Motronic 4.1 - dawka paliwa nieprawidłowa

Motronic 4.1 - dawka paliwa nieprawidłowa

25 Mar 2014, 13:01

Piszę pracę na temat diagnozowania układów zasilania ZI. Mam dość nietypowy problem dotyczący wielowtryskiwaczowego systemu zasilania paliwem w systemie Motronic.

Trochę przestudiowałem działanie owego systemu i mam zagadkę do rozwikłania, z którą mam spory problem.

Założenie jest takie, że wszystkie czujniki (temperatury silnika, położenia wału, sonda lambda, przepływomierz, temperatury powietrza) układu są sprawne, przewody szczelne, regulator ciśnienia działa bez zarzutu. Mimo tego dawka paliwa podawana przez wtryskiwacze jest zła. Z tego co wyczytałem dawka regulowana jest przez sterownik, który kieruje się sygnałami od czujników. No ale jeżeli z czujnikami jest wszystko w porządku to jak to możliwe ?
Pymyn
Obserwowany

Prawo jazdy od: 15 06 1992
Auto: Nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochód dla niepełnosprawnego kierowcy Samochód dla niepełnosprawnego kierowcy
    Odsetek osób niepełnosprawnych w Polsce wynosi ponad 12% mieszkańców, czyli 3,1 mln obywateli. Podobnie sytuacja kształtuje się w całej Europie. Najczęstszą przyczynę niepełnosprawności stanowią schorzenia układu ...
    Obowiązek używania odblasków i bezpieczeństwo na drodze Obowiązek używania odblasków i bezpieczeństwo na drodze
    Jedną z najważniejszych zasad bezpieczeństwa jest zasada widoczności. Uczestnicy ruchu drogowego powinni zadbać o to, by być widocznym dla innych i sami być jak najlepiej przygotowani do tego, by obserwować drogę i jej otoczenie. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      S2020005
      Subaru Impreza STI