Nowy SUV ok 170 tys

09 Maj 2024, 08:25

Witajcie, zastanawiam się nad zakupem auta typu SUV średniej wielkości, z salonu, w leasingu, budżet to +/- 170 tys. brutto

Moją uwagę przykuł Seat Ateca, auto ma już ładnych parę lat ale wizualnie (przynajmniej mi) nadal się podoba. Tym bardziej, że wyposażenie w tej cenie jest całkiem fajne. Wersja silnikowa to benzynka 1.5 150KM z DSG
a wyposażenie to wersja Xperience + dodatkowo:

- Pakiet asystentów XL (predykcyjny/aktywny ACC, asystent jazdy w korku, Side Assist, Exit Assist, Pre-Crash Assist itd)
- Kamery 360
- Dach panoramiczny
- Elektrycznie i bezdotykowo otwierany bagażnik
- BeatsAudio 340W (wzmacniacz, 9 głośników, subwoofer)
- Podgrzewana kierownica i siedzenia z przodu
- Ekrany 10,25" + 9,2" - wiadomo nawigacja, Android Auto, CarPlay itd.
- Fotele z tapicerką Dynamica
- Czarna podsufitka
- 19 calowe felgi

W zasadzie z cennika oprócz zawieszenia DCC i haka to wybrałem praktycznie wszystko. :shock:

Cena po rabatach 165 tys. Pytanie czy coś w podobnej cenie dla porównania z takim wyposażeniem mógłbym brać pod uwagę? Ważny jest dla mnie też duży bagażnik (Ateca ma 510 litrów). Wstępnie patrzyłem inne modele to cena bliżej 200 i więcej niestety, ale może jakiś model przeoczyłem.

Dzięki z góry :)
Ostatnio edytowany przez marcov, 09 Maj 2024, 17:15, edytowano w sumie 1 raz
marcov
Obserwowany
 
Posty: 2

09 Maj 2024, 16:25

Jeżeli w leasing i Ci się podoba to nad czym się zastanawiać. Utrata wartości itp. mało Cię interesuje. To czy się bardziej modelowo zestarzeje również. Przy takich wymaganiach jeżeli chodzi o wyposażenie ciężko będzie cos znaleźć w tych pieniądzach.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

09 Maj 2024, 20:00

Po prostu ta Ateca to był w zasadzie pierwszy pomysł a fajnie mieć jakieś porównanie. Tylko jak zacząłem porównywać do konkurencji to licznik bardzo szybko dochodził do 200k. Zastanawiam się co ta Ateca taka korzystna cenowo wychodzi. Może chodzi o to, że jest już trochę na rynku i się gorzej sprzedaje a może chodzi o silnik? Seat nie oferuje w Atece nawet hybrydy miękkiej nie mówiąc o pełnej a to chyba te nowoczesne silniki tak windują ceny. Mi tam to nie przeszkadza szczerze mówiąc, 1.5 TSI 150KM to chyba sprawdzona jednostka. Nie jestem tak na bieżąco w motoryzacji i tak sobie to tłumaczę. :P
marcov
Obserwowany
 
Posty: 2