OC - stłuczka a utrata zniżek

OC - stłuczka a utrata zniżek

17 Sie 2016, 17:38

Witam,

Mam do Was pytanie, bo nigdzie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi (z ubezpieczycielem się jeszcze nie kontaktowałem). Jakieś 2 miesiące temu spowodowałem małą stłuczkę. Stłuczka była z mojej winy (nie wyhamowałem w korku i uderzyłem w tył innego samochodu), spisałem oświadczenie i dałem je poszkodowanemu.

Mam aktualnie mały problem, ponieważ jakiś tydzień temu dostałem od mojego ubezpieczyciela ofertę na przedłużenie polisy OC na kolejny rok. Problem w tym, że z tego co widzę to nie zostały mi pomniejszone zniżki za bezszkodową jazdę (a tak w teorii powinno się stać). Z tego co wiem obowiązek zgłoszenia szkody spoczywa na poszkodowanym i ja nie mam pojęcia czy ten ktoś już to zrobił, czy w ogóle ma zamiar to zrobić. Czy mogę śmiało opłacić OC za kolejny rok po cenie, którą dostałem od ubezpieczyciela? Czy nie wynikną w przyszłości z tego jakieś problemy?
DarkMen58
Obserwowany

Auto: Seat Toledo II

Re: OC - stłuczka a utrata zniżek

22 Lut 2017, 13:11

jedź do multiubezpieczalni najpewniej coś Ci wybiora
TCPolska
Obserwowany

Miejscowość: Kielce
Prawo jazdy od: 17 06 1987
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW

22 Lut 2017, 22:07

TCPolska nie wydaje Ci się że post nieaktualny? Patrzyłeś na datę?
Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz

Miejscowość: Francja
Prawo jazdy od: 05 04 2008
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: BMW i Jeep Grand Cherokee WJ
Silnik: 530i, 520i, 4.0 R6
Paliwo: Benzyna

11 Kwi 2017, 11:20

Możesz śmiało opłacać OC za kolejny rok (pewnie już to zrobiłeś). W najgorszym wypadku ubezpieczyciel zrekalkuluje Ci składkę, którą będziesz zobowiązany dopłacić.
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus IS Sriracha Red ze złocistymi płatkami Lexus IS Sriracha Red ze złocistymi płatkami
    Z okazji amerykańskiej premiery nowej wersji sedana IS, Lexus przygotował wyjątkowo pikantną stylizację tego modelu, w żartobliwy sposób nawiązującą do jednej z najostrzejszych odmian sosu chili. Auto prezentowane ...
    SKODA Yeti dostępna w wersji wyposażenia SKODA Yeti dostępna w wersji wyposażenia "Laurin & Klement"
    SKODA Yeti dołączyła do rodziny aut spod znaku "Laurin & Klement ". To już trzeci, obok Octavii i Superba, model dostępny w tej prestiżowej wersji wyposażenia. SKODA Yeti "Laurin & Klement" przygotowana została z ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Summer Cars Party 2009
      Monster Truck Raging Bull, 7
      1/4 mili Bemowo
      BMW E36 Cabrio 328i, tył