New Beetle - żarówki (problem)

12 Gru 2007, 17:33

Witam, mój znajomy na czas swojej nieobecności użyczył mi swojego Beetla. Niestety po paru dnach poszła przednia żarówka ze świateł mijania, niestety książki do samochodu nie ma. próbowałem sam coś z tym zrobić, jednak dojście do tych żarówek stanowi dosyć spore wyzwanie, a nie chciałbym poprzez swą nie uwagę coś "urwać"
W związku z tym mam pewne pytania:
- jaki typ żarówek należy kupić do przednich świateł mijania oraz najważniejsze jak je wymienić (na razie chciałbym zrobić to sam gdyż koszta wymiany w serwisie są dosyć spore)

Za wszelkie podpowiedzi, sugestie bardzo dziękuje.
Blade1982
Nowicjusz
 
Posty: 1
  • 12 Gru 2007, 22:56

    To zależy jakie są tam reflektory.W tych samochodach są dwa rodzaje - z żarówkami 2xH1 lub H1+H7.Dodatkowo te samochody mają dwa rodzaje reflektorów - projekcyjne i refleksyjne.I to tez musisz wiedzieć jakie są w tym autku,bo żarówki też są przystosowane do albo reflektorów projekcyjnych albo do reflektorów refleksyjnych.Jak widzisz nie jest to takie proste.
    Najlepiej skontaktuj się z kolegą i poprostu zapytaj.Być może on już to robił i wie jakie mają tam być żarówki.A jak nie masz możliwości kontaktu z kolegą,to lepiej jechać na warsztat i oddać to w ręce fachowców,bo to nie jest niestety wymiana żarówki w starym,poczciwym maluszku czy Polonezie.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    29 Gru 2008, 15:35

    odwiedz tą strone :) nietrzeba rozbierac i jechac do serwisu wymiana to 10 minut powodzenia http://www.cindyli.com/index.php/site/c ... placement/
    kkrasnowski
    Nowicjusz
     
    Posty: 2
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW Concept Z4 Coupé 2005
      BMW Concept Z4 Coupé zostało stworzone z myślą o kierowcach ze sportowym "zacięciem", którzy cenią wysokie osiągi, dlatego samochód zapewnia podróżującym uczucie przebywania tuż nad nawierzchnią, ...