Niebanalny sedan z gazem do 10k?

10 Sty 2013, 23:49

Witam!
planuję zakup pierwszego samochodu. Chciałbym, żeby miało nieco mocy, jednak kieszeń studencka niezawsze pełna, stąd pomysł, żeby kupić coś z mocniejszym silnikiem, ale zagazowane. Tutaj pytanie pierwsze, ogólne -- jest to realizowalne w kwocie do 10000, czy porywam się z motyką na słońce?

Jeśli idea ma sens, pytanie drugie o szczegóły:
Moje wymagania:
- nadwozie: sedan / liftback, ostatecznie ładny hatchback, kombi odpada;
- miejsca: 5;
- drzwi: 4/5, ale jak warto to i z trzema przeżyję
- spalanie: do kilkunastu gazu w trasie
- skrzynię wolałbym ręczną, ale to już mniej ważne
- coś "mniej standardowego" niż Opel/VW :) (nie chodzi o stereotypy ani o punkty lansu, tylko o to co mi się podoba)
Z poszukiwań internetowych znalazłem kilka ciekawych modeli, ale nie wiem czy te mieszczące się w moim budżecie są przyzwoicie sprawne / niedrogie w utrzymaniu / przyjazne inst. gazowym, stąd zwrot do znawców o opinie i podobne propozycje:
- Alfa 156
- Mitsubishi Galant VI
- Chrysler Sebring, ew. Stratus
- Rover 75
Dodatkowe wskazówki co do mojego gustu -- gdybym miał większy budżet, rozważałbym Saaba 9-3II i Lexusa IS200; zaś nie jestem fanem starszych BMW i Merców.
asdf2345
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam

11 Sty 2013, 08:17

asdf2345 napisał(a):coś "mniej standardowego" niż Opel

Przesadzasz... Standard ma same plusy - choćby tanie części i łatwość zbycia..
asdf2345 napisał(a):do kilkunastu gazu w trasie

Moja AF '98 w sedanie śmiga 150, lpg 10/100, jest pakowna, wygodna, zadbana i nie kosztuje 10 koła - masz połowę na oblanie jej .. :yes: :yes: :piwo: :piwo:
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

11 Sty 2013, 10:36

ojtam ojtam, ople i vw mi się po prostu mniej podobają.
silvo44 napisał(a):Moja AF '98

AF? (nie rozumiem skrótu)
asdf2345
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam

11 Sty 2013, 12:03

Masz rację, to auta pod gust typowego zjadacza chleba a po statystykach sprzedaży płyt, wynikach filmów czy nawet patrząc na te nowe domki w stylu dworek 2000 można łatwo wysnuć wnioski, że najlepszy to on nie jest :wink: ja też w Golfach, Astrach itp. źle się czuję.
Popularność ma jednak swoje zalety i może warto przyjrzeć się autom które są oryginalne ale bazują na bardzo popularnych modelach np. Saab 9-3 który jest Vectrą w przebraniu albo Lancia Lybra która ma sporo wspólnego z Bravo/Brava albo coś francuskiego co prawda auta bardzo popularne ale designersko to jednak wyższa pólka no i sprawiają takie przyjazne wrażenie np. Peugeot 406 jedno z najtrwalszych aut swojego okresu i moim skromnym zdaniem najładniejszy sedan tej klasy obok Alfy 156 lat 90tych.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

11 Sty 2013, 16:04

asdf2345 napisał(a):AF? (nie rozumiem skrótu)

Sorry - Astra F ...
[link wygasł]
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

11 Sty 2013, 21:57

a jak alfa 156? Da się do 10k znaleźć przyzwoicie zadbaną, już z gazem?
asdf2345
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    VERVA Street Racing - Top Gear Live / relacja
    VERVA Street Racing wraz z polskim debiutem jednego z najpopularniejszych spektakli motoryzacyjnych na świecie Top Gear Live zelektryzowała niemal 60 tys. zgromadzonych na Stadionie Narodowym w Warszawie. Brytyjski show jeszcze ...