Myjka ciśnieniowa do 400 zł

03 Cze 2018, 19:39

Witam Panów i Panewki! Mam zamiar w wakacje zakupić sobie '' budżetową '' myjkę do kwoty jakiś 350 zł - 400 zł. Z tego rodzi się moje pytanie, co w tych pieniądzach szukać? Nie oczekuje cudów bo nie mam zamiaru myć nią silników, kostki czy tam czegoś, po prostu chcę ją mieć by od czasu do czasu obmyć nią autko, ciągnik rolniczy i jakieś tam duperele. Na co mam zwrócić podczas szukania takiej myjki? Słyszałem kiedyś, że warto zwrócić na pompę, bo jedne myjki mają plastikowe, a drugie żeliwne. Zapewne wpływa to na żywot myjki? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam. :)
gber44
 

06 Cze 2018, 19:43

[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

Doradzi ktoś podpowie na którą warto zawiesić oko z tych 3? :)
gber44
 

06 Cze 2018, 20:18

Ja używałem wcześniej black&decker i byłem zadowolony, tłukłem go często i wytrzymał kilka lat a kupiony z promocji za bodajrze 250 zł. Teraz mam karcher k3 i już po niecałym roku użytkowania widzę że zaczyna gubić ciśnienie i po podłączeniu długo zasysa wodę. Takie moje doświadczenia z tymi dwoma firmami.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Cze 2018, 13:50

Dziękuje za radę. Właśnie przemyślę sobie tego Blac&Decker, myjka będzie mi potrzebna sporadycznie i raczej nie będę nią tak długo pracować by przegrzać silnik, a jak już to będę po prostu przerwy jej robić. Kusi mnie też Keacher, renomowany i popularny to producent myjek, ale sam nie wiem.. Sam decker o niecałe 15 zł droższy, ale ma moc 1600W, ale ciśnienie maks. 125, MPa, a Keacher 1400W i 11 bar, czyli wychodzi, że B&D leszy był by.
gber44
 

08 Cze 2018, 16:29

Mam nadzieje że zdajesz sobie sprawę że w tych czasach marka ma małe znaczenie, teraz płacimy tylko za nazwe remonowanej marki a nie za jakość czy to będzie bosch, mercedes, kercher, iphone czy każdy inny z wysokiej półki cenowej. Rynek jest mocno nasycony dobrymi tanimi sprzętami ale nie mają siły przebicia. Założę się że każdy z was miał sytuacje że coś droższego szybciej się posypało niż ten tani chińczyk
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Cze 2018, 19:09

Tak, wiem że teraz płaci się w sumie za ilość, a nie jakość czyli płacimy za coś markowego, które wcale takie nie musi być, a nawet jako markowe nie musi być super. Niestety masz rację, to co jest drogie nie zawsze jest najlepsze, więc czasami z szczęściem uda się trafić '' chińczyka '', który wiecej wytrzyma niż markowe. No nic, będę jeszcze myślał i jak się namyślę albo coś kupie to napisze. :)
gber44
 

08 Cze 2018, 19:39

Ja zauważyłem że najlepiej jest kupować z takiej średniej półki cenowej, nic markowego ale też nie najtańszy shit
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Cze 2018, 20:56

Rację masz, wiec trzeba by dołożyć coś do tych 400 zł, tak maks 600. I wtedy kupić coś średniego i będzie na amatorskie możliwości dobre.
gber44
 

08 Cze 2018, 22:13

Budżet masz dobry, nic innego bym nie kombinował, typy masz dobre
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Cze 2018, 19:44

W porządku, dziękuje za radę. Pomyślę poważniej nad tym Black&Decker. :)
gber44
 

12 Cze 2018, 11:38

Dodam od siebie że faktycznie Karcher jest trochę przereklamowany jeżeli chodzi o myjki ciśnieniowe do domowego użytku i ceny maja bardzo wysokie oferując praktycznie to samo co konkurencja z marketów za cenę o prawie 50% niższą.

Generalnie B&D powinien być dobry za rozsądną cenę. W budżecie który masz powinieneś kupić B&D już na alu pompie. Ostatnio jeszcze pojawiły się pompy Stanley którymi warto się zainteresować ale odradzam np. Lavor mają kiepską trwałość choć wydają się całkiem nieźle wykonane.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999