Nieudane polerowanie reflektora

30 Kwi 2020, 10:10

Witam, wczoraj próbowałem spolerować reflektor. Używałem papierów wodnych o gradacji od 600 do 3000, następnie wykończyłem pastą. Efekt jak poniżej, wydaje mi się że reflektor jest zaparowany od środka.
Zdjęcie
Cyber1221
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: VW Golf Plus
Silnik: 1.4 MPi 75KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
  • 30 Kwi 2020, 10:20

    Polerowanie nie ma związku z parowaniem lampy od środka, prawdopodobnie jest nieszczelna i dostaje się wilgoc
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16212
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    30 Kwi 2020, 20:08

    "wydaje mi się,że jest zaparowany" nie jest tożsame z tym że reflektor rzeczywiście ma nieszczelność większą niż zwyczajowo jest to dopuszczalne i ustalane na etapie produkcyjnym. Musiałbyś to pokazać,wówczas będzie można ocenić. Pamiętaj,że para wodna w środku reflektora wcale nie musi oznaczać, że lampa nadaje się już tylko do wymiany. Reflektory samochodowe nie są hermetycznie zamknięte. Każdy z nich ma szczeliny wentylacyjne, którymi krąży powietrze.
    fiatcoupepolska. pl
    fiatcoupe
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 188
    Miejscowość: Brydzia
    Auto: Fiat Coupe 2.0 20VT
    Silnik: 2.0.20VT-220 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sport/Coupe
    Rok produkcji: 1997

    15 Maj 2020, 10:36

    Polerowanie raczej Ci się udało z tego co widać po zdjęciu. Zdejmij osłonę lub osłony żarówek od wewnętrznej strony i pozwól odparować wilgoci. Następnie zamknij je szczelnie jak już będzie suchy w środku.
    Jak woda odparuje z przedniej części klosza (najlepiej jak auto stoi wtedy w cieniu i wolno odparowuje ponieważ przy szybkim odparowaniu na słońcu jest większa szansa że zostaną na wewnętrznej stronie ślady po wodzie) to wtedy możesz go postawić przodem do słońca żeby resztki wilgoci dobrze odparowały ze środka.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    06 Cze 2020, 09:46

    Właśnie kilka dni później tak zrobiłem, wyjąłem żarówkę i zostawiłem otwartą lampę na 8 godzin na dworze. Faktycznie reflektor odparował, jednak po krótkiej przejażdżce znowu zaszedł mgiełką ;/
    Cyber1221
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    Auto: VW Golf Plus
    Silnik: 1.4 MPi 75KM
    Paliwo: Benzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2005

    07 Cze 2020, 11:45

    Cyber1221 napisał(a):Faktycznie reflektor odparował, jednak po krótkiej przejażdżce znowu zaszedł mgiełką ;/
    A padało w tym czasie? Jeżeli nie to zanczy że nie odparowała wilgoć do końca dlatego tak się stało. To zeszła mgiełka z przedniej części szkła reflektora nie oznacza że wysechł dokładnie wewnątrz.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34