Mulenie na niskich biegach [GOLF 4, 1.4]

Mulenie na niskich biegach [GOLF 4, 1.4]

19 Lip 2018, 21:05

Witam,
Problemem z jakim boryka się auto to mulenie na niskich biegach. Gdy zostanie już wrzucony 4 - 5 bieg to dostaje kopa i dobrze reaguje na pedał gazu. W wcześniejszych biegach dopiero po dostaniu ponad 3000 obrotów zaczyna się zbierać. Przy nagłym wciśnięciu do końca pedału auto zaczyna się dusić.

Co zostało zrobione:
A) układ dolotowy: odłączenie odmy i puszczenie luzem; przewiercenie korka oleju wraz z puszczeniem wężyka; wyczyszczenie przepustnicy. EFEKT - mniej się dusi podczas przyspieszania na niższych obrotach.

B) przeskanowanie auta VAGiem pod kątem błędów: błąd 01087 35-00--;

C) przeskanowanie auta pod kątem niektórych wartości: filter duty (bądź load w innej wersji) na poziomie 19% (górna granica według programu na grupie 5), na grupie 98 w ostatniej rubryce wyrzuca error adaptation; mixture corection waha się pomiędzy -10% a +0,5%.

Na wszystkie pytania chętnie odpowiem, ponieważ temat jest męczący i nie wiem w którą stronę teraz iść. Może ktoś będzie potrafił odczytać wartości z vaga.
rothejro
Początkujący

Auto: VW GOLF IV
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: Mulenie na niskich biegach [GOLF 4, 1.4]

20 Lip 2018, 08:14

rothejro napisał(a):Przy nagłym wciśnięciu do końca pedału auto zaczyna się dusić.
przepływomierz sprawdzony i wyczyszczony?
rothejro napisał(a):B) przeskanowanie auta VAGiem pod kątem błędów: błąd 01087 35-00--;
Błąd 01087 to ustawienia podstawowe które nie zostały wykonane. Wykonaj w VAGu Basic Setting.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 38
Auto: Nie mam

Re: Mulenie na niskich biegach [GOLF 4, 1.4]

20 Lip 2018, 15:49

Cichy77 napisał(a):przepływomierz sprawdzony i wyczyszczony?

Z tego co mi wiadomo, to auto nie posiada przepływomierza. Przepustnicę wyczyściłem oprócz kanału EGR, ponieważ był mega zawalony sadzą i byłoby trzeba dłubać. Więc stwierdziłem, że cyrkulacja spalin nie jest aż tak potrzebna. Chyba, że się myliłem ?!
rothejro
Początkujący

Auto: VW GOLF IV
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jaki najlepszy samochód prowadził Jeremy Clarkson? Jaki najlepszy samochód prowadził Jeremy Clarkson?
    Jeremy Clarkson odpowiedział na kilka pytań dla motoryzacyjnej platformy społecznościowej Drivetribe. Wśród poruszonych wątków padł temat najlepszego samochodu, jaki kiedykolwiek prowadził. Okazuje się, że słynny ...
    [A] C1 I 1,0 / Panda II 1,2 / i10 I 1,1 / Picanto I 1,0 / Splash 1,0 [A] C1 I 1,0 / Panda II 1,2 / i10 I 1,1 / Picanto I 1,0 / Splash 1,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochód segmentu A - silnik benzynowy o mocy ok. 60KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2008 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen C1 I 1,0 - 68KM - ...

•