Niewłaściwe ubezpiecznie podczas kolizji

23 Lut 2016, 16:22

Witam. W zeszłym tygodniu, brałam udział w małej kolizji drogowej. Byłam osobą poszkodowaną. Spisaliśmy oświadczenie, porobiliśmy zdjęcia i wszystko by było ok jednak wczoraj zorientowałam się, że miałam w dokumentach stary dowód ważnego ubezpieczenia. W czasie kolizji ani ja ani Pan, który we mnie uderzył nie zorientowaliśmy się, że ubezpieczenie jest z zeszłego roku. Sprawdziłam dla pewności na UFG i samochód jest ubezpieczony, jednak musiałam zgubić gdzieś kwitek. Najgorsze, że ten sam kwitek wysłałam do ubezpieczalni zgłaszając szkodę. Orientuje się ktoś jak to teraz powininnam odkręcić? Czy będą z tego jakieś problemy? Dziękuje za pomoc.
Kamila365
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 05 2010
Auto: Audi A6

23 Lut 2016, 21:08

JAk ubezpieczenie jest, to problemów nie bezie. Nie masz się o co martwić. Ubezpieczalnia zapewne zauważyła pomyłkę i zrobiła co trzeba, ale lepiej będzie, jak się skontaktujesz ze swoim ubezpieczycielem i powiesz o co chodzi, a oni to poprostu wyprostują.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Lut 2016, 16:26

Dokładnie tak jak napisał MotoAlbercik nie masz o co się martwić, bo ubezpieczenie normalnie działa :) Jedynie pozostanie kwestia wyjaśnienia z ubezpieczycielem, że zaszła pomyłka :)

Pozdrawiam,
Łukasz
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40