Nowe auto do 50k

03 Lis 2017, 00:52

Witam serdecznie ponownie,

ostatnio zakładałem tematy o używanych Avensis oraz Almerze ale ostatecznie po uwagach innych użytkowników odpuściłem. Razem z narzeczoną zaczęliśmy się zastanawiać czy może jednak lepiej zainwestować w nowe auto już na lata.

Ogólnie to w sumie sami nie wiemy jakie auto byłoby dla nas najlepsze. Wymaganie jakie mamy to na pewno:
- około 45-50 k zł - wiadomo, że im mniej tym lepiej
- radio (super byłoby z bluetooth)
- klimatyzacja
- fajnie byłoby mieć LPG

Ogólnie oboje jeździmy raczej spokojnie 5 minut w tą czy w tamtą nas nie zbawi, aczkolwiek chcielibyśmy móc bezpiecznie wyprzedzić tira albo inne auto jadące 90 km/h.

Jeździmy głównie po mieście, weekendowo do rodziców (40 km w jedną stronę), dłuższy wypad na wycieczkę (100-150 km w jedną stronę) od czasu do czasu oraz wakacje (raz lub dwa razy w roku). Myślę, że rocznie maks zrobimy 10-15 k km dlatego nie wiem czy gaz jest wart dopłaty.

Dodatkowo, w niedalekiej przyszłości pojawią się pewnie dzieci (maks dwójka :D) dlatego w grę wchodzą również opcje kombi.

Z modeli, które przeglądaliśmy mamy:
Dacia - Duster, Sandero, Logan MCV (cenowo kolo 45 k ale duży bagaznik)
Nissan - Micra K13
Fiat - Tipo (może się nie udać do 50 k)
Opel - Corsa, Astra J (może się nie udać do 50 k)
Citroën - C-Elysée
Kia - Rio (III lub IV - może się nie udać do 50 k)

Będę wdzięczny za opinie.

Pozdrawiam.
pawelessss
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Brak

03 Lis 2017, 07:26

Z modeli przyszłościowych (dzieci, wózek), można spojrzeć jeszcze na Merivę. Chyba będą kończyć produkcję, bo jest teraz w atrakcyjnych cenach.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
A na teraz to chyba najlepszą opcją będzie Corsa w gazie.
Opel jako jedna z nielicznych marek oferuje prawdziwie fabryczny gaz.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna