Całkowity brak OC a sprzdaż samochodu

15 Maj 2020, 16:22

Mam dość złożony problem z samochodem mojej matki i potrzebuję rady - bardziej praktycznej niż od strony przepisów.

Moja matka podupadła ostatnio na zdrowiu psychicznym (przedwczesna demencja) i przez to nie opłaciła drugiej raty za OC. Skutkowało to tym, że w kwietniu ubezpieczenie się skończyło i nie doszło do automatycznego przedłużenia (info bezpośrednio od ubezpieczyciela). Samą zaległą ratę w wysokości 900zł spłaciłem z własnych pieniędzy, ale nie wiem czy jest sens wykupować kolejne ubezpieczenie jeśli samochód jest w raczej kiepskim stanie (Hyundai Atos 2000r.)

I teraz pytanie czy lepiej:

1. Wykupić jednak OC (kwota może być wysoka bo zniżki poszły się jeb***ć) i sprzedać (ew. zezłomować) ten samochód za jakąś symboliczna cenę

2. Nie wykupować OC tylko zezłomować

Chodzi miedzy innymi o minimalizowanie możliwości nałożenia kary za brak ciągłości. Dodam jeszcze że przeglądu samochód tez nie ma XD
notkin
Obserwowany
 
Posty: 1

15 Maj 2020, 18:29

Aby tak było bez komplikacji szkoda że nie wykupiłeś kolejnej polisy jak tamta się skończyła .Kontynuacja OC musi być cokolwiek z nim zrobisz inaczej Fundusz GF może przywalić karę. Bez ważnego OC również auta nie zezłomujesz. W WK żądają polisę ważną na dzień złomowania. W przypadku kasacji OC jest zwracane przez FU za każdy niewykorzystany jej dzień.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4746
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

16 Maj 2020, 17:13

Jak napisał kolega wyżej OC musisz mieć. Bez niego nie zezłomujesz i nie wyrejestrujesz pojazdu.
Poszukaj ubezpieczyciela, który będzie honorował zniżki, które były wypracowane. Podzwoń po ubezpieczycielach i popytaj. Możesz też skorzystać z jakiegoś kalkulatora ubezpieczeń ( mFind, Rankomat i inne ). Tak będzie chyba nawet wygodniej.
Jak zezłomujesz pojazd, to ubezpieczyciel zwraca ci pieniądze za każdy niewykorzystany dzień, jaki został do końca polisy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Maj 2020, 08:49

MotoAlbercik napisał(a):Bez niego nie zezłomujesz i nie wyrejestrujesz pojazdu.
a od kiedy jakie przepisy? Zlomowalem dziesiątki aut bez OC i nawet nikt o nie nie zapytał.

PS. Napisałem Ci PW jak to zrobić
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Maj 2020, 13:12

Może inaczej - bez OC zezłomujesz i wyrejestrujesz. Masz rację. Ale podczas wyrejestrowywania, zawsze proszą w WK o polisę OC. Jak nie masz, to oczywiście wyrejestrujesz, ale równocześnie narażasz się na karę z UFG.
Dlatego napisałem, że bez OC nie zezłomujesz i nie wyrejestrujesz. Oczywiście bez kary.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak producenci kamuflują swoje prototypowe modele?
    Na kultowym Goodwood Festival of Speed po raz pierwszy w warunkach drogowych Toyota pokazała nową Suprę. Ale sportowego coupé nie mogliśmy podziwiać w całej okazałości, bowiem jego nadwozie zostało pokryte skutecznym ...