Obiekty pozwalające na wyczynową jazdę samochodem

23 Mar 2018, 15:28

Mieszkańcy Warszawy i okolic, którzy odkryli w sobie zacięcie do motorsportu nie powinni martwić się dostępnością obiektów pozwalających na wyczynową jazdę. Takie miejsca znajdziemy zarówno w samym mieście, jak i w jego niedalekim sąsiedztwie. Oto kompletna lista torów i autodromów oddalonych od Warszawy nie więcej niż 120 kilometrów.
Obiekty pozwalające na wyczynową jazdę samochodemAutodrom Bemowo
Autodromu Bemowo chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Obiekt położony w zachodniej części miasta, przy ulicy Powstańców Śląskich jest areną wielu warszawskich wydarzeń motoryzacyjnych, w tym słynnego Rajdu Barbórka. Miejsce można wynająć, organizowanych jest tutaj wiele szkoleń i kursów poprawiających umiejętności za kierownicą, jak również treningi członków Automobilklubu Polskiego.

Rally Drive
Zaledwie kila kilometrów do Autodromu Bemowo, w miejscowości Klaudyn znajduje się tor Rally Drive, położony na terenach firmy STW Center. Do dyspozycji użytkowników oddano tutaj 1,1-kilometrowy tor o nawierzchni betonowej. Obiekt jest czynny codziennie, można na nim trenować również własnym samochodem.

Tor Modlin
Niespełna 30 km na północ od Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Modlin zlokalizowano tor o tej samej nazwie. Chociaż obiekt nie został jeszcze oficjalnie otwarty, na jego terenie organizowane są już imprezy motoryzacyjne, a w grudniu zlokalizowano tutaj dwa odcinki Rajdu Barbórka. Dobry dojazd do obiektu zapewnia droga krajowa nr 7.

Drive Land
Drive Land jest nowym ośrodkiem stworzony na potrzeby Akademii Bezpiecznej Jazy Tomasza Kuchara, otwartym w ubiegłym roku. Obiekt opracowano z myślą doskonaleniu techniki jazdy, ale organizatorzy organizują również wydarzenia dla fanów motorsportu. Położony w miejscowości Słabomierz Drive Land znajduje się 40 km od Warszawy, a dojedziemy do niego drogą krajową nr 8.

Autodrom Słomczyn
W podobnej odległości od miasta stołecznego znajduje się słynny Autodrom Słomczyn, zlokalizowany niedaleko drogi krajowej nr 7. Nowoczesny obiekt, zmodernizowany w 2016 jest jednym z najchętniej odwiedzanych podwarszawskich torów. Co istotne, często są tutaj organizowane dni otwarte, w czasie których można potrenować własnym samochodem. Do naszej dyspozycji jest asfaltowy odcinek o długości 1,2 km.

Tor Łódź
Nieco dalej, 110 km od Warszawy w miejscowości Kiełmina położony jest Tor Łódź. Obiekt ma asfaltową nawierzchnię, a łączna długość nitki toru dochodzi do 1,5 km. Dodatkowego uroku torowi dodaje różnica wysokości dochodząca do 6,5 metra. Na miejscu również są organizowane dni otwarte, a dobry dojazd ułatwia sąsiedztwo autostrady A2.

Moto Park Ułęż
W podobnej odległości, nieco ponad 110 km od stolicy znajdziemy Moto Park Ułęż. Obiekt zlokalizowany na dawnym lotnisku ma asfaltową nawierzchnię i może zaoferować całkiem długie trasy, o długościach przekraczających nawet 2,5 km. Na miejscu organizowane są różne imprezy motoryzacyjne, w tym track day’e. Ośrodek leży w bliskim sąsiedztwie drogi krajowej nr 48, 10 km od trasy prowadzącej do Lublina.

Kartodrom Radom
Chociaż Kartodrom Radom jest miejscem słynnym przede wszystkim wśród fanów kartingu i wyścigów motocyklowych, na tor mogą wyjechać tutaj również samochody. Obiekt jest zlokalizowany w północnej części miasta, 100 km od stolicy.

Autodrom Jastrząb
Na dłuższą wyprawę będziemy musieli się również udać na Autodrom Jastrząb. Obiekt jest zlokalizowany około 120 km na południe od Warszawy, tuż obok trasy S7 w miejscowości Czerwienica. Tutaj znajdziemy asfaltowo-szutrowy tor z charakterystycznym wzniesieniem o nachyleniu 10%. Obiekt oferuje wiele różnych ustawień trasy, zwykle o długości około 2 km. Również na jego terenie organizowane są liczne imprezy motoryzacyjne, w tym dni otwarte.

źródło: ComplexPR
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3353
Zdjęcia: 12343
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Cyfrowe lusterka Lexusa – to musisz o nich wiedzieć
    To musiało nastąpić. Kamery najpierw trafiły do naszych samochodów, by ułatwiać parkowanie i wspomagać działanie systemów bezpieczeństwa, a teraz zaczynają zastępować klasyczne lusterka. Kluczową rolę w tej ...
    Toyota GT86 British Green Limited
    Edycja specjalna Toyoty GT86 to kolejny dowód, że w świecie motoryzacji wszystko wygląda lepiej w kolorze British Racing Green. British Racing Green to klasyka motorsportu – kolor, dzięki któremu przez ...

  •