Oszczędne kombi - używane / nowe / finansowanie.

16 Sty 2018, 10:55

Cześć,

Byłem nastawiony na zakup używanej Astry J 1.4T (140KM) i założenie do niej LPG (bądź kupno już z założoną instalacją) z rocznika z okolic 2011, co myślę mogłoby się zamknąć ogółem w 35-40k.

Wobec nieprzewidywanych wydatków w ostatnich miesiącach muszę jednak sfinansować zakup w przeważającej kwocie długiem oprocentowanym. Realne raty miesięczne przy klasycznym kredycie gotówkowym / samochodowym dajmy na to na 35k do spłaty w 5 lat to dziś ok. 750 zł / m-c +PLUS+ koszty bieżącego serwisu, przy relatywnie niskim koszcie paliwa.

Zacząłem się zastanawiać. Trudno przebrnąć przez wszystkie oferty dealerów i producentów samochodów, ale widzę u wielu z nich chociażby możliwość finansowania zakupu średnioterminowego z wymianą samochodu na nowy po np. 4 latach bądź jego wykupem (np. smart plan w toyocie). Oczywiście przy pewnym wkładzie własnym na początku. Nie wszystko tutaj jeszcze ogarniam w tym temacie, ale mając na uwadze wysokie koszty odsetek przy zwykłym kredycie bankowym, dokładając relatywnie niedużą kwotę w racie miesięcznej mam do dyspozycji nowy samochód, z zapewnionym serwisem.

Problemem pozostaje jednak paliwo, bo praktycznie nie widzę już w ofertach nowych samochodów pojazdów z fabrycznym LPG. Skoda widzę ma CNG, Toyota hybrydę - ale całość wychodzi dosyć drogo i wydaje mi się, że nie zdąży mi się zwrócić ta inwestycja...

Mając na uwadze:
- konieczność dłużnego finansowania zakupu (kredyt gotówkowy / leasing / kredyt samochodowy / smartplany itd) i akceptowalnych ratach miesięcznych nie większych niż górne kilkaset PLN,

- oczekiwane niskie koszty zużycia paliwa

- rodzinny charakter samochodu (2+1+zwierz, z potencjałem 2+2)

co co moglibyście tutaj doradzić?


Temat złożony i wielowątkowy, ale może ktoś już borykał się z takimi dylematami :)
Alhanan
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 16 04 2011
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Opel Corsa
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

16 Sty 2018, 11:15

Weź pod uwagę że niektóre banki nie chcą kredytować aut które w chwili spłaty kredytu będą miały więcej niż 8 lat to po pierwsze a po drugie używane auto na kredyt to bardzo niekorzystna finansowo opcja. Po spłaceniu auta jego wartość będzie minimalna.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

16 Sty 2018, 11:23

Jeśli finansowanie i kredyt, to tylko na nowe auto... Używane lepiej kupić za własną gotówkę. Szukasz oszczędnego kombi, a sam sposób zakupu jest strasznie nieoszczędny.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

16 Sty 2018, 11:29

Stąd moje wątpliwości... :-/

Pytanie co z nowych samochodów w rozsądnym przedziale cenowym moglibyście polecić? Raczej kompaktowe kombi, oszczędne, ale nie przesadnie mułowate (dlatego tak podobała mi się astra 1.4T 140KM). Odpada tylko Dacia - z zasady, może niepotrzebnie się uprzedzam, ale zwyczajnie - nie :o
Alhanan
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 16 04 2011
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Opel Corsa
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

16 Sty 2018, 11:45

Jednym z najtańszych to chyba Fiat Tipo będzie, ostatnio jeden moderator kupował nowego z 1.4 T-Jet i z fabrycznym gazem. Silnik do polecenia.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

16 Sty 2018, 11:49

Tipo to rozsądny wybór, sporo jest w wyprzedaży 2017.
Rzuć okiem też na Focusa, 1.6 są w dobrej cenie:
https://www.autoboss.com.pl/bielsko/samochody-uzywane/
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

16 Sty 2018, 13:43

Jeśli chodzi o nowe auta to rzeczywiście dość korzystne finansowanie ma grupa VAG, Peugeot (Perfect Drive), Toyota. W grupie VAG do miesięcznej raty masz już wliczone ubezpieczenie OC/AC.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

16 Sty 2018, 14:21

Trzeba przyznać, że marketingowcy Fiata wykonali kawał dobrej roboty w przypadku Tipo. Najpierw wypuszczone zostało tanie Tipo z marnym wyposażeniem i jeszcze marniejszym silnikiem, po czym wypuścili inne wersje nadwoziowe z lepszym silnikiem, ale też dużo mniej atrakcyjne finansowo.
Sensownie wyposażone Tipo 1.4T-JET wychodzi katalogowo grubo powyżej 70tyś.zł(gdzieś 75-76tyś.zł), przy czym wyposażenie jest bez fajerwerków(standard jak na dzisiejsze czasy). Wyposażony na maksa(a dalej w wyposażeniu nie ma nic nadzwyczajnego) to grubo powyżej 80tyś.zł. No i w tym momencie może się wydawać, że cena jest bardzo korzystna jak na ceny dzisiejszych kompaktów, no i była by korzystna, gdyby Tipo było normalnym kompaktem. Trzeba wziąć pod uwagę, że to samochód produkowany w Turcji i w założenia celował w budżetowe kompakty. Przy bliższym poznaniu w Tipo widać sporo śmiesznych oszczędności, które jasno określają w jakiej klasie gra Tipo.
W trakcie wyprzedaży Fiat nie jest zbyt hojny w obniżkach, a póki mają sporo aut z rocznika 2017 nie są zbyt chętni do dużych rabatów na sztuki do produkcji.
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI

16 Sty 2018, 15:25

pkc napisał(a):. Trzeba wziąć pod uwagę, że to samochód produkowany w Turcji

"Polityczna i gospodarcza stabilność przyciągnęła do kraju znad Cieśniny Bosforu wiele globalnych marek, które postanowiły rozpocząć tam produkcję, a wśród nich są m.in. Ford, Fiat, Renault, Hyundai, Toyota czy Honda. O nową fabrykę Volkswagena Turcy będą konkurować m.in. z Polską." To cytat z Auto Świata. Fiaty, czy Toyoty z Turcji, Mazdy z Meksyku tego już nie unikniemy. Czy oprócz najeżdżania na Tipo, możesz zaproponować jakąś alternatywę dla niego :?:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Zaproponuj jakieś kombi z fabrycznym gazem w tym budżecie.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna