Megane 1.9 Dci 130km/h całkowity brak mocy max predkość 80km/h

11 Kwi 2018, 03:49

Witam, Problem tkwi w tym, że ostatnio jadąc 110-120km/h na 4 samochód zadławił mi się przy 3.5 tyś obrotów, jechałem dalej wszystko było ok nie dławił się jeździł bardzo dobrze. Dzisiaj wsiadłem do samochodu, zrobiłem dłuższy odcinek i w pewnym momencie ponownie się zadławił lecz po tym miał brak mocy między 50km/h-80km/h gdy przy 2500 tyś obrotów załączała się turbina było okej lecz gdy wrzucałem 4 przy 60km/h i obroty były w granicach 1500 to musiał się rozpędzić do 2500 aby zyskać moc. Zacząłem wracać do domu lecz w pewnym momencie samochód całkowicie stracił moc i turbina nie chciała się załączać oprócz tego zaczął z rury strasznie dymiło na biało. Jadąc na 3 mogłem się rozpędzić może do 60km/h? Wrzucałem 4 to do 70 i no nie chciał iść. Wątpię aby była to uszkodzona turbina ponieważ no nie dawała żadnych oznak, samochód świetnie przyśpieszał. Nie piszczała głośno, nie dymił wcześniej ani się nie dławił. Nic nie było słychać i no po prostu jakby się turbina odłączyła, oprócz tego jadąc w samochodzie poczułem zapach spalin/oleju. Jutro samochód planuję oddać do mechanika lecz chciałbym się dowiedzieć co może być tego oznaką. Z góry dziękuję za pomoc!
latertoes
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Megane 2 hatchback
Silnik: 1.9 DCI 130km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

11 Maj 2018, 09:06

Moim zdaniem to jednak może być turbina. Na pewno nic się z nią nie działo wcześniej? Ja miałem podobną sytuację i dopiero regeneracja turbiny załatwiła sprawę. Zajęli się tym specjaliści z ( reklama ) gdzie wszystko zostało wykonane sprawnie i za rozsądne pieniądze. Od tamtej pory 0 problemów z autem.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 13 Maj 2018, 20:03, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
Sobers
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Miejscowość: Kielce
Prawo jazdy: 16 06 2009
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1997

12 Maj 2018, 14:11

Zaczalbym od sprawdzenia czujnikow,test komputerowy.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

14 Maj 2018, 12:58

Tak to była turbina na 200%, obecnie oddaję Ją do regeneracji i zobaczymy co dalej ;)
latertoes
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Megane 2 hatchback
Silnik: 1.9 DCI 130km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus UX - crossover, który jeździ jak hatchback
    Zaprezentowany w 2018 roku model UX jest najnowszym i najmniejszym, kompaktowym crossoverem w gamie Lexusa. Jego opracowanie zajęło japońskim inżynierom 5 lat. Wyróżnia się przestronnym wnętrzem i wzorowym prowadzeniem, ...