Nowe auto rodzinne, najlepiej SUV z dużym bagażnikiem

04 Cze 2011, 22:37

Witam, mam problem z wyborem nowego auta do 130 tys. dla rodziny 5 osobowej (w tym 2 foteliki). Myślałem o Outlanderze, Quashquaju+2, Grand Scenic, IX 35, Sharanie, Tiguanie, CR-V, Grand C-max, z dynamicznym silnikiem benzynowym, dużym bagażnikiem i sporym miejscem w środku. Jeździcie którymś z tych aut? Dodam, że mam garaż 5,0m i długie kombi nie wchodzą w grę, auto może mieć najwyżej 4,7m
elizkaa2
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: mazowsze

04 Cze 2011, 22:40

nissan i mitsubishi beda dobrym wyborem :) najlepiej jeszcze zeby byly w benzynie i cala rodzina bedzie zadowolona :)
artopoo
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 156
Miejscowość: Helmstedt DE

04 Cze 2011, 22:52

Tylko van.
Tak naprawdę i Outlander lub tym bardziej Quaquai w środku są wielkości kompaktów.
Poza tym mają mało przytulne wnętrze z niezbyt przyjemnymi materiałami.
Skupiłbym się na vanach.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Cze 2011, 08:37

Jasiek90 napisał(a):Tak naprawdę i Outlander lub tym bardziej Quaquai w środku są wielkości kompaktów.

Słusznie, mogą mieć tylko bagażnik większy od kompaktów, jednak dla pasażerów wcale nie oferują w środku dużo miejsca.
Skłaniałbym się też w stronę Hondy CR-V.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

05 Cze 2011, 10:53

witam,
zależy czy chodzi o pełny komfort i przestrzeń to zdecydowanie van -
ale nowy sharan musiałby zostawić zderzak przed garażem /chyba ~~4,90m /
czemu suv ?? chodzi o image czy komfort
Tiguan wielkość kompaktu , bagażnik chyba mniejszy jak Golfie plus,
a na polnej drodze moze się zawiesic :evil:
a poręczność ?
jak poszedłbym do saloonów i obejrzałbym z bliska, zobaczył jak się wsiada, pakuje popróbował, zobaczył czego nie zaakceptuje, a wybranymi typami pojechał na jazdy próbne
czy tym autem bedziesz jezdzic codziennie ? pomyśl o parkowaniu, widoczności do tyłu :!:
skoro chcesz nówke i płacisz :neutral: to wymagasz :cool:
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

05 Cze 2011, 11:40

Nie kupisz duzego SUV'a z dynamicznym motorem, i do tego w cenie ktora podales. Tutaj by trzeba bylo celowac, w jakies XC90, Mercedes ML, BMW X5, VW Toureag, Audi Q7 czy Ranger Rover Sport, ale to co najwyzej uzywane.

Suvy typu Outlander i itp, sa w srodku jak Passat kombi. Bys musial isc w terenowke wielkosci Pathfindera np, ale nie kupisz za 130k zl, chyba ze na styk najtansza wersje w standardzie, ale motor bedzie znowu slaby i do tego diesel, a chcesz dynamiczne i do tego w benzynie... :D

Popatrz na ceny oraz motory Xtriala moze, a najlepiej obejrzyj go sobie w salonie. Ale duza terenowka w benzynie nie jest szczegolnie warta zakupu, duzy i ciezki samochod ze stalym 4x4 ktory swoje spalic musi, chyba ze ci nie bedzie przeszkadzao wysokie spalanie.

A moze po prostu cos typu Volvo S80?
Ostatnio edytowany przez Czimi 05 Cze 2011, 11:55, edytowano w sumie 3 razy
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Po co kierowcy w zimie okulary przeciwsłoneczne?
    Zimą słońce to nieczęsty widok, ale kiedy się już pojawi, może stanowić zagrożenie w ruchu drogowym. Niski kąt padania promieni słonecznych sprzyja oślepieniu kierowcy. Nie pomaga również śnieg, od którego odbija ...

05 Cze 2011, 11:43

"Suvy typu Outlander i itp, sa w srodku jak Passat kombi" chyba żartujesz, Audi Q7 jest porównywalnie przestronne w środku co Passat kombi lub Mondeo.
Van to jest to, zamiast Sharana może lepiej Alhambra? ze 150 konnym TSI startuje od 90tys. zł a samochód zdecydowanie najprzestronniejszy z wymienionych.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Cze 2011, 14:47

dzięki za wszystkie podpowiedzi! troszkę mi rozjaśniliście w temacie, oczywiście gdyby nie ograniczenia kasowe to wybrałbym Mercedesa ML lub Audi Q7
:roll:
elizkaa2
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: mazowsze

05 Cze 2011, 23:00

Tia Sharan i Alhambra oczywiście mieszczą się w określonych wymiarach (ok. 4.7 metra)?
Z SUVów można poszukać Chevroleta Captive, idealnie mieści się w wymiarach, ma nawet 3 rząd siedzeń, a przestrzeń w środku jest naprawdę bardzo duża. Na dodatek trochę groszy zostanie w kieszeni, które można przeznaczyć na jakieś dodatki w wyposażeniu (navi?)
Warto też zwrócić uwagę na Subaru Forestera. Mimo wymiarów oferuje dość dużo przestrzeni wewnątrz kabiny.No i napęd AWD :razz:
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

06 Cze 2011, 05:32

Sharan najnowszy ma jakos 4,9m, one sa dluzsze od I czy I po FL.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

06 Cze 2011, 09:55

Sharan ma dokładnie długość (mm) 4854 :idea: i mam wątpliwości czy by mi się zmieścił :?:
Captivia występuje u nas tylko w dieslu, pomijam wersję 3,2 benzyna :shock:
Subaru Forestera nawet też oglądałem i siedziałem w nim ale wydaje mi się że to nie jest auto rodzinne a raczej dla entuzjastów legendarnej marki, przyznaję że silnik boxer i stały napęd na 4 koła robią wrażenie ale wykończenie wnętrza już mniej :???:
elizkaa2
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: mazowsze

06 Cze 2011, 10:43

A co myślisz o Renault Espace? Wymiary 4656mm bo Grand Espace już jest wielki bo ma 4856mm ;)
Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T, '02 Laguna IIphI V6 24V, '06 Laguna IIphII 2.0dCi
Jest: '06 Vel Satis 2.0T, '06 Laguna 2.0dCi 173KM GT
Roadkiller
Aktywny
 
Posty: 436
Zdjęcia: 4
Miejscowość: GCH
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Laguna IIphII
Silnik: 2.0dCi 173KM GT
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

06 Cze 2011, 10:46

Skąd wziąłeś tą 3.2 litrówkę? Ze strony Chevroleta wynika, że Captiva oferowana jest z 2.4 litrowym motorem benzynowym.

EDIT: Do propozycji warto również dodać Jeepa Compassa, choć patrząc po wymiarach do najprzestronniejszych nie należy.
Ostatnio edytowany przez Libre 06 Cze 2011, 10:51, edytowano w sumie 4 razy
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

06 Cze 2011, 10:46

Espace też fajny ale na niekorzyść przemawiają co najmniej trzy sprawy:
-obecny model jest produkowany od ładnych kilku lat i lada chwila wejdzie nowszy
-mam renówkę od 9 lat i teraz chciałbym zmienić markę
-espace jest tylko w dieslu

[ Dodano: 6 Czerwiec 2011, 11:54 ]
Libre napisał(a):Skąd wziąłeś tą 3.2 litrówkę? Ze strony Chevroleta wynika, że Captiva oferowana jest z 2.4 litrowym motorem benzynowym.


ups! sorki ale nie zauważyłem że zmienili stronkę i wprowadzili nową wersję captivii, rzeczywiście jest 2,4 benzyna, muszę poczytać charakterystykę :cool:
elizkaa2
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: mazowsze