Nowy Nissan LEAF - Czy wiesz, że...

10 Lip 2013, 11:41

1. Korzystając z wyjątkowej aplikacji CARWINGS, kierowca może "zadzwonić" do swojego samochodu, aby sprawdzić stan naładowania akumulatora lub wyszukać w pobliżu stację ładowania, skorzystać z usługi Google Send-To-Car, znaleźć punkty POI w okolicy, a nawet włączyć ogrzewanie lub klimatyzację. Najlepsze jest to, że nie trzeba znajdować się w pobliżu
samochodu, aby korzystać z tych wszystkich funkcji.

Nowy Nissan LEAF - Czy wiesz, że...

2. Zaawansowany algorytm systemu CARWINGS uczy się zachowań kierowcy i uwzględnia w obliczeniach dłuższe okresy, tak aby precyzyjniej, na bieżąco, szacować pozostały zasięg.

3. Nowy Nissan LEAF wyposażony jest w specjalnie zaprojektowany system audio BoseR z serii Energy Efficient, który zapewnia mocny dźwięk wysokiej jakości. System obejmujący siedem głośników jest lżejszy i zużywa o 50% mniej energii elektrycznej niż standardowy samochodowy system audio.

4. Jako że Nissan LEAF jest niemal bezgłośny, inżynierowie Nissana musieli opracować nowe silniczki do wycieraczek. Standardowo w pojazdach spalinowych hałas silników zagłusza dźwięk emitowany przez silniczki wycieraczek.

5. Pełne naładowanie akumulatora nowego Nissana LEAF o mocy 24 kW kosztuje średnio 2,50 EUR / 11 zł. Jego energia wystarczyłaby do zasilania średniej wielkości europejskiego domu o zapotrzebowaniu na energię wynoszącym 14,2 kWh przez prawie dwa dni za pośrednictwem systemu LEAF to Home, który jest już dostępny dla posiadaczy Nissanów LEAF w Japonii.

6. W pełni naładowany akumulator Nissana LEAF może zasilić 83 telewizory LCD (0,072 kWh), naładować 41 telefonów komórkowych (0,144 kWh) lub zasilić 14 laptopów (0,2 kWh).

7. Ponad 60% tworzyw sztucznych wykorzystanych wewnątrz nowego Nissana LEAF to surowce wtórne – ważący 1 474 kg pojazd podlega odzyskowi w 99%.

POLECAMY Rozpoczyna się sprzedaż Nissana LEAF w Polsce

8. Po drogach całego świata jeździ już 65 000 Nissanów LEAF, które przejechały łącznie ponad 300 milionów kilometrów bez emisji spalin do atmosfery – czyli dalej niż wynosi odległość od Ziemi do Słońca. Właściciele Nissana LEAF na całym świecie od 2011 roku zaoszczędzili 358 milionów litrów paliwa, czyli tyle, ile wystarczyłoby do napełnienia 39 supertankowców.

9. Nissan LEAF wyposażony jest w całkowicie elektryczny synchroniczny silnik zmiennoprądowy o mocy 80 kW, który wytwarza 254 Nm momentu obrotowego – to więcej niż w przypadku modeli Lotus Elise (118) i Mini Cooper S (177).

10. A gdy cykl eksploatacji akumulatora Nissana LEAF dobiegnie końca, można poddać go recyklingowi lub ponownie wykorzystać do magazynowania energii w biurze lub w domu, tak aby w razie potrzeby mógł służyć jako rezerwowe źródło zasilania.

źródło: Nissan
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3232
Zdjęcia: 11923
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Dacia Duster Motrio Cup mistrzowskim pucharem
  Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, firma Renault Polska postanowiła kontynuować puchar Dacii Duster, podtrzymując swoje motorsportowe tradycje. Trzy lata doświadczeń pokazały, że projekt markowego pucharu ...
  Pasażerowie, nogi w dół!
  W Polsce ponad 90% kierowców i pasażerów zapina pasy(1). Mogą one jednak nie spełnić swojej funkcji, jeśli nie zapniemy ich prawidłowo i nie zajmiemy odpowiedniej pozycji. Kierowca powinien ustawić zagłówek, ...

 •  
  • Warto przeczytać