Zakup samochodu, umowa wstępna

19 Mar 2017, 15:02

Witam, znalazłem ciekawy samochód w komisie. Postanowiłem że wpłacę zaliczkę i za kilka dni przyjadę po ten samochód.

Wpłaciłem więc kilka stówek, podpisaliśmy "umowę wstępną, pokwitowanie".

Na tym pokwitowaniu były dane samochodu oraz informacja: "Przyjmuję do wiadomości że komis nie odpowiada za ukryte wady fizyczne i prawne pojazdu."

Nie przemyślałem tego i podpisałem ten papier, teraz się zastanawiam czy warto kupować ten samochód jeśli w razie późniejszych problemów nie będę mógł skorzystać z praw konsumenckich.
Gość60541
 

19 Mar 2017, 20:28

MISZCZU95 napisał(a):Nie przemyślałem tego i podpisałem ten papier, teraz się zastanawiam czy warto kupować ten samochód jeśli w razie późniejszych problemów nie będę mógł skorzystać z praw konsumenckich.
w takim przypadku należy auto dobrze sprawdzić pod każdym kątem. Najlepiej udać się do serwisu na takie sprawdzenie samochodu. Lepiej być kilka stówek do tyłu niż kupić totalna ruinę która pochłonie Twoje wszystkie pieniędzy i nadal będzie mało.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Mar 2017, 15:42

Komis wystawia fakturę na samochód. Czy będzie mi potrzebna umowa z poprzednim właścicielem auta, który zostawił to auto w komisie?

Czy mam możliwość zwrotu samochodu po zakupie bez podawania przyczyny? Chodzi o zwrot towaru bez podawania przyczyny przez okres: tydzień lub dwa.
Gość60541
 

20 Mar 2017, 19:54

MISZCZU95 napisał(a):Komis wystawia fakturę na samochód. Czy będzie mi potrzebna umowa z poprzednim właścicielem auta, który zostawił to auto w komisie?
musi być ciągłość umów czyli od właściciela z DW aż po komis.Np Jezeli było 10 właścicieli to tyle umów (faktur) pownieneś otrzymać
MISZCZU95 napisał(a):Czy mam możliwość zwrotu samochodu po zakupie bez podawania przyczyny? Chodzi o zwrot towaru bez podawania przyczyny przez okres: tydzień lub dwa.
Bez podawania przyczyny napewno nie. Jedyna mozliwoscią było by jakbyś udowodnił że auto ma wady ukryte.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Mar 2017, 09:52

Ja jednak odradzam kupna tego samopchodu, po podpisaniu czegoś takiego. Podpisując ten dokument, zamknąłeś sobie furtkę do bardzo ważnych roszczeń wobec komisu.
Poczytaj sobie ten artykuł i zobacz z czego zrezygnowałeś. No i sam podejmij decyzje.
a moim zdaniem, jeżeli właściciel komisu dał ci do podpisania taki papierek, to można być niemal pewnym, że jest coś nie tak z tym autem.
Ale na tym problem się nie kończy - zobacz, co jest napisane na tej wstępnej umowie - zaliczka czy zadatek. Bo to też bardzo ważne, jakbyś jednak zrezygnował z kupna tego samochodu. O zaliczkach i zadatkach poczytaj sobie tutaj
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Mar 2017, 17:01

A powiedzcie mi, jeśli kupię sobie telefon to mam tydzień lub dwa na oddanie. Wtedy otrzymuje zwrot pieniędzy. Czy mogę tak samo zrobić z samochodem Jeśli okaże się że ma jakieś problemy?
Gość60541
 

22 Mar 2017, 18:31

Odpowiedzi na to pytanie już Ci udzielilem.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Mar 2017, 21:47

MISZCZU95 napisał(a):A powiedzcie mi, jeśli kupię sobie telefon to mam tydzień lub dwa na oddanie.

A skąd taka wiedza, że masz tyle czasu na jego oddanie?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Mar 2017, 22:25

MotoAlbercik napisał(a):A skąd taka wiedza, że masz tyle czasu na jego oddanie?
A no jak kupi przez internet to tak. Auto raczej kupuje się poprzez odbiór osobisty. Tutaj są inne przepisy :mrgreen: Kurde świat się wypacza, interpretacja co niektórych spraw jest błędna :mirgreen
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

24 Mar 2017, 17:09

Jak się kupuje coś przez internet to nie ma się tydzień czy dwa na oddanie przedmiotu, tylko ma się na to 14 dni.
Jednkaże po podpisanym oświadczeniu tak czy inaczej została zamknieta droga do rszczeń wobez sprzedawcy. Oprócz tego, nawet jak ktoś kupi samochód przez internet, to jeszcze chyba się nie zdarzyło, by sprzedawca wysłał go np. kurierem. Zazwyczaj, jak nie zawsze, odbiór jest osobisty i podczas tego odbioru kupujący zapoznaje się ze stanem technicznym i dochodzi do podpisania umowy KS.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

24 Mar 2017, 21:52

MotoAlbercik napisał(a):nawet jak ktoś kupi samochód przez internet, to jeszcze chyba się nie zdarzyło, by sprzedawca wysłał go np. kurierem. Zazwyczaj, jak nie zawsze, odbiór jest osobisty i podczas tego odbioru kupujący zapoznaje się ze stanem technicznym i dochodzi do podpisania umowy KS.
I widzisz czasami można się zdziwić :mrgreen: Moja sąsiadka sprzedała jakiś czas temu swojego maluszka przez internet. Była rozmowa telefoniczna czy aktualne ogłoszenie ,Ok więc poszedł przelew. Dostawa była na koszt kupującego - przyjechała wynajęta przez niego laweta . Umowa KS była sporządzona korespondencyjnie :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

25 Mar 2017, 11:15

No zdarzają się takie przypadki. Nie mówię, że nie. Ale takie kupowanie na odległość takich rzeczy, to ryzyko. Może być tak, że sprzedający to oszust. Przelejesz część pieniędzy ( bo zawsze tak jest przy takich oszustwach ) i czekasz na przesyłkę ( samochód ). I czekasz i czekasz. Próbujesz się kontaktować ze sprzedającym, a tu albo cisza w słuchawce, albo sprzedający kombinuje, że nie miał lawety, że coś się zepsuło itd itd. I po jakimś czasie nie masz ani auta ani pieniędzy. I to, że masz prawo zwrócić towar w ciągu 14 dni bez podania przyczyny nic ci nie daje, bo towaru nie masz.
Myślę, że warto o tym wspomnieć w tym temacie. Bo bardzo rzadko, ale zdarzają się takie sytuacje.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000