Nowe auto do 140 tys.

11 Lis 2016, 10:14

Poszukuję nowego auta za maksymalnie 140 tys. Ma być to auto nie wielkie, jakiś kompakt, hatchback, sportowy, coupé, ew. jakiś mniejszy sedan.
Musi być koniecznie automat, nie zależy mi na wielkości bagażnika. Może być zarówno 3 jak i 5-drzwiowy. Co do rożnego typu bajerów to interesuje mnie klima, elektrycznie otwierane szyby, kamera cofania oraz nawigacja (te dwie ostatnie pozycje nieobowiązkowe).
Tylko i wyłącznie benzyna.
Piszcie swoje propozycje które mniej więcej odpowiadają podanym kryteriom.
rvv
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

11 Lis 2016, 10:28

Ja w tej kwocie bralbym tylko merca c-klasa. Jak automat to tylko mercedes
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Lis 2016, 10:35

A które dokładnie auto z c klasy? Bo dużo tego jest a i większość cenowo są powyżej 140 tys.
I dlaczego jeśli automat to tylko mercedes? W volkswagenach np. też są dobre automaty DSG.
rvv
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

11 Lis 2016, 10:45

Nie wiem czy to aktualne ale merc chyba sam robi skrzynie automatyczne. Hmm dobre dsg? a myslisz o.odsprzedazy?
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Lis 2016, 10:53

Może kiedyś dojdzie do odsprzedaży, ciężko mi teraz powiedzieć. Raczej nie kupuje nowego auta od razu z myślą żeby za jakiś czas je sprzedać.
rvv
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

11 Lis 2016, 11:02

Zoba sobie astre. Ma klasycznego hydraulika. Cenowo nie przekroczy nawet 100tys albo bmw serii 3 ledwo co ale sie zmiescisz
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault 5 Le Car Van
    W styczniu 1979 roku Heuliez zaproponował serię specjalną Le Car Van, która nawiązywała do wersji przeznaczonej na rynek amerykański. Była to wersja dwumiejscowa, zbudowana na bazie Renault 5 TS. Zamiast tylnych bocznych ...

11 Lis 2016, 12:42

Ode mnie AR Giulietta i Volvo v40. Kupisz już bardzo fajnie doposażone wersje.
Nie wiem, czy ktoś to w ogóle zauważył, ale nie masz dużych wymagań. Nie wiem zatem skąd biorą się tutaj propozycje typu c-klasse (w absolutnej podstawie z automatem od 156k) czy 3-er (318 z automatem od 135). Bez jaj panowie, gdzie kasa na jakieś dodatkowe wyposażenie? Kto odkupi później takie golasy? Czy prawie 4,7m długości mercedesa to naprawdę "mały sedan"?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

11 Lis 2016, 12:45

Od pierwszego wlasciciela zawsze sie szybko sprzedaja. Poza tym kolego nie wiem jakie masz wymagania bo beemka za 134tys ma dobre wyposazenie przynajmniej ma wszystko coja bym chcial. Autor pisze ze podstawa to automat i ma byc nowy.
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Lis 2016, 13:17

Faktem jest, że Mercedes zawsze robił solidne skrzynie automatyczne, ale w dzisiejszych czasach nie tylko ten producent może pochwalić się solidnymi skrzyniami.
DSG są skrzyniami droższymi w utrzymaniu dlatego raczej bym omijał auta z tym rozwiązaniem.
Pytanie ile lat to auto ma posłużyć i jakie przebiegi roczne będą?

Ja poleciłbym poniższe rozwiązania:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (lub 2.0 jeśli moc jest tutaj za duża)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

11 Lis 2016, 13:21

Może dla Ciebie kupno nowego auta za ponad 130k z manualną regulacją foteli, bez zestawu głośnomówiącego czy nawet głupiej rolety tylnej szyby jest spoko opcją w aucie określanym jako "premium". Niestety tak nie jest i odnoszę wrażenie, że znaczek przysłonił Ci świat :mrgreen: :mrgreen:
Podstawa z automatem (136km w aucie ważącym 1500kg) to 135k, pakiet z kamerą cofania 7k, navi 10k a gdzie jakaś kasa na własne preferencje? Wywalasz kupę kasy na auto i weźmiesz szmacianą tapicerkę? Stock'owe felgi (+ musisz kupić drugi komplet opon, i to dobrych biorąc pod uwagę RWD)? Ile taki samochód będzie kosztował w ostatecznym rozrachunku? 170k?

PS. Co do talismana - jest masakra. Kiedy szukałem auta w leasing i byłem w salonie przymierzając się do megane to zwrócił moją uwagę. Tak szczerze i obiektywnie - wnętrze jest tak samo tandetne jak w połowę tańszym clio, nie warto
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

11 Lis 2016, 14:53

Och nie invi musi uzyc raczek do przesuwania fotela...biedactwo. Bmw ma mniejsza utrate wartosci i za x lat moze wiecej wziac za autko. Za alfe ile wezmie hmm? Za marke tez sie placi nje powiem ze nie jednak wolabym "golasa" bmw (i takmma sporo mnje kamera cofania np nie jest potrzebna umiem parkowac) niz alfe na ktora musialbym poniej szukac klienta proszac go zeby tylko wzial za relatywnie mniejsza cene mimo lepszego wyposazenia
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Lis 2016, 14:58

A może z Mercedesów nowa A-klasa (W176)? Nieduży, usportowiona sylwetka, benzyna jak najbardziej. W tej cenie to silnik 1.6, 122KM. Skrzynie chyba dwusprzęgłowe, są też wersje AMG, ale to już dużo droższa opcja (o jakąś setkę). Jeśli chodzi o wyposażenie, to jak to w Mercedesach - wszystkomający...

Przykładowo:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Czerwień, mniam, moje kobiece ego jest zachwycone ;) :
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ostatnio edytowany przez szafirowa 11 Lis 2016, 15:22, edytowano w sumie 4 razy
szafirowa
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Mercedes W169
Silnik: 2.0, 136KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna

11 Lis 2016, 15:08

legler napisał(a):Och nie invi musi uzyc raczek do przesuwania fotela...biedactwo
widzę, że dla Ciebie musi się zgadzać tylko znaczek :roll:
Idiotyzmem jest kupować premium (pojęcie dość względne) z podstawowym wyposażeniem. Niby codziennie nie reguluje się fotela (chyba że kilku kierowców), ale takie drobiazgi jednak rzutują na całość. Podobnie jak kupując Merca w podstawowej wersji masz kołpaki (tak było przynajmniej w W204).

Co do premium to trzeba mieć jednak jakieś wymagania. Jeśli byś ich nie miał równie dobrze można sobie kupić Dacię za 40k :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Lis 2016, 15:16

Nie mike ja mysle co bedzie za 10 lat i szybko sie znajdzie klient ktory bedzie szukal zdania w ogloszeniu "od pierszego wlasciciela"
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Lis 2016, 15:20

Nie każdy myśli jak Ty... Wolałbym Megane/Lagunę w full opcji z grzaniem tyłka itp itd przednie szyby wszystko po prostu, niż biednego Mercedesa / BMW...
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007