Nowy, do 75tys PLN

31 Paź 2012, 20:19

Jetta to jest "coś pomiędzy" Golfem i Passatem. To nie jak dotychczas Golf z kufrem tylko od zera zaprojektowany samochód. Wrażenie - cóż, trzeba pofatygować się do salonu.
Wnętrze. Całkiem fajnie wygląda z tapicerką Corn Silk.
Silnik, hmm. Z tym podziałem miasto/trasa to trudno ci poradzić. Sam miałbym dylemat. Diesle są ogólnie trudniejsze i droższe w serwisowaniu. Co do dynamiki. Doładowany benzyniak też będzie dynamiczny. Nawet taki 1.2TSI (Jetta). Może i 105KM, ale 175Nm co jest wartością jaką kiedyś miały 1.8-2.0 litra. Pojechać, przejechać się...
To nie taki łatwy wybór.
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290

31 Paź 2012, 20:39

Ja tam bym się zastanawiał nad Cee'dem bądź i30 gdyż to świeże auta z jedną z najniższych utrat wartości. Jak dla mnie i30 z 1,6GDI/135KM w wersji Style to faworyt.
Odnośnie łuszczącej się kierownicy to problem występował jednak producent wymienił materiał, z której ta skóra była wytwarzana i wszystko już powinno być OK. Sam nie znałem tego problemu ale przy zakupie ix20 sam diler nas powiadomił o tym.
Jetta fajne auto, nawet mi się podoba jak na VW ale osobiście wziąłbym Elantrę z prostego powodu, że za tą kwotę dostajesz maksymalnie wyposażoną wersję z dość mocnym silnikiem, który łatwo można przerobić na LPG, gdyż nie jest to tak skomplikowana konstrukcja jak wątpliwe TSI od VW:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Auto również wykracza poza klasę kompakt jak Jetta (którą prawie zawsze mylę z Passatem jak widzę na drodze) ale nie niknie w tłumie tak jak to będzie miało miejsce za 2-3 lata z Rapidem - jej wygląd rządzi szczególnie w białym kolorze :mrgreen:
Jeśli ciut chcesz dokładać to proponuję te modele:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

31 Paź 2012, 21:54

Elantra też ciekawa propozycja. Co do LPG to bym tutaj uważał. Swego czasu wycofali się z tego. Czytałem o problemach z LPG w ich silnikach. Co ciekawe po dosyć różnych przebiegach na gazie. Gniazda bodajże za słabe. Sam tym jestem, byłem zainteresowany.
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290

31 Paź 2012, 21:57

A Ty nie jesteś przypadkiem ukrytym przedstawicielem VW na forum Gufi?
Bo jak inaczej wytłumaczyć pochwalne newsy Twojego autorstwa w wydarzeniach motoryzacyjnych i napomykanie o niej przy każdej okazji oczywiście w superlatywach.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Lis 2012, 16:43

To bym jeździł VW, a nie cee'dem. ;-)
Superlatywy.. Nie polecam nikomu takiego 2.0TDI PD sprzed liftingu bo można napytać sobie kosztów. Albo czy podnosiłbym temat Elantry w kontekście Jetty? Bardzo mi się podoba i sam zastanawiam się dlaczego dosyć słaba jest sprzedaż tego modelu. Na świecie to praktycznie jeden z najlepiej sprzedających się modeli (w ogóle). W sumie to polecałem teściowi auto.
A VW - trochę w rodzinie ich jest. Użytkowane jakoś bez większych kłopotów - być może, że prawie wszystkie były nówki z salonu,a nie sprowadzane igły. Ostatnie to kilkumiesięczne Polo.
Czy teraz kupiłbym KIA, gdy ceny zbliżyły się do nie tylko niemieckiej konkurencji... Nie wiem, nie widziałam nowego cee'd, nie siedziałem. Nie wiem na ile został ulepszony. Jedynie to siedziałem w Optimie. Na zewnątrz każdy widzi, środek ok, dosyć fajny, ale nie robi jakiegoś piorunującego wrażenia na mnie. Co jedynie ludzie podnoszą na forach - cena. No niestety nie jest to co kiedyś.
1.6GDI się być całkiem sensowny. Kuzynka zastanawiała się na takim, ale chyba zakup do przyszłego roku odłoży. Kiedyś koncern bazował jak czytałem na GDI od Mitsu. Tam pojawiał się nagar (podobnie jak przy FSI). Jaka to jest obecnie konstrukcja, itd to trudno mi powiedzieć. Być może jak będę decydować się na nowego to będę drążyć temat.
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290

04 Lis 2012, 13:48

To chyba jakiś odgórny nakaz z tymi KIA.
Ty na fs, Kaito na SS i Gucio na aG, każdy z nich w każdym z postów chwali VW i pisze newsy na jego temat i każdy z nich rzekomo jeździ Ceedem.
Nie widzę w tym nic złego, w końcu za coś trzeba żyć a informacje np. o promocjach w salonie mogą być bardzo pomocne.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Lis 2012, 21:29

Hehe :D Mogę ci przesłać na priva zdjęcie mojego MK'10 po FL. Ja to jestem gościem w tym aucie, częściej myję niż jeżdżę, ale żona zadowolona. Chwali lekko działający lewarek skrzyni biegów. Potwierdzam. Jedynie co musiałem robić to skalibrować układ kierowniczy bo go tak jakoś lekko chwytało przy próbie ruszenia kierownicą. Ja to wyczułem, żona nie. Po zabiegu spokój. A i jeszcze przy pierwszym przeglądzie dołożyli jakieś zaślepki w reflektorach. Trochę parowały i zabieg prawie wyeliminował sprawę. 1.4 trochę za głośny robi się przy wyższych prędkościach. Trzeba było 1.6, ale kasa ograniczała. Diesel nie był głupim rozwiązaniem - mniejsze nie miały dwumasy, ale czy tak jest dalej to nie wiem. Mnie akurat nie interesował - zbyt małe przebiegi.
Gufi
Aktywny
 
Posty: 290

06 Lis 2012, 07:58

W piątek byłem w salonie hyundaia i miałem okazję jeździć i30 i ix35.
Tylko te modele estetycznie zostały zaakceptowane przez żonę.
Oba modele z silnikiem benzynowym 1,6 - 136KM.
Jak można się spodziewać i30 jechał zdecydowanie bardziej dynamicznie, poza tym był na pewno cichszy w środku. Trzeba jednak przyznać, że ix35 jechało się również bardzo przyjemnie. Bardzo duży komfort prowadzenia, intuicyjne położenie wszystkich przełączników...
IX 35 z 2WD jest tak naprawdę nieco wyższym kompaktem z większym niż kompakt apetytem na paliwo. Choć SUVy podobają nam się pewnie bardziej będziemy skłaniać się ku bardziej ekonomicznemu kompaktowi.
Jeszcze sporo salonów do odwiedzenia i jazd próbnych przed nami.
eko
Nowicjusz
 
Posty: 24
Miejscowość: Łódź

07 Lis 2012, 12:14

Warto również się zastanowić, czy nie lepiej wstrzymać się z zakupem do początku nowego roku. Nie dość, że ruszą wyprzedaże rocznika to na rynku kompaktów pojawią się następcy Golfa, Leona i Aurisa. A do propozycji dorzuciłbym schodzący już model Audi A3, na którego oferowane są bardzo duże rabaty.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

07 Lis 2012, 13:29

Prawdopodobnie zakup będzie na początku nowego roku.
Chcemy jednak być zdecydowani na konkretny samochód i tylko polowalibyśmy na okazję :D

A-3 jest bardzo fajną propozycją. Jest to co prawda schodzący model ale jakości nie można mu chyba odmówić?
eko
Nowicjusz
 
