Nowy, do 75tys PLN

08 Lis 2012, 14:16

Niestety... Wiesz jest na śląsku gościu co sprowadza mazdy 6 z niemiec. Szuka Ciekawych ogłoszeń a ty sobie wybierasz samochód. Jedziesz z nim do niemiec on sprawdzaauto czujnikiem lakieru potem na stacji diagnostycznej. Tylko pamiętaj że taka mazda 6 co kosztuje w polsce w (" idealnym stanie") 45 tys tam kosztuje koło 55-58. Przebieg 60-100 tys. Jest w czym wybierać. Na forum mazdy go chwalą. Jeśli chcesz numer to pisz na pw.
dejvid12
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: hyundai accent

12 Lis 2012, 11:31

mogę Ci polecić z czystym sumieniem Skodę Rapid ( sam się nad nią zastanawiam) - w piątek byłem na jeździe próbnej i jest pozytywnie zaskoczony - max wyposażona wersja po rabatach itd. to ok 85 tys. i diesla 1,6 TDI 105 km - bardzo ekonomiczny silnik i do tego dynamiczny - od 0 do 100 km/h ok 10,2 sekundy . V-max 195 km/h - zasięg na pełnym baku komputer pokazywał ok 1100 km. - mnie udało się uzyskać spalanie rzędu 5,9 Litra / 100 km (na jeździe próbnej zrobiłem ok 45 kilometrów dość dynamicznie ), duże radio z nawigacją - 6 głosników, automatyczną klime dwustrefową, tempomat, abs, esp, 16 koła lub 17 " . itd... itp. .
W środku wykonanie niezłe, z zewnątrz mnie osobiście się podoba
polecam umówienie się na jazdę próbną -
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny
 
Posty: 479
Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna

12 Lis 2012, 12:29

85 tysięcy za samochód klasy B to delikatnie mówiąc chora cena.
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

12 Lis 2012, 12:54

hmm no nie wiem - można go kupić od 47 tys . (choć teraz są jakieś rabaty i ceny zaczynają się od 45 tys.) ale max wersja kosztuje 80 tys. konfiguruj cokolwiek innego do tej wersji rapida i zobaczysz jaka będzie cena :-)

vw. polo - to niższa klasa a w podobnej wersji wyposażenia kosztuje 87 tys. !
co ty na to ?
Audi a 3 to wydatek ok 90 tys. z takim wyposażeniem .

jeśli znasz lepsze auto do 75 tys lub 80 tys w full wersji to podaj przykład (pewnie znajdzie się kilka) jednak uważam, że ta skoda do całkiem dobre auto
Ostatnio edytowany przez adam-and1, 12 Lis 2012, 15:39, edytowano w sumie 1 raz
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny
 
Posty: 479
Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna

12 Lis 2012, 14:26

VW polo to niższa klasa? Dziwne biorąc pod uwagę, że Rapid jest na płycie podłogowej właśnie Polo. Biorąc pod uwagę jakość plastików czy wygłuszenie można odnieść wrażenie, że to jednak Rapid jest samochodem o klasę gorszym.
Za 75 tysięcy to można kupić świetnie wyposażony kompakt, ktory będzie o klasę lepszy od Rapida np. wśród sedanów Renault Fluence w wersji Privilege z 1.5DCi, Chevrolet Cruze LTZ z 2.0 163 konnym dieslem czy Ford Focus Titanium 1.6TDCi 115KM (choć znacznie ciekawszym wyborem byłby z tańszym benzynowym 1.6EB).
Konkurentami budżetowej Skody są raczej sedany klasy B czy Kia Rio, Chevrolet Aveo czy w szczególności wchodzące na rynek Citroen C-Elysee i Peugeot 301.
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

12 Lis 2012, 14:46

Gościu . Rozbawiłeś mnie .. Nie chce kwestionować niczego ale za skodę rapid 85 tyś??
Jedź do salonu kii i zobacz nowego ceeda w kombi. Przejedź się tym samochodem z silnikiem 1.6 GDI. I wtedy powiedz że rapid jest taki cudowny. Za 75 tyś wyrwiesz ceda w wersji L z lakierem metalicznym i pewnie "dorzucą ci coś".
Porównaj wyposażenie ceeda i rapida, wykończenie wnętrza, przestrzeń z tyłu . No i gwarancję : )
A no i max wyposażone jest tańsze. : )
A jest to auto dużo ciekawsze, które zwraca na siebie uwagę na ulicy, no i oczywiście wykonanie. Mogę zaryzykować stwierdzenie że nowe koreańce są lepiej wykonane niż volkswageny. Co np szef koncernu V powiedział gdy oglądał i30.
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC 500 nietypowym samochodem bezpieczeństwa
    W ubiegły weekend po przerwie wróciła amerykańska seria wyścigowa IMSA WeatherTech SportsCar [...]. W czasie rundy na słynnym Daytona International Speedway oficjalnym samochodem bezpieczeństwa był Lexus LC 500 w niezwykłych, ...

12 Lis 2012, 15:44

ok nie jeździłem nowym ceedem to racja - umówię się na jazdę próbną . a czy ty widziałeś radpida na żywo ?


a tak na marginesie to nie wiem jaką oglądałeś wersję tej kia ceed ale max wersja (wyposażenie takie jak w RAPID) to koszt u KIA 100 tys !!!!!!! zł i co ????

tutaj link do screana ! --->

[link wygasł]



Libre

Piszesz : " Za 75 tysięcy to można kupić świetnie wyposażony kompakt, ktory będzie o klasę lepszy od Rapida np. wśród sedanów Renault Fluence w wersji Privilege z 1.5DCi, Chevrolet Cruze LTZ z 2.0 163 konnym dieslem czy Ford Focus Titanium 1.6TDCi 115KM (choć znacznie ciekawszym wyborem byłby z tańszym benzynowym 1.6EB). "

Cruza w życiu bym nie wybrał ... totalna tandeta jeśli chodzi o wykończenie - plastiki trzeszczą już w salonie ! -Renault Fluence ? nie podoba mi się wnętrze i z zewnątrz ale to kwestia gustu -

przed chwilą byłem na stronie FORDA - wybrałem wyposażenie Tytanium + silnik jak podałeś 1,6 TDCI i kwota to 78350 zł !! (a nie wybierałem NIC dodatkowo ! poza lakierem metalizowanym ) a gdzie lepsze radio, autoalarm, centralny zamek ? po wybraniu tylko tych opcji cena wynosi 88900 zł heh nieźle a daleko w tej konfiguracji do wyposażenia RAPIDA ....

dlatego pisałem ABYŚCIE skonfigurowali tak samo inne samochody jak wyposażony jest rapid w najbogatszej wersji i wtedy podyskutujmy o CENIE ! (dostałem info że mogę kupić radpida w full wersji za 81 300 zł )


fakt Hyundai i30 wygląda świetnie ! jednak jego cena nie jest niska !
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny
 
Posty: 479
Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna

12 Lis 2012, 16:25

Nie będę się rozpisywał, bo adam-and1 zrobił to już wcześniej, ale również jeździłem nowym Rapidem i jak dla mnie przyjemne auto, bez finezji i polotu, ale z zewnątrz prosto, schludnie i całkiem nowocześnie. W środku podobnie, ale mi to akurat nie przeszkadza, dla mnie to spora zaleta.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

12 Lis 2012, 16:48

A jak z jazdą? bo opisałeś tylko karoserię i wnętrze.
Rapida też widziałem ale na postoju i w życiu bym nie stwierdził, że to auto może kosztować 80tys. zł.
Znajoma za Jettę z tym samym silnikiem po rabatach zapłaciła 70tys. zł brutto i to w wersji comfortline.
Jeszcze 2 lata temu 105 konna Octavia 1.9 TDI była do wyjęcia za 64tys. zł brutto.
W obydwu przypadkach spokojnie w 80tys. zł można się zmieścić z naprawdę dobrym wyposażniem.
A Rapid to wciąż jest segment B z doklejonym bagażnikiem.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Lis 2012, 21:00

Nie chciałem urazić Ciebie. Rapid to dobre auto, ale.. Skoda proponowała mi superba w wersji ambition + pakiet fresh+ metalik z 1.8 tsi za 86. Poza tym nie mów że ceed podobnie wyposażony kosztuje 100 bo kosztuje 83 . I to w wersji kombi. nie zapominaj że w autach klasy rapida w wyposażeniu są napisane " wszystkie" rzeczy. W klasach wyższych tego nie ma. Jest też wiele rzeczy wypisanych ale tych " ekskluzywnych". Jak spojrzymy na przykładowo climatronic octavi to pisze tam że ma czujnik jakości powietrza. W katalogu wyposażenia superba tego nie ma. Tak samo jak pewnych schowkow itp. Bo klient wie że za takie pieniądze to ma, a w tych tańszych modelach wszystko pisze by przyciągnąć klienta. Więc nie mów że za trzeba dac za ceeda czy octavie 100 tys by mieć to samo wyposażenie. Ciekawe czy rapid ma wgl ksenony.
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

12 Lis 2012, 21:28

Do Rapida nie możesz nawet dokupić ksenonów tak samo jak czujników parkowania z przodu.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Lis 2012, 21:36

Jasiek. Mam wrazenie że to po prostu jakieś dziecko robi sobie jaja. Przecież wersja L ceeda czy comfort hyundaia jest lepiej wyposażona niż rapid w max wersji...
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

12 Lis 2012, 22:46

Adam. Jeśli jesteś dorosłym człowiekiem to zastanowsię trochę. Są osoby na tym forum które mają cruza. Twierdzisz że plastiki trzeszcza już w salonie. Muszę Cię zaskoczyć. Siedziałem w Cruzie jak i w nowej astrze. Auta podobnie wykonane ( ten sam koncern). A z tego co wiem astra zbiera w różnych testach bardzo dobre opinie. Zresztą cruze też. Poza tym wyszedł cruze kombi który jest trochę poprawiony. Jeśli powiesz że skoda rapid jest lepszym autem i jest lepiej wykonana to Cię pół forum wysmieje. Siedziałem w rapidzie przy okazji gdy oglądałem octavie i superba. Oczywiście każdy ma swoje zdanie.


PS. Na tej stronie co podales linka dodales nie które pakiety nie potrzebnie bo są one w standardzie w wersji XL. Chyba wgl nie czytałes wyposażenia ceeda który w wersji L jest lepiej wyposażony niż rapid w max wersji. Za wszelką cenę chcesz nas przekonać do skody. Może jesteś jakimś jej poslannikiem hahah. Lub jak mówiłem . Dziecko.
fizzy12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 157
Zdjęcia: 1
Auto: Kia Ceed SW
Silnik: 1.6 GDI 135 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

13 Lis 2012, 09:13

ok widzę, że ta konwersacja nie ma sensu -

fizzy12
zapraszam do katowic - pokaże Ci 3 letniego Cruza i pozwolę się przejechać - mój brat jest jego właścicielem - to zobaczysz jak plastiki trzeszczą. i przy okazji będzie ci głupio, że nazwałeś mnie dzieckiem :-)

KAŻDY ma prawo do swojego zdania -ja swoje wyraziłem bez rzucania głupich tekstów w waszym kierunku .
Osobiście jakoś nie przekonują mnie koreańce (którym CRUZE również jest !!! a dla nie dowiarków polecam schylenie się pod samochód zdziwi Was fakt że pod spodem można znaleźć logo DAEWOO !! zrobie wam filmik przy najbliższej okazji . może cruze to niezłe auto ja mam inne zdanie - przykro mi .



zakończyłem temat
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny
 
Posty: 479
Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna

13 Lis 2012, 11:54

adam-and1 napisał(a):Osobiście jakoś nie przekonują mnie koreańce (którym CRUZE również jest !!! a dla nie dowiarków polecam schylenie się pod samochód zdziwi Was fakt że pod spodem można znaleźć logo DAEWOO !!


zaciekawiłeś mnie - musiałem przejść się do garażu i sprawdzić - no masz rację - na skrzyni biegów i niektórych elementach faktycznie widniej logo Daewoo. a co do kiepskich plastików to fakt są twarde, i niestety tandetne - ale skrzypi jedynie centralna część deski rozdzielczej - o czym pisałem już wcześniej na tym forum
cruzer
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: Mysłowice