Niepotrzebne znaki drogowe

Niepotrzebne znaki drogowe

17 Lis 2017, 14:07

Słyszałem że w Gdańsku drogowcy wzięli się za ten problem i usunęli ponad 10 tysięcy niepotrzebnych znaków drogowych :) Może by tak w Warszawie przeprowadzili taką akcję?
Czasem jeden znak zasłania drugi bo prawie na nim stoi i nie sposób do wszystkich poprawnie się stosować...

Co o tym myślicie?
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Niepotrzebne znaki drogowe

20 Lis 2017, 14:47

Kacper - na stronie policji jest coś takiego jak Krajowa Mapa Zagrożeń bezpieczeństwa
Klikasz na plusik w czerwonym kółeczku w lewej dolnej części ekranu, potem klikasz na np. "Niewłaściwa infrastruktura drogowa". Następnie na mapie zaznaczasz miejsce i opisujesz czego dotyczy zgłoszenie. I już :)
Drugi sposób, to wchodzisz na stronę GDDKiA i wypełniasz formularz.
Sprawa zgłaszania złego oznakowania dróg jest już od jakiegoś czasu realizowana i to o dziwo jak na Polskę dość skutecznie. Zostało usuniętych mnóstwo niepotrzebnych znaków, inne oznakowania dróg zostały poprawione bądż dodane. Działa to dość prężnie.
17 kwietnia 2017 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Gru 2017, 10:56

W Warszawie znaki zdejmować? A po co? Przecież 90% userów kierownicy w tym mieście nie wie co to znak i jak go czytać :mrgreen:
Nawet policja nie wie! U mnie pod chatą nie ma D-52 a chcieli mi mandat za brak pasów przytrąbić :mrgreen: :naughty: :naughty: na dojazdówce z kostki do posesji. Normalnie nienormalne.
Na mojej liście ignorowanych aktualnie biwakują: fate, bonifacy
speedyrider
Początkujący

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Łomianki
Prawo jazdy od: 19 07 1985
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Taczka
Paliwo: Inne
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

28 Mar 2018, 16:12

Niestety ale to nie tylko Warszawa i Gdańsk ma taki problem ale cała polska. Choć wynika to bezpośrednio z przepisów jakie mamy. W Polsce krzyżówki odwołują znaki a co za tym idzie czasem znak za każdą krzyżówką trzeba powtórzyć co mnoży ilość znaków i powoduje brak czytelności a czasem i brak rozwagi przy ich ustawianiu
Potrzebujesz pomocy dotyczącej organizacji ruchu drogowe / znaków drogowych, chętnie pomogę w rozwiązaniu problemu.
kupznak
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 21 12 1982
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Ducato
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sala koncertowa na czterech kołach Sala koncertowa na czterech kołach
    Czasy klasycznego radia AM/FM i stosów kaset magnetofonowych zdolnych zaspokoić większość muzycznych potrzeb kierowcy dawno już minęły. W najnowszym Lexusie LS można znaleźć nie tylko styl nawiązujący do japońskiej ...
    Summer Cars Party 2013 za nami! / relacja Summer Cars Party 2013 za nami! / relacja
    W tym roku w drugi weekend września odbyła się VII ecycja największej motoryzacyjnej imprezy Summer Cars Party. Tym razem pierwszy raz w historii SCP mieliśmy dwa dni na odwiedzanie imprezy na lotnisku "Muchowiec" w Katowicach. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Men's Day - Seat Exeo
      Lexus RX FSport, 1
      Skoda Yeti tył i Helikopter TOPR SP-SXW
      Nissan Resonance koncepcyjny crossover, przód