Niepotrzebne znaki drogowe

17 Lis 2017, 13:07

Słyszałem że w Gdańsku drogowcy wzięli się za ten problem i usunęli ponad 10 tysięcy niepotrzebnych znaków drogowych :) Może by tak w Warszawie przeprowadzili taką akcję?
Czasem jeden znak zasłania drugi bo prawie na nim stoi i nie sposób do wszystkich poprawnie się stosować...

Co o tym myślicie?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

20 Lis 2017, 13:47

Kacper - na stronie policji jest coś takiego jak Krajowa Mapa Zagrożeń bezpieczeństwa
Klikasz na plusik w czerwonym kółeczku w lewej dolnej części ekranu, potem klikasz na np. "Niewłaściwa infrastruktura drogowa". Następnie na mapie zaznaczasz miejsce i opisujesz czego dotyczy zgłoszenie. I już :)
Drugi sposób, to wchodzisz na stronę GDDKiA i wypełniasz formularz.
Sprawa zgłaszania złego oznakowania dróg jest już od jakiegoś czasu realizowana i to o dziwo jak na Polskę dość skutecznie. Zostało usuniętych mnóstwo niepotrzebnych znaków, inne oznakowania dróg zostały poprawione bądź dodane. Działa to dość prężnie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Gru 2017, 09:56

W Warszawie znaki zdejmować? A po co? Przecież 90% userów kierownicy w tym mieście nie wie co to znak i jak go czytać :mrgreen:
Nawet policja nie wie! U mnie pod chatą nie ma D-52 a chcieli mi mandat za brak pasów przytrąbić :mrgreen: :naughty: :naughty: na dojazdówce z kostki do posesji. Normalnie nienormalne.
speedyrider
Początkujący
 
Posty: 162
Zdjęcia: 5
Miejscowość: Łomianki
Prawo jazdy: 19 07 1985
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Taczka
Paliwo: Inne
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

28 Mar 2018, 15:12

Niestety ale to nie tylko Warszawa i Gdańsk ma taki problem ale cała polska. Choć wynika to bezpośrednio z przepisów jakie mamy. W Polsce krzyżówki odwołują znaki a co za tym idzie czasem znak za każdą krzyżówką trzeba powtórzyć co mnoży ilość znaków i powoduje brak czytelności a czasem i brak rozwagi przy ich ustawianiu
Potrzebujesz pomocy dotyczącej organizacji ruchu drogowe / znaków drogowych, chętnie pomogę w rozwiązaniu problemu.
kupznak
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 21
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 21 12 1982
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Ducato

17 Lip 2018, 10:41

U mnie od miesiąca stoi znak drogowy z ograniczeniem do 20 km, na drodze, która normalnie ma 90 km na godz. Nie wiem o co chodzi, być może ktoś kto remontował kiedyś, zapmniał zabrać. Oczywiście nikt tego głupiego przepisu nie przestrzega, bo i po co?
zachary
Aktywny
 
Posty: 306
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 13 05 1998
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Opel Astra

17 Lip 2018, 11:06

zachary napisał(a):Oczywiście nikt tego głupiego przepisu nie przestrzega, bo i po co?
Zgadza się, a czasem na takim ograniczeniu pojawia się Policja z suszarką lub wideo rejestratorem. Ostatnio jechałem na takiej drodze na której normalnie masz 90km/h aż tu nagle ograniczenie 40km/h (na odcinku około 1000m) pola po obu stronach widoczność bardzo dobra we wszystkie strony żadnych remontów itp. patrzę w lusterko a tu patrol drogówki za mną więc noga z gazu bo pewnie mają wideo rejestrator i tak przejechałem ten kawałem ale jak bym nie zauważył znaku to mogło być przekroczenie o 50km/h ehh… czasem żadnej logiki nie ma w tych znakach co więcej potrafią zagrażać bezpieczeństwu.

Spotkałem się też ostatnio na jednej drodze jednojezdniowej o dwóch pasach ruchu (po jednym w każdym kierunku) z ograniczeniem w jedną stronę do 30km/h, a w druga już było normalnie 50km/h :? nie było tam nic co mogło stanowić większe zagrożenie niż przy jeździe w drugą stronę.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

20 Lip 2018, 09:51

Dokładnie, masakra! :no:
Mateuo
Nowicjusz
 
Posty: 16

13 Mar 2019, 19:02

Ja miałem taką sytuację że wychodząc z samochodu służbowego koło mojego samochodu leżał znak A-7 postanowiłem go oddać i udać się na Policję z nim. Kosztowało mnie to 3 godziny tłumacząc cale zajście.
Gość104264
 

30 Gru 2019, 18:52

Czy potrzebny, czy nie, powinny określać to przepisy, jak na razie mamy takie jak tutaj, dobrze że nie każdy może je instalować, może dlatego że są kary :)
Marek99
Początkujący
 
Posty: 151