Na co zwrócić uwagę przy odbiorze instalacji?

Na co zwrócić uwagę przy odbiorze instalacji?

10 Lip 2007, 13:45

Witam,
Jestem tu nowy, jeśli było to proszę o skierowanie do odpowiedniego tematu, szukałem ale nie znalazłem.
Pytanie brzmi:

Zakładam STAG300, na co zwrócić uwagę przy odbiorze instalacji i podczas próbnej jazdy z pracownikiem?

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich gazowników
rico
Nowicjusz

Re: Na co zwrócić uwagę przy odbiorze instalacji?

10 Lip 2007, 15:30

:roll: Pracownicy zwykle nie lubią nazbyt gadatliwych klientów, ale na pewno możesz zwrócić SWOJĄ uwagę na: równomierność wolnych obrotów - nie powinny falować; mogą w minimalnym zakresie, jeśli sonda lambda nie jest "pierwszej młodości"; na to, czy silnik nie gaśnie przy skręcaniu po kątem 90st na wciśniętym sprzęgle po redukcji, ale przed puszczeniem z powrotem sprzęgła; na to, czy silnik nie gaśnie przy dojeżdżaniu np do świateł, gdzie ja dohamowuję i na samym końcu wciskam sprzęgło hamując do zera; zdarza się, że występuje zjawisko "zdmuchnięcia" silnika - zależy od miejsca poboru powietrza do filtra. No i oczywiście na dynamikę, która nie powinna odbiegać od tej, która jest na benzynie - nawet w przypadku instalacji II-giej generacji z komputerem sterowania gazem i emulatorem sondy lambda. :wink:
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny

Miejscowość: Mosina
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co zrobić po dachowaniu auta? Co zrobić po dachowaniu auta?
    W ramach kolejnego materiału z cyklu Piątek ze Szkołą Auto, instruktorzy doradzają, jak zachować się podczas dachowania samochodu. Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto SKODA mówi: "Przygotowując się do drogi ...
    Co oznacza dla kierowcy znak STOP? Co oznacza dla kierowcy znak STOP?
    Znak STOP oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez wcześniejszego zatrzymania się. Zwykle jest umieszczony tam, gdzie wyjazd z danej drogi jest szczególnie niebezpieczny. Według badań tylko 50% kierowców całkowicie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI