Mondeo MK4 LIFT - DPF Eksploatacja !

19 Wrz 2018, 13:46

Witam serdecznie wszystkich !

Z racji iż w zeszłym tygodniu stałem się BARDZO szczęśliwym posiadaczem Mondeo MK4 z silnikiem 2.0 TDCi (140km) z 2011r. mam do was bardzo istotne pytanie dotyczące eksploatacji DPF w tym samochodzie. Do tej pory jeździłem BMW E91 i tak się składa że nigdy nie miałem żadnych problemów z filtrem cząstek stałych. Dziś byłem w serwisie forda aby potwierdzić przebieg oraz historię serwisową (na szczęście wszystko okazało się ok) zapytałem przy okazji serwisantów o w/w filtr. Panowie poinformowali mnie że w mondeo nie ma żadnych komunikatów o wypalaniu i że taka procedura nie dojdzie do skutku np. na postoju (Samochód MUSI być w ruchu). Stąd moje pytanie do was:

1. Jak wygląda u was w waszych fordach procedura wypalania ?
2. Czy macie jakieś problemy ze swoimi filtrami DPF ?
3. Czy jest to prawdą co powiedział serwisant ?
4. Po czym poznać że DPF jest w trakcie wypalania ?

Pytam was ponieważ zapewne jesteście już doświadczonymi właścicielami swoich fordów lub mechanikami a zależy mi na rzetelnych i konkretnych odpowiedziach a nie mitach czy bzdurach

Jeśli chodzi o styl mojej jazdy to 50/50. Jeżdżę po mieście ale staramy się z żoną wyjeżdżać również w jakieś trasy raz na tydzień lub dwa np. na zakupy lub rekreacyjnie (powiedzmy około 100-200km w dwie strony)

Jestem strasznie zajarany samochodem gdyż mam wersję titanium a z drugiej strony martwię się o eksploatację tego filtra

Proszę was o wyrozumiałość jeżeli coś źle napisałem i o rzetelne odpowiedzi w celu pomocy

Z wyrazami szacunku
Łukasz
Lukasz2605
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 30 04 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Ford Mondeo MK4 - Titanium
Silnik: 2.0 TDCi - 163KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

20 Wrz 2018, 07:45

Nie wiem jak to jest w Fordach, ale w audi jak coś nie tak to błąd DPF wyskakuje. Wypalany już był i tak się zapchał,że tylko regeneracja w serwisie pozostała.
magda621
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Audi A3
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wyjazd na wakacje samochodem – o czym pamiętać?
    Długo wyczekiwany po okresie kwarantanny czas wakacyjnych wyjazdów w końcu nadszedł. Z uwagi na bezpieczeństwo, o wiele więcej Polaków w tym roku zdecyduje się na podróże krajowe, by zobaczyć lokalne ...
    Legalizacja butli LPG
    Zbiorniki montowane w instalacjach gazowych w Polsce posiadają 10 letnią ważność badania. Po tym okresie należy dokonać legalizacji lub wymiany zbiornika na nowy. Maksymalny okres użytkowania butli to 20 lat, chyba że dokument ...