Nowe BMW 218i czy mercedes a200 - jakie finansowanie

14 Gru 2023, 10:42

Witam, zastanawiam sie nad nowym autem. Poczatkowo myslalem o uzywanym, ale ceny 5letnich aut w dobrym stanie sa "dosyc" wysokie. Wstepnie chcialem c klase w benzynie. W tej chwili zastanawiam sie nad nowym bmw 218i lub mercedesem a200 w wersji sedan. Oba auta katalogowo kosztuja z dobranym przeze mnie wyposazeniem 175 tys zł brutto. Na jakie rabaty mozna liczyc przy tych autach, ktory silnik bedzie mniej problematyczny, zakladam ze autem bede jezdzic wiecej jak 5lat. Do gustu przypadło mi bardziej bmw , ale ma mniej koni, szyby bez ramek co wedlug mnie jest minusem i 3 cylindrowy silnik. Wnetrze mercedesa mi sie mniej podoba , za to mozna dobrac fajniejsza tapicerke i ma wiecej koni. Dotychczasowym autem vw caddy zrobilem przez 5 lat 65tys km i zostawie je jako uzytkowe w firmie. Wynajem raczej odpada ze wzgledu na to ze woze psa w aucie i mieszkam na wsi i o porysowanie nie trudno, chociaz co roku rowniez wynajmuje busy ale to na krotkie okresy kilku-kilkunastu tygodni, ale to sa juz uzywane auta wiec nie sa w fabrycznym stanie i nie mialem wiekszych problemow przy zwrotach. W ktorej firmie jest tansze finansowanie i wiekszy rabat? Chcialbym rozlozyc leasing na 5 lat.Dziekuje i pozdrawiam
esadowy
Obserwowany
 
Posty: 1

14 Gru 2023, 14:15

Moim zdaniem skoro masz te dwa samochody na tacy to wybierz się do dealera i sprawdź co Ci zaoferują bezpośrednio u nich. Mając już takie informacje i konkretnie wyposażone samochody można iść dalej. Jest jeszcze jedna kwestia. Dopytaj dokładnie jaki jest czas oczekiwania na samochód, kiedy fizycznie go dostaniesz bo z tym dzisiaj jest niesamowity rozstrzał :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

14 Gru 2023, 17:27

esadowy napisał(a): Wynajem raczej odpada ze wzgledu na to ze woze psa w aucie i mieszkam na wsi i o porysowanie nie trudno

Wynajem jest również droższy. Owszem rata może być niższa, ale w ogólnym rozrachunku leasing jest o wiele tańszy. A jeżeli od razu zakładasz wykup i dalsze używanie auta, to nie ma co myśleć o wynajmie.
Słyszałem, że wykup może być po cenie rynkowej. Może się wtedy zdarzyć, że w najmie spłacisz 70% wartości auta, a wykup może kosztować następne 70%.
A auta nikt za Ciebie nie wybierze, sam musisz się zdecydować.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna