Niepotrzebne znaki drogowe

Niepotrzebne znaki drogowe

17 Lis 2017, 14:07

Słyszałem że w Gdańsku drogowcy wzięli się za ten problem i usunęli ponad 10 tysięcy niepotrzebnych znaków drogowych :) Może by tak w Warszawie przeprowadzili taką akcję?
Czasem jeden znak zasłania drugi bo prawie na nim stoi i nie sposób do wszystkich poprawnie się stosować...

Co o tym myślicie?
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3345
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Niepotrzebne znaki drogowe

20 Lis 2017, 14:47

Kacper - na stronie policji jest coś takiego jak Krajowa Mapa Zagrożeń bezpieczeństwa
Klikasz na plusik w czerwonym kółeczku w lewej dolnej części ekranu, potem klikasz na np. "Niewłaściwa infrastruktura drogowa". Następnie na mapie zaznaczasz miejsce i opisujesz czego dotyczy zgłoszenie. I już :)
Drugi sposób, to wchodzisz na stronę GDDKiA i wypełniasz formularz.
Sprawa zgłaszania złego oznakowania dróg jest już od jakiegoś czasu realizowana i to o dziwo jak na Polskę dość skutecznie. Zostało usuniętych mnóstwo niepotrzebnych znaków, inne oznakowania dróg zostały poprawione bądż dodane. Działa to dość prężnie.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Gru 2017, 10:56

W Warszawie znaki zdejmować? A po co? Przecież 90% userów kierownicy w tym mieście nie wie co to znak i jak go czytać :mrgreen:
Nawet policja nie wie! U mnie pod chatą nie ma D-52 a chcieli mi mandat za brak pasów przytrąbić :mrgreen: :naughty: :naughty: na dojazdówce z kostki do posesji. Normalnie nienormalne.
Na mojej liście ignorowanych aktualnie biwakują: fate, bonifacy
speedyrider
Początkujący

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Łomianki
Prawo jazdy od: 19 07 1985
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Taczka
Paliwo: Inne
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

28 Mar 2018, 16:12

Niestety ale to nie tylko Warszawa i Gdańsk ma taki problem ale cała polska. Choć wynika to bezpośrednio z przepisów jakie mamy. W Polsce krzyżówki odwołują znaki a co za tym idzie czasem znak za każdą krzyżówką trzeba powtórzyć co mnoży ilość znaków i powoduje brak czytelności a czasem i brak rozwagi przy ich ustawianiu
Potrzebujesz pomocy dotyczącej organizacji ruchu drogowe / znaków drogowych, chętnie pomogę w rozwiązaniu problemu.
kupznak
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 21 12 1982
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Ducato

17 Lip 2018, 11:41

U mnie od miesiąca stoi znak drogowy z ograniczeniem do 20 km, na drodze, która normalnie ma 90 km na godz. Nie wiem o co chodzi, być może ktoś kto remontował kiedyś, zapmniał zabrać. Oczywiście nikt tego głupiego przepisu nie przestrzega, bo i po co?
zachary
Początkujący

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 13 05 1998
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Opel Astra

17 Lip 2018, 12:06

zachary napisał(a):Oczywiście nikt tego głupiego przepisu nie przestrzega, bo i po co?
Zgadza się, a czasem na takim ograniczeniu pojawia się Policja z suszarką lub wideo rejestratorem. Ostatnio jechałem na takiej drodze na której normalnie masz 90km/h aż tu nagle ograniczenie 40km/h (na odcinku około 1000m) pola po obu stronach widoczność bardzo dobra we wszystkie strony żadnych remontów itp. patrzę w lusterko a tu patrol drogówki za mną więc noga z gazu bo pewnie mają wideo rejestrator i tak przejechałem ten kawałem ale jak bym nie zauważył znaku to mogło być przekroczenie o 50km/h ehh… czasem żadnej logiki nie ma w tych znakach co więcej potrafią zagrażać bezpieczeństwu.

Spotkałem się też ostatnio na jednej drodze jednojezdniowej o dwóch pasach ruchu (po jednym w każdym kierunku) z ograniczeniem w jedną stronę do 30km/h, a w druga już było normalnie 50km/h :? nie było tam nic co mogło stanowić większe zagrożenie niż przy jeździe w drugą stronę.
Cichy77
Zaawansowany

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

9 rzeczy, które musisz wiedzieć o nitro N2O 9 rzeczy, które musisz wiedzieć o nitro N2O
    Ludzie nieustannie czegoś poszukują – astrofizycy życia w kosmosie, biolodzy recepty na długowieczność, a tunerzy sposobów na wyciśnięcie jak największej mocy z silników. Ci ostatni mają najłatwiejsze ...
    Nowy Golf otrzymał od Euro NCAP najwyższą notę Nowy Golf otrzymał od Euro NCAP najwyższą notę
    Nowy Golf otrzymał od europejskiej organizacji ochrony konsumentów – Euro NCAP – najwyższą notę pięciu gwiazdek. Ponadto został wyróżniony prestiżową "Euro NCAP Advanced Awards " za innowacje w dziedzinie ...

• Re: Niepotrzebne znaki drogowe

20 Lip 2018, 10:51

Dokładnie, masakra! :no:
    Mateuo
    Nowicjusz

• 36
      Summer Cars Party 2010
      Lexus LF-LC 13
      BMW 333i