Nota obciążeniowa wykupu auta a rejestracja pojazdu Szczecin

23 Maj 2020, 17:06

Mam problem z zarejestrowaniem pojazdu w gm. Szczecin po przedłożeniu kompletu dokumentów otrzymanych przy wykupie auta z leasingu, główny zarzut to brak podpisu Wystawcy na przesłanej ostatecznej nocie obciążeniowej, urzędniczka wydziału komunikacji UM Szczecin po konsultacji z radczynią prawną powołuje się na art. 21 ustawy o rachunkowości i nie dopuszcza dokumentu końcowej noty obciążeniowej jako wymaganego do rejestracji auta bez wymaganego podpisu Wystawcy - patrz art. 21, pkt 1, ppkt 5.

Dodatkowy kłopot stanowi problem z leasingiem bo twierdzą, że nie podpiszą noty bo nie ma takiego obowiązku skoro wszystkie dokumenty generują z systemu bankowego i de facto zostaję w kropce.... Jakby to był wielki kłopot podpisać coś na życzenie co się wystawiło, jak to można wyegzekwować ?

(…) Art. 21. o rachunkowości
Elementy dowodu księgowego
1.Dowód księgowy powinien zawierać co najmniej:
1) określenie rodzaju dowodu i jego numeru identyfikacyjnego;
2) określenie stron (nazwy, adresy) dokonujących operacji gospodarczej;
3) opis operacji oraz jej wartość, jeżeli to możliwe, określoną także w jednostkach naturalnych;
4) datę dokonania operacji, a gdy dowód został sporządzony pod inną datą – także datę sporządzenia dowodu;
5) podpis wystawcy dowodu oraz osoby, której wydano lub od której przyjęto składniki aktywów;
6) stwierdzenie sprawdzenia i zakwalifikowania dowodu do ujęcia w księgach rachunkowych przez wskazanie miesiąca oraz sposobu ujęcia dowodu w księgach rachunkowych (dekretacja), podpis osoby odpowiedzialnej za te wskazania (…)
gohra
Obserwowany
 
Posty: 2

23 Maj 2020, 18:42

Rację trzeba chyba przyznać urzędasom.
Leasing pewnie finansowy-stąd nota. Faktury(przy leasingu operacyjnym) nie trzeba podpisywać, notę raczej trzeba-ale pewności nie mam.
Pisz do leasingodawcy, niech podadzą podstawę prawną.
edit; Masz na tym dokumencie klauzulę
" dokument wygenerowany automatycznie- nie wymaga podpisu" :?:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

23 Maj 2020, 20:33

Sprawdzałem, niestety nie ma tam takiego zapisu, wysłałem do nich kolejnego maila o podpisaną notę lub podstawę prawną odmowy jej podpisania, na razie nadają tylko sprawom numery i nic nie robią, pandemia wymówką do wszystkiego, masakra...
gohra
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Mirai - 1000 km zasięgu w następnej dekadzie
    Toyota realizuje ambitne plany rozwoju bezemisyjnego transportu opartego na wodorze. Jak donosi Reuters, firma podwaja inwestycje w samochody z wodorowymi ogniwami paliwowymi (FCV). W planach są nowe modele aut osobowych ...