Następca Scenica do 30-35tys

30 Cze 2022, 20:20

Witam wszystkich!
Posiadam aktualnie Renault Scenic z 2000r 1,6 benzyna+LPG. Samochód kupiony zupełnie przypadkowo ponad 3 lata temu, ale okazał się dla mnie bardzo wygodnym pojazdem, przede wszystkim pod względem pozycji za kierownicą jak i miejsca w środku. Spalanie też jest dość niskie (około 10l LPG w mieście). Jednak na dłuższe trasy auto jest za słabe, a wiek już też swój ma.
Przyszedł czas na wymianę.
Kupiłem niedawno trochę pod wpływem emocji i opinii otoczenia Toyotę Auris Kombi 1,4d4d 2014, szczerze jeździ mi się tym średnio, przede wszystkim gorzej się siedzi za kierownicą i gorzej się parkuję (teraz trochę żałuję zakupu). Wolę jednak "wyższe" auta.

Co może być godnym następcą Scenica?
Ważne żeby auto było mało awaryjne, miało podobne spalanie, wymiary i pozycję za kierownicą co Renault. :)
Budżet to 30-35 tys.
(Jeździłem Suzuki SX4 S-Cross 2014 1,6 diesel i spodobało mi się, tylko cena trochę za wysoka)
Pabloku
Nowicjusz
 
Posty: 3

30 Cze 2022, 20:36

Szukałbym forda c-max 1.6/125. Technicznie spoko, gaz założysz a przy okazji w miarę świeżo wygląda. Ewentualnie toyota verso
Te dwa jeśli nie chcesz czegoś dużo większego od tego scenica bo generalnie minivany sporo urosły przez te kilkanaście lat
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

02 Lip 2022, 12:25

A jeszcze jakieś propozycje? :)
Pabloku
Nowicjusz
 
Posty: 3

02 Lip 2022, 17:34

Chciałeś coś o wymiarach scenica i żeby się nie psuło to ci podrzuciłem dwa najrozsądniejsze modele. Jeśli ci z jakiś powodów nie pasują to poszukać czegoś co "pasuje" a wtedy podyskutujemy
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

03 Lip 2022, 21:01

Nie musi być to minivan. Może jakiś nieduży crossover? Co sądzicie o Mitsubishi ASX?
Pabloku
Nowicjusz
 
Posty: 3