O co chodzi z kwalifikacją wstępną?

05 Wrz 2022, 16:09

Panowie co jeżdzą C+E lub nie jezdza a maja pojecie, mam pytanie planuje jeździć zawodowo ciężarówką, ale przed pójściem na egzamin nurtuje mnie jedna rzecz a więc.
Wiem już że istnieje możliwość jednocześnie C, oraz C+E zrobić (aktualnie mam tylko B).
Natomiast o co chodzi z kwalifikacją wstępną?
Przeczytałem że obejmuje to 280h w tym 20h jazd,
Skoro w kwalifikacji wstępnej jest już 20h jazd, to potem robie C+E i mam kolejne 25h jazd czyli łącznie 45, jak to dokładnie wygląda?
blackhawk888
Nowicjusz
 
Posty: 16

06 Wrz 2022, 08:30

Musisz najpierw zrobić prawo jazdy na samochody ciężarowe i tu najlepiej za jednym razem C+E bo wyjdzie Ci taniej. Dopiero jak otrzymasz taki dokument robisz kwalifikację wstępną to długie szkolenie które umożliwi Ci zatrudnienie się jako kierowca.
blackhawk888 napisał(a):Skoro w kwalifikacji wstępnej jest już 20h jazd, to potem robie C+E i mam kolejne 25h jazd czyli łącznie 45, jak to dokładnie wygląda?
Z tego co wiem jak masz C i zrobisz kwalifikację wstępną, a później uzyskasz prawo jazdy na E to taka kwalifikacja będzie ważna i nie będziesz musiał ponownie udawać się na kurs. Jak masz powyżej 21 lat to w przypadku tych uprawnień możesz skorzystać z kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

15 Lip 2023, 16:50

kolega ma rację
Megatrans7
Obserwowany
 
Posty: 2
Miejscowość: Dąbrowa górnicza
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2019