentem do 250Nm włącznie to DQ200, czyli ten najmniej trwały. Między 100 a 200 tys. km wymaga on dość dużego wkładu w naprawy (2 sprzęgła, mechatronika etc.).
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
0

21 Maj 2021, 19:58

Nie wiem kto sugeruje tutaj że Mondeo jest większe od Superba, chyba nie siedział w obu autach. Superb na drugim rzędzie nie ma konkurencji, niestety bezsprzecznie. Mondeo wygląda bardziej jak usportowione kombi z charakterkiem, skoda znowu taka nudna limuzyna z przedłużona d..a. Generalnie DSG pod względem komfortu jest dobre, od 2011 ponoć sporo poprawione są skrzynie, natomiast w fordzie TYLKO durashift, bo ten cały PowerShit to jeden wielki niewypał.
Morsartt
Nowicjusz
 
Posty: 5
0

23 Maj 2021, 20:42

Invi napisał(a):Zależy też co rozumiesz przez "przestarzałość" bo nowoczesnością jest np. stosowanie przez vag silników, które nie dojeżdżały do końca gwarancji to ja dziękuję za takie innowacje.

Nie ma to jak obiektywne spojrzenie
EB tez daleko do świetności, tych silnikow również spora część nie dojechała do konca gwarancji pękające głowice, bloki, upg
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
0