OC - stłuczka a utrata zniżek

OC - stłuczka a utrata zniżek

17 Sie 2016, 17:38

Witam,

Mam do Was pytanie, bo nigdzie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi (z ubezpieczycielem się jeszcze nie kontaktowałem). Jakieś 2 miesiące temu spowodowałem małą stłuczkę. Stłuczka była z mojej winy (nie wyhamowałem w korku i uderzyłem w tył innego samochodu), spisałem oświadczenie i dałem je poszkodowanemu.

Mam aktualnie mały problem, ponieważ jakiś tydzień temu dostałem od mojego ubezpieczyciela ofertę na przedłużenie polisy OC na kolejny rok. Problem w tym, że z tego co widzę to nie zostały mi pomniejszone zniżki za bezszkodową jazdę (a tak w teorii powinno się stać). Z tego co wiem obowiązek zgłoszenia szkody spoczywa na poszkodowanym i ja nie mam pojęcia czy ten ktoś już to zrobił, czy w ogóle ma zamiar to zrobić. Czy mogę śmiało opłacić OC za kolejny rok po cenie, którą dostałem od ubezpieczyciela? Czy nie wynikną w przyszłości z tego jakieś problemy?
DarkMen58
Obserwowany

Auto: Seat Toledo II

Re: OC - stłuczka a utrata zniżek

22 Lut 2017, 13:11

jedź do multiubezpieczalni najpewniej coś Ci wybiora
TCPolska
Obserwowany

Miejscowość: Kielce
Prawo jazdy od: 17 06 1987
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW

22 Lut 2017, 22:07

TCPolska nie wydaje Ci się że post nieaktualny? Patrzyłeś na datę?
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV Jaguar X-type
Silnik: 2.0 V6 TURBO, 2.0 D
Paliwo: Benzyna

11 Kwi 2017, 11:20

Możesz śmiało opłacać OC za kolejny rok (pewnie już to zrobiłeś). W najgorszym wypadku ubezpieczyciel zrekalkuluje Ci składkę, którą będziesz zobowiązany dopłacić.
mfind
Aktywny

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

3 sposoby, które ułatwią odzyskanie auta przy jego kradzieży 3 sposoby, które ułatwią odzyskanie auta przy jego kradzieży
    Choć liczba kradzieży samochodów w Polsce powoli spada, nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. W 2017 roku auto znikało z polskich ulic średnio raz na 51 minut (co daje łącznie ponad 10 000 zgłoszonych na policję ...
    Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe
    Wielu kierowców odkłada na ostatnią chwilę zmianę opon na zimowe. Oznacza to, że kiedy wystąpią przymrozki albo spadnie pierwszy śnieg, bardzo łatwo o stłuczkę, a dodatkowo w warsztatach tworzą się kolejki. Podpowiadamy ...

•  
    • Hyundai ix35, przód
      Summer Cars Party 2009
      Nissan, przód na podnośniku
      BMW E30, drift, 2