Nówka do 60 tysięcy zł

14 Lis 2006, 09:05

Witam jestem nowym forumowiczem. zastanawiam sie nad kupnem nowego auta. Oto moje wytyczne co do specyfikacji:
pojemność silnika: 1,6 benzyna
samochód typu: Hatchback (5 drzwiowy)
charakter samochodu: rodzinny+sportowy design
ilość osób: 4/5

Prosze was o podawania swoich typów, samochodów z którymi się zetkneliscie i które odpowiadały by mojej specyfikacji. Dziekuje i pozdrawiam
blackglass
Nowicjusz
 
Posty: 4

14 Lis 2006, 19:54

Honda Civic - mój ulubieniec z autek osobowych o sportowym zacięciu. :wink:
Seat Leon.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

14 Lis 2006, 20:45

Witam,
Nowy Civic jak najbardziej ma to wszystko czego szukasz, ale mogę jeszcze polecić Toyotę Corollę 1.6 VVTI ma wszystko co potrzebujesz oprócz tego sportowego designu... ;)
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

15 Lis 2006, 11:38

Odnosnie samego kupna samochodu, to czy w przypadku uzyskania rabatu, mozna jeszcze wytargowac dodatki do samochdu, np. płaca gotówką za auto?? Jakie sa wasze doswiadczenia w tej materii lub co możecie polecić. Dziekuje i pozdrawiam
blackglass
Nowicjusz
 
Posty: 4

15 Lis 2006, 22:06

co do konkretnego auta, to pod te wymogi wpada 3/4 aut kompaktowych oferowanych na rynku, więc to kwestia gustu co komu się podoba (Civic, Golf, Astra, Focus, Leon, Corolla, Mazda 3?, Suzuki SX4, Octavia, Dodge Caliber?....
A co do rabatów to różnie z tym jest. Wiele zależy od tego jak dane auto się sprzedaje. Jeśli zalega w magazynach, lub też jego sprzedaż idzie średnio to się da wywalczyć coś więcej niż tylko dywaniki. Aha, tutaj uwaga, rzadko się zdarza żeby dealer opuścił cenę, zazwyczaj dokłada coś w dodatkach, wynika to z rozliczeń pomiędzy dealerem a importerem), może to być np radio, opony zimowe z felgami, czujniki parkowania lub coś innego. Natomiast jeśli auto sprzedaje się dobrze to niestety ciężko jest coś wytargować. Znajomi niedawno kupowali auto typu SUV za kwotę z przedziału 100-130 tyś PLN. I ani dealer Suzuki do Grand Vitary ani Toyoty do Rav4 nie chcieli dorzucić praktycznie nic, bo te auta były sprzedawane na kilka miesięcy wcześniej zanim dotarły do kraju. Udało się jedynie wywalczyć czujniki parkowania w cenie i jeszcze jakąś duperelkę.
Pozdrawiam
stanik
Nowicjusz
 
Posty: 39

17 Lis 2006, 11:45

Może Focus nie przepadam za tym autkiem, ale ma jedno z najlepszych zawieszań w swojej klasie.
Pozdro. Kacper
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Poznajcie ambasadorów Poznań Motor Show 2020
    Czwórka miłośników motoryzacji i cztery różne spojrzenia na motoryzację. Przedstawiamy Wam ambasadorów targów Poznań Motor Show. Ambasador Poznań Motor Show to zupełnie nowa formuła, która ...

17 Lis 2006, 15:01

astra III 1.6 vs focus II 1.6 ??? faworyt i dlaczego. Prosze o wasze opinie.
blackglass
Nowicjusz
 
Posty: 4