Nowy Nissan LEAF - Czy wiesz, że...

Nowy Nissan LEAF - Czy wiesz, że...

10 Lip 2013, 11:41

1. Korzystając z wyjątkowej aplikacji CARWINGS, kierowca może "zadzwonić" do swojego samochodu, aby sprawdzić stan naładowania akumulatora lub wyszukać w pobliżu stację ładowania, skorzystać z usługi Google Send-To-Car, znaleźć punkty POI w okolicy, a nawet włączyć ogrzewanie lub klimatyzację. Najlepsze jest to, że nie trzeba znajdować się w pobliżu
samochodu, aby korzystać z tych wszystkich funkcji.

Image

2. Zaawansowany algorytm systemu CARWINGS uczy się zachowań kierowcy i uwzględnia w obliczeniach dłuższe okresy, tak aby precyzyjniej, na bieżąco, szacować pozostały zasięg.

3. Nowy Nissan LEAF wyposażony jest w specjalnie zaprojektowany system audio BoseR z serii Energy Efficient, który zapewnia mocny dźwięk wysokiej jakości. System obejmujący siedem głośników jest lżejszy i zużywa o 50% mniej energii elektrycznej niż standardowy samochodowy system audio.

4. Jako że Nissan LEAF jest niemal bezgłośny, inżynierowie Nissana musieli opracować nowe silniczki do wycieraczek. Standardowo w pojazdach spalinowych hałas silników zagłusza dźwięk emitowany przez silniczki wycieraczek.

5. Pełne naładowanie akumulatora nowego Nissana LEAF o mocy 24 kW kosztuje średnio 2,50 EUR / 11 zł. Jego energia wystarczyłaby do zasilania średniej wielkości europejskiego domu o zapotrzebowaniu na energię wynoszącym 14,2 kWh przez prawie dwa dni za pośrednictwem systemu LEAF to Home, który jest już dostępny dla posiadaczy Nissanów LEAF w Japonii.

6. W pełni naładowany akumulator Nissana LEAF może zasilić 83 telewizory LCD (0,072 kWh), naładować 41 telefonów komórkowych (0,144 kWh) lub zasilić 14 laptopów (0,2 kWh).

7. Ponad 60% tworzyw sztucznych wykorzystanych wewnątrz nowego Nissana LEAF to surowce wtórne – ważący 1 474 kg pojazd podlega odzyskowi w 99%.

POLECAMY Rozpoczyna się sprzedaż Nissana LEAF w Polsce

8. Po drogach całego świata jeździ już 65 000 Nissanów LEAF, które przejechały łącznie ponad 300 milionów kilometrów bez emisji spalin do atmosfery – czyli dalej niż wynosi odległość od Ziemi do Słońca. Właściciele Nissana LEAF na całym świecie od 2011 roku zaoszczędzili 358 milionów litrów paliwa, czyli tyle, ile wystarczyłoby do napełnienia 39 supertankowców.

9. Nissan LEAF wyposażony jest w całkowicie elektryczny synchroniczny silnik zmiennoprądowy o mocy 80 kW, który wytwarza 254 Nm momentu obrotowego – to więcej niż w przypadku modeli Lotus Elise (118) i Mini Cooper S (177).

10. A gdy cykl eksploatacji akumulatora Nissana LEAF dobiegnie końca, można poddać go recyklingowi lub ponownie wykorzystać do magazynowania energii w biurze lub w domu, tak aby w razie potrzeby mógł służyć jako rezerwowe źródło zasilania.

źródło: Nissan
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2602
Zdjęcia: 9564
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Volkswagen Car-Net - 5 rad jak bez stresu wyruszyć autem z na wakacje Volkswagen Car-Net - 5 rad jak bez stresu wyruszyć autem z na wakacje
  Dobre wakacje zaczynają się już w chwili rozpoczęcia podróży. Nawigacja i smartfon, które pozwalają dotrzeć na miejsce bezpiecznie i bez stresu to niezawodni pomocnicy wielu urlopowiczów. A jeśli nie ...
  Renault Berlinette Alpine A110 i trochę historii w sporcie Renault Berlinette Alpine A110 i trochę historii w sporcie
  Berlinette A110 zaprezentował Jean Rédélé na salonie samochodowym w Paryżu w 1962 roku. Samochód wzorowany na modelu Alpine A108 zyskał na stylu i stał się bardziej rasowy za sprawą bardziej płaskiej ...

 •  
  • Pomóżcie
   I Trening Driftu - 24.02.2012 - Tor Poznań
   Lorraine-Dietrich SMHI 1913r
   Grout, 1899 rok, przód