O co chodzi z kwalifikacją wstępną?

05 Wrz 2022, 17:09

Panowie co jeżdzą C+E lub nie jezdza a maja pojecie, mam pytanie planuje jeździć zawodowo ciężarówką, ale przed pójściem na egzamin nurtuje mnie jedna rzecz a więc.
Wiem już że istnieje możliwość jednocześnie C, oraz C+E zrobić (aktualnie mam tylko B).
Natomiast o co chodzi z kwalifikacją wstępną?
Przeczytałem że obejmuje to 280h w tym 20h jazd,
Skoro w kwalifikacji wstępnej jest już 20h jazd, to potem robie C+E i mam kolejne 25h jazd czyli łącznie 45, jak to dokładnie wygląda?
blackhawk888
Nowicjusz
 
Posty: 11

06 Wrz 2022, 09:30

Musisz najpierw zrobić prawo jazdy na samochody ciężarowe i tu najlepiej za jednym razem C+E bo wyjdzie Ci taniej. Dopiero jak otrzymasz taki dokument robisz kwalifikację wstępną to długie szkolenie które umożliwi Ci zatrudnienie się jako kierowca.
blackhawk888 napisał(a):Skoro w kwalifikacji wstępnej jest już 20h jazd, to potem robie C+E i mam kolejne 25h jazd czyli łącznie 45, jak to dokładnie wygląda?
Z tego co wiem jak masz C i zrobisz kwalifikację wstępną, a później uzyskasz prawo jazdy na E to taka kwalifikacja będzie ważna i nie będziesz musiał ponownie udawać się na kurs. Jak masz powyżej 21 lat to w przypadku tych uprawnień możesz skorzystać z kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 6823
Zdjęcia: 23
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opony letnie, czyli ogumienie, którego potrzebujesz
    Mechanicy zalecają, aby w momencie gdy średnia dobowa temperatura powietrza osiąga więcej niż 7 stopni Celsjusza, zakładać w pojazdach opony letnie. Sprawdźmy, jakie cechy opon letnich sprawiają, że warto to robić i czemu ...
    Rewolucyjne światła ksenonowe (1991)
    Chociaż do dziś produkowane są samochody z halogenowymi żarówkami, to rewolucji w jakości, zasięgu i jasności samochodowego oświetlenia dokonały tzw. palniki ksenonowe, zastosowane po raz pierwszy w 1991 roku w BMW ...

  •