Opel Corsa B 1.0 KAT 98r. Brak mocy , prędkość max 80km/h sz

Opel Corsa B 1.0 KAT 98r. Brak mocy , prędkość max 80km/h sz

03 Sty 2012, 23:42

Witam. Posiadam Opla Corse B 1.0 KAT 98r. z gazem na którym wgl nie jeździ. Mianowicie mam taki problem samochód nie ma mocy. Przy odpalaniu chodzi w stylu traktora po chwili jest normalnie. Na 1 samochód jeszcze ma jakąś nikłą moc ale na 2 to jest masakra, muszę się rozpędzić na 1 do 40km/h aby wrzucić 2 oO . Najlepiej rozpędza się na 3 do 70 km./h wrzucę 4 max 80 km/h. Zdarzają się dni że rozpędzi się do 90km/h. 5 to wgl nie wrzucam bo tylko mi prędkość spada. Są również kłopoty z odpalaniem. Są dni , że odpali bez problemu a nieraz mogę go kręcić , pchać i nie zaskoczy ... Został wymieniony przepływomierz, cewka zapłonowa, silniczek krokowy . Lecz to nie przyniosło większego efektu dalej jest to samo . Czy może mieć z tym związek pompa paliwowa? , przepustnica , katalizator? czy może jakaś inna rzecz?

P.S cały czas na desce rozdzielczej pali się kontrolka silniczka (pomarańczowa)

Proszę o pomoc .. : )
weglu22
Obserwowany

Prawo jazdy od: 02 02 1993
Auto: Opel Corsa 1.0 KAT
  • Re: Opel Corsa B 1.0 KAT 98r. Brak mocy , prędkość max 80km/

08 Lut 2012, 09:10

Ja mam podobny problem, pojawił się wraz z mrozami.
    Komputer pokazał przepływkę kupiłam new i dalej nie mogę odpalić.
    Na popych odpala normalnie, po chwili jak zgaszę to już kręci ok. ale po nocy za cholery odpalić nie idzie kręci kręci i dupa.
    Wczoraj wymieniłam świece na nowe i dziś przy -15 odpalił. Ale mocy nie ma dalej co to może być ?
    Jeden z mechaników upiera się że rozrząd-łańcuch przeskoczył o ząbek i stąd moje problemy. A ty kolego już rozwiązałeś problem ? ? ?
    trufelka
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2000
    Auto: Corsa B 1.0 12v
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak marki premium zmieniają motoryzację Jak marki premium zmieniają motoryzację
    Niegdyś rola producentów samochodów ograniczała się niemal wyłącznie do produkowania aut. Ale to już przeszłość. Dzisiaj największe marki nie tylko dają nam coraz bardziej zaawansowane pojazdy, ale również ...
    Nissan X-Trail - segment crossoverów Nissan X-Trail - segment crossoverów
    Nowy model łączy w sobie uznane tradycje Nissana w segmencie 4x4 z nowymi rozwiązaniami technicznymi czerpiącymi inspiracje z przełomowych crossoverów marki. Wynikiem tego połączenia jest samochód definiujący ...

•  
    • Warto przeczytać