System rozpoznający znaki drogowe

25 Kwi 2012, 01:02

Jeżeli system za pomocą kamery zarejestruje znaki ograniczenia prędkości i zakazu wyprzedzania, wyświetli je na ekranie komputera pokładowego przed kierowcą i na wyświetlaczu systemu nawigacji (maksymalnie 3 znaki jednocześnie). Komunikat zawierać będzie wszystkie dodatkowe informacje (np. "22-6 h", "przy mokrej nawierzchni") w logicznej kolejności: bezpośrednio obowiązujący znak drogowy (np. "130 km/h") będzie umieszczony zawsze na pierwszym miejscu, znaki z ograniczeniem czasowym (np. "80 km/h przy mokrej nawierzchni") pojawią się na drugim miejscu. Jeżeli jednak czujnik deszczu rozpozna opady, obowiązujący w danej chwili znak z dodatkową informacją "przy mokrej nawierzchni" przesunie się na pierwszą pozycję. Systemy takie jak rozpoznawanie znaków drogowych nie zwalniają jednak kierowcy z obowiązku dostosowania swojego sposobu jazdy i prędkości do panujących na drodze warunków. System rozpoznaje także zakazy wyprzedzania oraz tablice wjazdów i wyjazdów z miejscowości i informuje odpowiednio o prędkościach maksymalnych obowiązujących w danym kraju na terenie zabudowanym.

źródło: Volkswagen
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

28 Sty 2015, 22:45

Gdzie można by coś takiego zainstalować??
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206

28 Sty 2015, 23:31

To jest system który można zamówić w nowym samochodzie. Obecnie jest dostępny u większości producentów.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

29 Sty 2015, 08:45

W naszej dżungli znaków,taki system momentalnie się zawiesi :lol:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

16 Cze 2015, 21:59

fajna rzecz
sfera
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Opel Corsa

23 Cze 2015, 11:35

projekt fajny :P
Sabat
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Golf V
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak bezpiecznie wykonać manewr wyprzedzania?
    Wyprzedzanie to niebezpieczny manewr, który polega na przejeżdżaniu obok pojazdu lub innego uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku. W Polsce związane jest to najczęściej z chwilową zmianą pasa ruchu ...

23 Cze 2015, 20:22

yeti65 napisał(a):W naszej dżungli znaków,taki system momentalnie się zawiesi

Miałem okazję niedawno sprawdzić działanie tego cuda w Vovlo XC60. System dobry, ale rozpoznaje tylko znaki ograniczenia prędkości i znaki zakazu i to nie wszystkie. System niestety nie rozpoznaje tablicy " teren zabudowany" i nie "usuwa " informacji o ograniczeniu po minięciu skrzyżowania. Jak tylko wjechałem na S8, było ograniczenie do 100 ( droga wjazdowa na ekspresówkę. System rozpoznał znak i....jechałem tak 20 km, mimo, że po niecałym kilometrze był znak, że koniec setki i można było gnać 120. Po 20 km i zjechaniu w teren zabudowany, na wyświetlaczu nadal była 100...Aż do momentu, jak skończył się teren zabudowany i była 70. I potem teren zabudowany i cały czas 70...
Powiem szczerze, że nawigacja, w której mam AM działa o wiele lepiej, ponieważ prędkości są na bieżąco zmieniane.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Lip 2015, 13:10

Też miałem okazję testować jak dla mnie zbędny bajer :)
roziom3388
Początkujący
 
Posty: 170
Zdjęcia: 39
Auto: Honda Prelude
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

26 Lip 2015, 17:39

Super sprawa mojej dziewczynie w jeździe pomaga.
Albatro
Obserwowany
 
Posty: 2
Miejscowość: Gliwice
Prawo jazdy: 31 07 2009
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: audi