Posty: 24
Miejscowość: Łódź

07 Lis 2012, 19:23

Bierz coś z stajni Hyundaia. Jeździłem na jeździe testowej i40 i moim zdaniem to najlepsze z aut które testowałem. Testowałem też superba 1.4 tsi i passata. Jeśli spojrzysz na dane producenta to i40 ma prawie 12 sekund do 100, superb i passat koło 10.5. Ale sam nim jeździłeś i wiesz że silnik 1.6 gdi jest w miarę elastyczny i do tego bardzo mało pali. Wiesz co mnie zdziwiło? Że TSI przyśpieszają do 100 szybciej ale przy wyprzedzaniu tira czyli rozpędzanie od 80-140 1.6 GDI jest takie samo jak nie szybsze, mniej problematyczny silnik i na pewno dłużej wytrzyma.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Wiem że tu pisze rabat flotowy/ na firmę. Ale jak pogadasz z sprzedawcą to możesz kupić w korzystnej cenie tak jak mi to proponowali.( Ich firma wykupi auto na firmę ty tak jakby od nich odkupisz i zapłacisz mniej za nowe auto ale będziesz jako 2 właściciel.)
Pozdrawiam
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

07 Lis 2012, 19:56

Musisz przestać myśleć stereotypami, że Niemiec to niezawodność, Japoniec to nowoczesność a Francuz to naprawy, bo teraz granice się pozacierały i role się z deka odwróciły.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

07 Lis 2012, 21:52

Raczej nie należę do ludzi, którzy myślą stereotypami.

Jeżdżę francuzem - peugeotem 206 i jestem bardzo zadowolony. Żona również ma 206 :)

Będąc w salonie hyundaia akurat nie jeździłem i40 bo ceny za podstawowe modele nie były przesadnie zachęcające a ja nie chcę kupować "golasa".

Mój szwagier ma superba ale z 2l dieslem i bardzo bogatym wyposażeniu. Muszę przyznać, że rewelacyjny samochód do jazdy, dynamiki i komfortu nie można mu odmówić.

Passat choć brzydki nie jest to dwóch moich znajomych kupiło passata (jeden przesiadł się z superba) i obecnie narzekają. Już kilka jak nie kilkadziesiąt razy byli na serwisie - z elektroniką i co chwila coś nowego. To mnie trochę zniechęca.

Zastanawiamy się też czy zamiast nówki kupić 1-2letniego avensisa z dość niskim przebiegiem i dość bogatym wyposażeniu.
eko
Nowicjusz
 
Posty: 24
Miejscowość: Łódź

07 Lis 2012, 23:12

Mówisz o wysokiej cenie hyundaia? Zobacz od ilu zaczyna się toyota avensis, skoda superb, mazda 6. Ja avensis bym sobie odpuscil. Auto niby bezawaryjne ale jak do niego wsiadasz to masz wrazenie że siedzisz w samochodzie o klase niżej. Nie wiem czy wgl oglądałeś te ogłoszenie co wysłał fizzy12 ale jeśli bys go kupil za tyle to był byś szczesciazem. Jest to druga wersja wyposażenia a ma alufelgi, elektryczny fotel kierowcy, 2 strefowa klime i inne. Sam sobie poczytaj. Za tak wyposażonego superba czy avensis musiałbyś dac wiele więcej. Zresztą w superbie elektryczny fotel kierowcy jest w wersji wyposażenia za ponad 100 tys więc o czym my tu gadamy. No i gwarancja 5 lat której ani skoda ani toyota ci nie da. Pozdrawiam
dejvid12
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: hyundai accent

08 Lis 2012, 08:58

Oczywiście w cenie z oferty nie jest najgorzej, żeby nie powiedzieć bardzo atrakcyjnie. Jednak diabeł tkwi w szczegółach "Ceny i40 zaczynają się od 84 900". Cena w ofercie podana bez vat-u w najniższej wersji wyposażenia. Wystarczył telefon i dokładna lektura...

Oczywiście w tej cenie mogę mieć 1-2 letnie samochody typu toyota avensis, skoda superb, mazda 6. Wnętrze toyoty mnie nie uwodzi ale żona ma słabość do tej marki. Wcześniej jeździła corollą a teść ma aurisa.

Nie myślałem, że będziemy mieć taki dylemat co do zakupu nowego samochodu.
eko
Nowicjusz
 
Posty: 24
Miejscowość: Łódź