Niedrogi samochód z pięknym wnętrzem.

07 Gru 2009, 09:26

Witam wszystkich serdecznie, po nowym roku przymierzam się do zakupu "nowego" samochodu. Obok tego, że chciałbym, aby był nie starszy niż 10 lat i aby był w miarę mało awaryjny to chciałbym, aby miał, że tak to ujmę piękne wnętrze. Oczywiście bryła samochodu też się liczy, ale to w środku przecież spędzamy najwięcej czasu. Dlatego chciałbym skończyć z erą brzydkich byle jakich plastików i przesiąść się w coś bardziej eleganckiego. Moim wzorem jeśli chodzi o wnętrza są samochody włoskie. Taka Alfa Romeo bodajże 156 jest piękna i ma wg mnie cudowne wnętrze. W ogóle wszystkie Alfy są dla mnie bardzo piękne. Ale widziałem też, że samochody angielskie mają niebanalne wnętrza np: Rover 75, ale to już nie to samo co Alfa. Zupełnie nie wiem, gdzie szukać, mam na ten cel 10-15 tys zł. To taki mój przedział i więcej raczej nie będzie. Samochód będzie do wygodnego przemieszczania się po mieście więc nie powinien zbyt wiele palić, ale powiedzmy, że 12 litrów to dla mnie akceptowalne spalanie. Czy macie jakieś propozycje ? Z góry dziękuje i pozdrawiam!
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

07 Gru 2009, 09:28

W takim razie rozpocząłby poszukiwania od Hondy Accord w tym przedziale cenowym. Dobry okaz zadowoli Cię w 100%-ach.
:smile:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

07 Gru 2009, 11:39

Sebastianos napisał(a):156 jest piękna i ma wg mnie cudowne wnętrze.
bardziej bym powiedział że ma wnętrze "surowe" w sportowym stylu retro.

Z pięknym wnętrzem to prędzej już Alfa 166 lub Lancia Kappa mają większy prestiż, drewniane wstawki, chromo-niklowe dodatki, skóra :wink:
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

07 Gru 2009, 13:08

Skoro podoba Ci się wnętrze Alfy i nie jesteś uprzedzony do marki to nie widzę problemu aby nie kupować Alfy:P Zwłaszcza że wnętrze było w kilku wariantach np. pełne drewno łącznie z drewnianą kierownicą, lub srebrne plastiki, bardzo często skóra itp.
Kamilp
Początkujący
 
Posty: 158
Prawo jazdy: 01 01 2001

07 Gru 2009, 15:31

To mowisz ze Fela wedruje pod młotek :lol: moje typy sa dwa Lancia i Civic
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
z przewaga na Civica gdyz jest malo awaryjny,wygodny,wszechstronny.
Jak dla mnie dorzucisz do niej alumy 15/16 szprychowe i bedzie boska :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Gru 2009, 16:37

Sebastianos napisał(a):był w miarę mało awaryjny to chciałbym, aby miał, że tak to ujmę piękne wnętrze
barol91 napisał(a):z przewaga na Civica


Nie, żebym się czepiał. Ale powiedz mi drogi kolego, co we wnętrzu Civica jest " pięknego "?

Ja bym polecał Opla Omegę w dieslu. Sam jeździłem taką z 2002 roku po całej Polsce jako przedstawiciel. Nakręciłem nią blisko 150 tysięcy i przyznam szczerze, że nie miałem z nią żadnych problemów.
Oto dwa egzemplarze z bardzo bogatym wyposażeniem :

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ewentualnie, jak kolega powyżej napisał, można rozejrzeć się za Accordem. Trzeci z ciekawych samochodów, to IMO Saab.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Loczek
Początkujący
 
Posty: 105

07 Gru 2009, 16:38

Moje typy wedruja do 2 pieknych autek: Audi a4 (pierwszy model) i lancia lybra (kombi).
Oba samochody maja niebanalne wnetrze a lybra to jest poprostu miodzio. Z tym ze z ta lybra nigdy nie wiadomo na co sie trafi i moze nie byc tak malo awaryjna jak chcesz

