Astra J 1.7 cdti dymienie

15 Maj 2018, 12:59

Witam, kilka dni temu zauważyłem ,że przy mocniejszym wciśnięciu gazu astra wypuszcza z siebie trochę niebieskiego dymu. Z 2 tys km temu byla wymieniana gruszka turbiny bo samochód wchodzil w tryb awaryjny jednak bezpośrednio po wymianie nie zauważyłem żeby dymil. Co więcej odrazu po zapaleniu chodzi bardzo nierówno , obroty falują w zakresie 850-970. Jest to silnik 1.7 cdti z oznaczeniem A17DTR czy ktoś miał coś podobnego lub domyśla sie co może być przyczyną? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Piotrk981
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Opel Astra j sports tourer
Silnik: 1.7 cdti 125km
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2011

15 Maj 2018, 13:57

A to nie było czasem wypalanie DPFa?
Nie ma znaczenia czy silnik zimny czy ciepły?

Generalnie taki kolor dymu może oznaczać lejące wtryski, problem z uszczelniaczami zaworowymi. Jak pracuje nierówno tylko przez chwile na zimnym to jeszcze warto by sprawdzić świece żarowe.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

15 Maj 2018, 14:07

Na 100% nie byl to moment wypalania dpf, obroty falują tylko na zimnym przez jakies 2 min potem juz jest okej , ale niebieski obłoczek pojawia sie w momencie odpalania (jednak nie zawsze ) pozniej juz nie ma do czasu jak nie jedzie sie w zakresie obrotow ok 2300-3000 wtedy juz widac niebieski dym w lusterku.
Piotrk981
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Opel Astra j sports tourer
Silnik: 1.7 cdti 125km
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochody: pojazdy, które zrewolucjonizowały nasze życie
    Od czasów Henry’ego Forda i jego Modelu T, samochody stały się nieodłączną częścią naszej codzienności. Nie tylko umożliwiają nam dostanie się w każde miejsce, ale także dostarczają nam niezapomnianych przeżyć ...
    Żółta naklejka PLK PKP - krzyż św. Andrzeja
    Być może nie wszyscy wiedzą, że w roku 2018 PLK PKP zapoczątkowało akcję " żółta naklejka PLK " O co chodzi? O ważną rzecz, ratującą zdrowie a nawet życie. Jak wszyscy uczestnicy ruchu drogowego wiedzą, a przynajmniej ...