OC, zakup auta i ważność ubezpieczenia

18 Gru 2010, 21:45

Witam, jako ze jest to moj pierwszy post na forum na ktorym pewnie bede goscil czesciej, z racji zakupu pierwszego auta.

Problem jest tego rodzaju: Auto kupilem od pani, powiedzmy, Ani - pani uzytkowala samochod przez kilka miesiecy, jezdzac na blachach i ubezpieczeniu poprzedniego wlasciciela, powiedzmy, Andrzeja ;) Auto ma wazny przeglad, bylem w WK i wszystko jest w porzadku jesli chodzi o przerejestrowanie, ale mam problem z ubezpieczeniem. Polisa jest wystawiona w Allianz na pana Andrzeja - okres ubezpieczenia to 13-03-2010 do 12-03-2011, ale zapłacona jest tylko pierwsza rata. Czy w przypadku braku egzystencji w dokumentach włascicielki "pomiędzy" takie ubezpieczenie jest ważne? Nie wiem czy to ma cos do rzeczy, ale mam umowe kupna/sprzedazy zawarta pomiedzy p. Andrzejem i p. Ania, oraz taka sama umowe zawarta miedzy p. Ania a mna, które woze caly czas ze soba.

Moge jezdzic na tej polisie przez 30 dni od daty kupna (30.11.2010), czy jest ona juz nieważna?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za sensowna odpowiedz, poniewaz sam troche sie w tym gubie.
Jedrys
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Pieszyce

19 Gru 2010, 00:16

Polisa jest ważna. To, że rata nie została opłacona to sprawa między ubezpieczycielem, a osobą na polisie. Ty odpowiadasz za polisę i auto od dnia zakupy.

Osobiście, radzę jak najszybciej zgłosić się do Allianz i zadeklarować się, czy chcesz u nich pozostać (spisać nową umowę), czy rezygnujesz idziesz do konkurencji.

Nie wie jak Ty, ale ja lubię mieć porządek w dokumentach.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ustąp pierwszeństwa na przejściu dla pieszych
    Choć główną funkcją przejścia dla pieszych jest umożliwienie bezpiecznego przedostania się na drugą stronę ulicy, to właśnie na pasach ginie najwięcej pieszych – w 2018 r. w takich okolicznościach śmierć poniosło ...