Rozpoczyna się sprzedaż Nissana LEAF w Polsce

Rozpoczyna się sprzedaż Nissana LEAF w Polsce

25 Kwi 2013, 10:51

W swojej krótkiej, dwuipółletniej karierze Nissan LEAF zrewolucjonizował sposób myślenia o przyszłości rozwiązań mobilności. Jako pierwszy na świecie samochód w 100% elektryczny, wyprodukowany przez duży koncern, Nissan LEAF dowiódł, że "zero emisji" to nie sen, ale namacalna rzeczywistość. Obecnie na całym świecie jeździ prawie 60 000 egzemplarzy samochodów, które jeżdżą niemal bezgłośnie i nie emitują spalin ani dwutlenku węgla.

Image

W nowym Nissanie LEAF wprowadzono ok. 100 zmian - niektóre są kluczowe, inne mniej istotne. Wszystkie jednak przyczyniły się do tego, że ten pionierski model stał się jeszcze lepszy. Nowy LEAF ma większy zasięg, większy bagażnik oraz jest bardziej komfortowy i przestronny.

Niektóre zmiany podyktowane były sugestiami pierwszych użytkowników Nissana LEAF, grupy entuzjastów zachwyconych swoimi samochodami i tym, że mogą podróżować bez szkody dla środowiska płacąc nieporównywalnie mniej za przejechane 100km niż dotychczas.

Zmiany zbiegły się w czasie z rozpoczęciem produkcji Nissana LEAF w skali globalnej. Podczas gdy pierwsza wersja produkowana była wyłącznie w Japonii, produkcja nowego Nissana LEAF na rynki lokalne będzie odbywać się również w Ameryce Północnej i Europie. Europejska produkcja nowego Nissana LEAF rozpoczęła się w brytyjskim Sunderland z końcem marca.

POLECAMY Nissan LEAF - 50000 sprzedanych egzemplarzy na całym świecie

Wśród zmian wymienić można następujące elementy:

  - Dłuższy zasięg; homologowany zasięg to obecnie 199 km
  - Opcjonalna ładowarka 6,6 kW, która skraca czas ładowania o połowę
  - Subtelne zmiany wyglądu wlotu powietrza poprawiające aerodynamikę pojazdu
  - Przeniesienie ładowarki do komory silnikowej, co umożliwiło powiększenie przestrzeni bagażowej
  - Obniżenie masy pojazdu średnio o 32kg a w wersji Visia nawet o ok. 50kg
  - Zestrojenie zawieszenia pod kątem europejskich warunków drogowych
  - Udoskonalenie przednich foteli - dzięki wprowadzonym modyfikacjom zwiększono ich komfort oraz przestrzeń dla pasażerów tylnej kanapy
  - Szersza gama kolorów

Image

Nowy Nissan LEAF jest produkowany w trzech głównych poziomach specyfikacji: Visia, Acenta i Tekna. Wersje Acenta i Tekna są wyposażone w system komunikacji Carwings, natomiast wersja Visia posiada nowy system nawigacji Nissan Connect 2.0. Ponieważ Carwings nie jest jeszcze dostępny w regionie Europy środkowo - wschodniej, Nissan Sales Central & Eastern Europe postanowił wprowadzić na rynek model LEAF początkowo w wersji Visia. Wprowadzenie wyższych wersji jest planowane w terminie późniejszym, zgodnie z oczekiwaniami klientów.

źródło: Nissan
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2678
Zdjęcia: 9693
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Lexus LC F z napędem na obie osie? Lexus LC F z napędem na obie osie?
  O tym, że Lexus przygotowuje wyczynową wersję flagowego coupe LC, wiadomo już od półtora roku i w mediach pojawia się coraz więcej danych dotyczących nowego samochodu, a nawet szpiegowskie zdjęcia wykonane podczas ...
  Wiosenny długi weekend "majówka" Wiosenny długi weekend "majówka"
  Przed nami majówka i wielu kierowców wybierze się ze swoimi rodzinami na odpoczynek. Zanim jednak wsiądziemy do samochodu, odpowiednio zaplanujmy podróż i przygotujmy się do niej. Wyjeżdżając na drogi ...

 •  
  • krzyż św. Andrzeja
   ALT
   Oldsmobile Toronado, tył
   BMW Concept 4 Series Coupé, tył