Wyrejstrowanie auta bez złomowania, JAK?!

12 Sie 2008, 10:39

Witam, mam takie problem, (szukałem w necie ale nie znalazłem):

za tydzień jade kupić samochód (golf mk1) za "grosze". Samochód ze względu na swój wiek jest w troche "nieodpowiednim stanie"(technicznym i wizualnym). Chciałbym nad nim popracować więc pare miesięcy postoi w garażu. Czy jest możliwość wyrejstrowania auta bez złomowania? Bo dlaczego mam płacić za rejestrację i ubezpieczenie skoro będzie stał, co nie?
czesie__k
Nowicjusz
 
Posty: 1

12 Sie 2008, 20:09

czesie__k napisał(a):Witam, mam takie problem, (szukałem w necie ale nie znalazłem):

za tydzień jade kupić samochód (golf mk1) za "grosze". Samochód ze względu na swój wiek jest w troche "nieodpowiednim stanie"(technicznym i wizualnym). Chciałbym nad nim popracować więc pare miesięcy postoi w garażu. Czy jest możliwość wyrejstrowania auta bez złomowania? Bo dlaczego mam płacić za rejestrację i ubezpieczenie skoro będzie stał, co nie?


Witam,
z tego co wiem to w Polsce nie ma takiej opcji.
Po zakupie auta masz obowiazek je przerejestrowac i ubezpieczyc, czyba ze w umowie zaznaczysz ze auto sprzedawane jest na czesci, ale wtedy go raczej w ogole nie bedziesz mogl zarejestrowac.
thomas83
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 18
Miejscowość: DE

25 Sie 2008, 11:00

I właśnie mamy do czynienia z jednym z najgłupszych przepisów jakie znam. Czyż nie powinno być tak ze ubezpieczenie powinno dotyczyć aut PORUSZAJĄCYCH sie po drogach a nie wszystkich zarejestrowanych aut? Tak jest np. w Wielkiej Brytanii gdzie za auto które stoi w garażu nie trzeba wykonywać absolutnie żadnych opłat.
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany
 
Posty: 623
Miejscowość: Czarna Ziemia

21 Paź 2009, 21:44

Czy może mi ktoś powiedzieć jaki jest koszt wyrejstrowania samochodu?
PiotrMSC
Początkujący
 
Posty: 117
Miejscowość: Lublin

22 Paź 2009, 15:15

Żeby wyrejestrować samochód musisz go zezłomować.Innej opcji nie ma.Chyba,że go sprzedasz,wówczas musisz zgłosić ten fakt w WK.A jakie są koszta złomowania samochodu,to musisz poszukać w swojej okolicy autozłom,który się tym zajmuje i tam pojechać lub zadzwonić i się zapytać.I dopiero z papierkiem z autozłomu idziesz do WK i wyrejestrowujesz.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Paź 2009, 16:19

Ustawa stanowi że w przypadku kasacji, kradzieży, utraty i całkowitemu zniszczeniu samochodu można takowy wyrejestrować. Wykup ubezpieczenie oc w jakimś najtańszym towarzystwie:) Albo zarejestruj na kogoś z dużymi zniżkami i wtedy oc może wynieść około 300zł :)
ribeiro
Początkujący
 
Posty: 64
Miejscowość: zewsząd
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co oznacza dla kierowcy znak STOP?
    Znak STOP oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez wcześniejszego zatrzymania się. Zwykle jest umieszczony tam, gdzie wyjazd z danej drogi jest szczególnie niebezpieczny. Według badań tylko 50% kierowców całkowicie ...

02 Lut 2016, 10:56

Przypadkowo się natknąłem na wątek, przepraszam za odkopanie, ale warto sprostować informacją, że obecnie za złomowanie pojazdów NIC się nie płaci. Wręcz przeciwnie, jeszcze można dostać trochę gotówki.
Pistolecik
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 88

15 Lut 2016, 20:00

Oczywiście, że się nie płaci - tylko dostaje pieniądze. Żadna nowość :) Jeśli mogę, to [reklama] polecę - jeśli forumowicze nie znają :)
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 16 Lut 2016, 10:09, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
DawidWW
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 03 06 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Golf 3 GTI
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

28 Lut 2016, 16:42

Nie taka nowość bo i ile dobrze pamiętam, jeszcze kilka alt temu (?) trzeba było za to płacić?

Jak ktoś szuka złomowania to raczej posiłkuje się google "złomowanie wrocław" lub każde inne miasto i ma spis firm,z którymi się kontaktuje i wybiera tę, gdzie dostanie największą stawkę, proste.
Pistolecik
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 88