4x4 z dużym bagażnikiem do +/- 20 k

25 Lip 2023, 13:47

Dzień dobry!

Przychodzę z pytaniem do fachowców. Zamieszkałem niedawno na końcu świata i o ile w lecie mogę dojeżdżać do pracy moja Astrą H w kombi, tak w zimie (brak odśnieżania drogi), na weekendy oraz czasami na polowanie w lekki płaski teren będę musiał poruszać się czym innym, obowiązkowo z napędem 4x4 ale nie musi być super mocną terenówką, bez katowania.
Moja honda CR-V rd1 dokonała żywota i potrzebuje czegoś na drugie auto z wielkim bagażnikiem (Wyjazdy na weekend z klatka dla psa w bagażniku, bagażami no i w przyszłości z dzieckiem) oraz stosunkowo niezawodnego (dojazd do pracy w zimie przy mrozach).

Moje typy (uwaga wrzucam kij w mrowisko i proszę wyprowadzić mnie z błędu, sugeruje się głównie gabarytem jak narazie). Budżet to powiedzmy 20 k + 5k pakietu startowego. Liczę się ze spalaniem i utrzymaniem 20 letniego Diesla, mam już takiego. Nie wykluczam oczywiście benzyny.

- Captiva/Antara 2.0 D
- SsangYoung Rexton 2.7 xDi
- SsangYoung Kyron 2.0 xDi
- Może jakiś Jeep z 2.7 dieslem
- KIA Sorento 2.5 crdi
- Grand Vitara XL7 2.7 V6/2.0 HDi (ciężko znaleźć coś zadbanego w tej klasie)
- Chciałem Forestera ale w tej cenie 2 generacja ciężka do zdobycia ze zdrową blachą no i bagażnik będzie nie za duży jak włożę butle/ koło.
- A może po prostu kolejna CRV tylko RD 2 by się znalazła?

Walcie propozycjami jeśli macie jakiś pomysł i mówcie śmiało czemu moje typy są złe.
bartekkbkk
Nowicjusz
 
Posty: 10

25 Lip 2023, 13:57

Pomyśl czy nie wystarczyłoby ci coś pokroju volvo v70 xc bo szukanie terenówki/suva do 20k to chodzenie po polu minowym.
Jeśli musi być coś wyższego to skupiłbym się na sorento/Santa Fe
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Lip 2023, 14:42

Faktycznie, nie myślałem nigdy o XC70. Jaki tam silnik szukać, 2.4 diesel ? Muszę sprawdzić jak to sobie radzi w śniegu i leciutkim terenie bo bagażnikowo miejsca ma w sam raz.
bartekkbkk
Nowicjusz
 
Posty: 10

25 Lip 2023, 20:57

Użytkowałem prawie 2 lata, częste wyjazdy w "teren" i w Alpy, nie zdarzyło mi się stanąć gdzieś, wystrzegać się automatu bo jest awaryjna, gówniany i drogi w naprawie.
W xc masz tylko 2.4 do wyboru lub 2.5 turbo benzyna.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16195
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Lip 2023, 13:49

Wydaje się to ciekawym wyborem ale znaleźć XC70 w tej kasie żeby w miarę było zadbane i bez automatu widzę że będzie raczej ciężko.

Idąc tym tropem, co sądzicie o Subaru Outback III 2.5 benzyna?
bartekkbkk
Nowicjusz
 
Posty: 10

26 Lip 2023, 14:01

Poza rdzą i dieslem to nawet spoko :ok:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16195
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik 2UR-FSE
    Kolejną 5-litrową V-ósemką, która otrzymała znaczek Lexusa jest motor o oznaczeniu 2UR-FSE. Ten niemal 400-konny silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa nigdy nie występował w pojedynkę. Lexus łączył go z dodatkowym ...

26 Lip 2023, 15:32

bartekkbkk napisał(a):Idąc tym tropem, co sądzicie o Subaru Outback III 2.5 benzyna?

Dodam że 2,5 też kiepski wybór. Nie tak jak diesel ale jest źle.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

27 Lip 2023, 07:58

Toyota RAV-4:
[link do oferty na Olx wygasł]

Albo sam se szukaj:
https://www.olx.pl/motoryzacja/samochod ... wheel-lock
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007