Auto dla 2+1 z duzym bagażnikiem 15-20 tyś. VAN?

Auto dla 2+1 z duzym bagażnikiem 15-20 tyś. VAN?

02 Sty 2013, 19:31

Witam.
Aktualnie jeżdżę Saab'em 9-3 z roku 2002, benzyna plus gaz 5 generacji. Autko ma duży bagażnik lecz za sprawą butli 56 litrowej w kole zapasowym podniosła się podłoga bagażnika o około 15 cm. butla ta plus kolo zapasowe leżące w bagażniku ograniczają pojemność pewnie do około 350 litrów.
Do pracy ma około 4 km w jedna stronę, jeżdżę autem bo inaczej to tylko pieszo. Latem spalanie gazu to około 12 litrów, zimą ponad połowę trasy i tak jadę na benzynie, a komputer pokazuje średnie spalanie 14-15 litrów.
W przeciągu roku 2-3 razy jadę w góry robiąc za każdym razem około 1200 km i ze 3 wyjazdy nad morze po 800 km jednorazowo.
W związku z potomkiem, który to lada dzień ma pojawić się na świece, pomyślałem o zmianie auta na bardziej pakowne, bez gazu od którego butla zajmuje cenną przestrzeń. Takie do którego wejdzie mi wózek dziecięcy, kilka plecaków w góry, wielka torba ze sprzętem fotograficznym. Do Saaba aktualnie sie prawie pakuje, ale z dzieciaczkiem będzie biedniej. Sam jeszcze nie wiem czy benzyna, czy jednak diesel. Oczywiście chce autko bardziej oszczędne niż obecny Saab który pali tyle samo gazu co i benzyny (5 generacja instalacji tak ma).
Myślałem o autach typu mini van - Touran, Galaxy, Sharan, C-max czy podobne w cenie 15-20 tyś. Nie mogę się zdecydować, a już poważnie rozważałem zakup Tourana, ale doczytałem w sieci ze to bardzo awaryjne auto. Sam nie wiem? jakaś podpowiedź? Inne sugestie aut?
nieludzki
Nowicjusz

Auto: Kia Ceed kombi 2010 1,6 benzyn
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

Re: Auto dla 2+1 z duzym bagażnikiem 15-20 tyś. VAN?

04 Sty 2013, 10:48

A myślałeś może o Oplu Vectrze C? Za 20tyś kupisz już autko z 2005 roku w dieslu. Samochód ma jeden ( jak nie największy ) z największych bagażnik w swojej klasie. Jest w miarę dobrze wykonany i bogato wyposażony najczęściej. Benzyna 1,8 w mieście pali około 10l, a diesel 1,9 około 7,5l. Musisz przy zakupie zwrócić uwagę na zawieszenie, i wystrzegać się aut poflotowych, jest ich masa.
antraxcdt
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 05 1987
Auto: Renault Twingo

Re: Auto dla 2+1 z duzym bagażnikiem 15-20 tyś. VAN?

04 Sty 2013, 13:00

Ja bym się zastanowił nad Sharanem, jeżeli to ma być auto dla rodzinki.
Pomyski
Nowicjusz

Auto: mondeo
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

VII Eliminacja Wojny Północ-Południe / relacja VII Eliminacja Wojny Północ-Południe / relacja
    W ubiegłą sobotę odbyła się największa do tej pory eliminacja cyklu Wojna Północ-Południe. Areną zmagań zawodników było katowickie Summer Cars Party, które przez 6 lat swojego istnienia urosło do rangi ...
    Bolid R.S.17 Renault Sport Formula One Team Bolid R.S.17 Renault Sport Formula One Team
    Zespół Renault Sport Formula One zaprosił do Londynu przedstawicieli międzynarodowych mediów i swoich partnerów na premierę bolidu R.S.17, w którym kierowcy zespołu będą ścigać się w nadchodzącym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda