Nowy samochód/używany na co zwrócić uwagę?

Nowy samochód/używany na co zwrócić uwagę?

27 Sty 2009, 11:01

Witam

Zamierzam kupić nowy samochód używany, jednak nie chce zostać oszukany i kupować złom w ciemno...
Więc stąd moje pytanie na co zwrócić uwagę?
Czy opłaca się pojechać do stacji diagnostycznej/mechanika który mi wszystko sprawdzi dokładniej?
ile taki przegląd kosztuje?
Czy podczas tego przeglądu wykryje mi wszystkie wady?
Aha, zastanawiam się za kupnem
VW Golf 3 1.8 GTI,
3 drzwi,
czarny metalik,
obrotomierz,
oryginalne felgi VW stalowe,
centralny zamek,
alarm,
fajny system audio,
sportowe zawieszenie
rok produkcji faktyczny jest 1993, w dowodzie ma wpis 'składak 1996'-i to mnie trochę zastanawia... przebieg to trochę ponad 200tys.
Cena 5tys.
Co o tym sądzicie?
Cj
Nowicjusz

Re: Re: Nowy samochód/używany na co zwrócić uwage?

27 Sty 2009, 11:58

Jeśli kupujesz od nieznajomego człowieka to warto sprawdzić samochód w warsztacie koszt to ok 200 zł. Hmmm składak, niby nic złego ale nie wiesz w jakim stopniu to składak czy z trzech rozbitych zrobili jeden w miarę działający. Przebieg ponad 200 tys trochę sporo jak na wersje GTI. Musisz wiedzieć, że nikt na pewno nie jeździł tym samochodem po zakupy do biedronki tylko nieźle go katował, a 200 tys przy ostrej jeździe nie wygląda fajnie.
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

Re: Re: Nowy samochód/używany na co zwrócić uwage?

27 Sty 2009, 12:50

Sebastianos napisał(a):Przebieg ponad 200 tys trochę sporo jak na wersje GTI.

zawsze lepiej kupic takie z allegro od handlarza co ma niby 150tkm co nie :lol: ?
a myslisz, ze ten co ma 150k nie był katowany?

ja mam golfa 1.8 199tkm przebiegu i zero awarii

po pierwsze nie ma 1.8GTI jest tylko 1.8GT, GTI maja silniki 2.0
nie pchaj sie w jakiegos składaka

za 5k zł poszukaj sobie najlepiej 1.8 z 92-93r., powinines znalesc przyzwoity stan :)

aha i te plastikowe nakładki na nadkola sa tylko w golfach GT i GTI, kazdy inny zwykły golf jesli je posiada to oznacza, ze ma je załozone w celu ukrycia rdzy

to tyle...
pzdr
Pawlo
Zaawansowany

Miejscowość: Bolesławiec
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe
    Wielu kierowców odkłada na ostatnią chwilę zmianę opon na zimowe. Oznacza to, że kiedy wystąpią przymrozki albo spadnie pierwszy śnieg, bardzo łatwo o stłuczkę, a dodatkowo w warsztatach tworzą się kolejki. Podpowiadamy ...
    Nissan Juke Fun Edition - seria limitowana Nissan Juke Fun Edition - seria limitowana
    Nissan wprowadził do oferty nową edycję specjalną miejskiego crossovera Juke, stworzoną dla tych, którzy wyrazić swoją osobowość poprzez wyjątkową, oryginalną stylizację nadwozia i wnętrza swojego samochodu. Juke Fun ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda