Mrugające światła awaryjne

05 Lut 2012, 18:06

Witam.
Ostatnio wziąłem sobie z racji bardzo niskiej temperatury akumulator do domu na noc. Podpiąłem go rano i po otworzeniu drzwi mrugają mi nieustannie światła awaryjne. Wyłączam je pilotem, po czym po przekręceniu kluczyka znów migają i nie da się ich wyłączyć. Co mogę zrobić? Kontrolka aku świeci mi na zielono. Akumulator firmy Centra kupiony rok temu.
krzysiek0121
Nowicjusz
 
Posty: 21

05 Lut 2012, 20:01

A może napisałbyś co to za autko?
Mnie się wydaje, że masz problem z alarmem. Wyłączyłeś go z pilota po podłączeniu akumulatora?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Lut 2012, 21:39

Fiat siena 1.4. Tez mi sie wydaje ze to z centralnym problem. Chetnie bym go odpial, bo mnie wk***ia... Wylaczalem z pilota po otworzeniu drzwi, pozniej po przekreceniu kluczyka awaryjne juz są nie do wyłączenia. Akumulator wydaje mi sie sprawny, bo pali od strzala praktycznie. Bezpiecznik od awaryjnych też cały. Nie mam pojecia - nie znam sie. Miewam tez problem, ze lewy kierunkowskaz nie gasnie po otworzeniu pilotem samochodu. Tak jakby bylo jakies podtrzymanie styku. Tez nie wiem jak sobie z tym poradzic.
krzysiek0121
Nowicjusz
 
Posty: 21

06 Lut 2012, 22:46

Problem leży albo w centralnym albo w alarmie - zależy co w twoim aucie steruje światłami awaryjnymi. Najczęściej jest to alarm.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Lut 2012, 23:31

Ok jakoś problem ustał gdy bezpieczniki powyjmowalem i wlozylem z powrotem. Ale zostal problem niegasnacego lewego migacza przy otwieraniu lub zamykaniu pilotem
krzysiek0121
Nowicjusz
 
Posty: 21

07 Lut 2012, 15:16

Problem nadal leży w centralce z której jest wyprowadzony sygnał na kierunki przy otwieraniu/zamykaniu drzwi. Oczywiście jeżeli kierunkowskazy włączane przy kierownicy działają prawidłowo łącznie z awaryjnymi.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Tajemnice układów kierowniczych
    Układy kierownicze stosowane w modelach ŠKODY to zaawansowane zespoły różniące się budową, ale stające przed tymi samymi wyzwaniami: komfortowym i precyzyjnym prowadzeniem, oszczędzaniem paliwa oraz bezpiecznym ...

07 Lut 2012, 17:55

Przy kierownicy jest w porządku wszystko. Tylko przez pilot jest problem i tylko z lewym kierunkowskazem
krzysiek0121
Nowicjusz
 
Posty: 21

09 Lut 2012, 19:51

No to tak jak pisałem wyżej - problem leży w urządzeniu sterującym kierunkami podczas włączania/wyłączania. Zazwyczaj jest to centralka alarmu, ale bywa, że jest to centralka centralnego. Nie wiem jak to jest u ciebie, ale to tam trzeba szukać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Lut 2012, 23:23

Jak na zawołanie... przy kierownicy to samo, raz się zacinają, raz normalnie działają. Co to może być?
krzysiek0121
Nowicjusz
 
Posty: 21

19 Lut 2012, 14:27

Kolego ile razy trzeba powtarzać ?! szukaj centrali od alarmu. :oops:
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 440
Auto: citroen, chevrolet

20 Mar 2012, 20:47

Awaryjne i kierunki zrobione, wymienilem przerywacz. Może mi ktoś podpowiedzieć jak się dostać do tej centrali od alarmu? Dzięki z góry.
krzysiek0121
Nowicjusz
 
Posty: 21