Audi: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - mozna poszukac ze skorami jeszcze

Lancia: [link do oferty na Allegro wygasł]

Lancia jest poprostu piekna az nadto, akurat ten model nie miesci sie w cenie ale mozna poszukac inny,
foemka
Początkujący
 
Posty: 229
Miejscowość: warszawa

07 Gru 2009, 16:44

Znaczy sie wiesz mi sie ogolnie Civic podoba,ciekawa bryła nadwozia i wg super auto dla mlodego drivera,a kolega wyzej podal rowniez ciekawy wozek mianowicie Audi A4
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Gru 2009, 17:06

Odnośnie Civiców, owszem, są bezawaryjne, a jak ktoś dorwie zadbany egzemplarz, to pojeździ nim kilka ładnych lat wymieniając co najwyżej podstawowe elementy, jak rozrząd, filtry itd. Tyle tylko, że ( podobnie zresztą jak w Audi a4 ) wnętrze jest dość banalne, w porównaniu do Accorda, Omegi ( tej C oczywiście ), Saaba, czy też wspomnianej Kappy.

Mi się strasznie podoba wnętrze Rovera 75, szczególnie w tej wersji. Bije na głowę wszystkie pozostałe samochody :roll:

[link do oferty na Allegro wygasł]
Loczek
Początkujący
 
Posty: 105

07 Gru 2009, 18:07

Co racja to racja rover to jednak rover i za te cene dostaje sie naprawde ekskluzywny samochod. Choc za 15tys to raczej nic dobrego nie znajdzie.
Ale jakbym mial wybierac to i tak wnetrze Lybry jest najladniejsze
foemka
Początkujący
 
Posty: 229
Miejscowość: warszawa

07 Gru 2009, 20:21

Samochodów nie kupuje się oczami. Co z tego, że będziesz mieć piękny samochód, skoro nie pojedziesz w trase ze strachu, że nawali.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

07 Gru 2009, 20:37

Ale wiesz moze to byc auto z pieknym wnetrzem i do tego jakas dobra malo awaryjna marka
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Gru 2009, 20:38

Czyli ze co, ze niby te samochody wyprodukowano tylko po ty by na nie patrzec?
Nie przesadzajmy, ile alf, roverow i lancii jezdzi normalnie poza granicami miasta i chyba nie ma jakiegos panicznego strachu ze sie do celu nie dojedzie. Owszem nasze drogi moga do tego doprowadzic no ale chyba az tak zle nie jest. Co do alfy moge sie zgodzic bo wujo mial alfe 147 1.9 jtd to ciagle w serwisie stala wlasnie przez te dziurawe drogi.
Ale np: rover nie jest taki awaryjny, jak dla mnie nawet jest malo awaryjny i swietnie sie nadaje do kryterium autora
foemka
Początkujący
 
Posty: 229
Miejscowość: warszawa

07 Gru 2009, 21:03

Poza tym, siedząc w aucie i tak patrzysz przed siebie, czyli poza auto. W czasie jazdy nie oglądasz drewnianych wstawek na desce, chromowanych wykończeń przy zegarach czy skórkowego...czegoś tam.
Smerda_Jajeczny
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 164
Miejscowość: \/\//\\/\//\

07 Gru 2009, 21:12

Smerda_Jajeczny napisał(a):Poza tym, siedząc w aucie i tak patrzysz przed siebie, czyli poza auto. W czasie jazdy nie oglądasz drewnianych wstawek na desce, chromowanych wykończeń przy zegarach czy skórkowego...czegoś tam.


No w czasie jazdy może nie, ale wsiadając do samochodu.. jest jakoś tak milej i fajniej niż by się wsiadało do jakiegoś Poloneza.. Druga sprawa, miłe zaskoczenie znajomych - bezcenne.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość