Ważność OC, opłata

25 Cze 2014, 13:19

Witam,

1) po zakupieniu auta z komisu firma chciała przepisać OC z komisu na mnie, zgodziłem się, po zobaczeniu innych, o wiele tanszych ofert wysłałem im w tym samym dniu wypowiedzenie tego OC, odp od wczoraj nadal nie otrzymałem ani tel ani na email wiec pewnie będą mnie kasowali za nadal aktywne OC?... :angry:

2) dziś przystąpiłem do innej ubezpieczalni, tylko, że tam dopiero po opłaceniu całego OC otrzymam papiery na email co do ubezpieczenia pojazdu, bez żadnego, wstepnego 30-dniowego jak to w tej starej firmie mi wysłano.. więc jeśli umowa/ochrona zaczyna się od jutra, na rok, i jutro nie zapłacę jeszcze tej kwoty to ubezpieczenie jest ważne czy też nie? bo nie wiem czy mogę wyjechać jutro w ogóle autem z domu... :unsure:
PogonFan
Nowicjusz
 
Posty: 26
Auto: BMW E36
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

26 Cze 2014, 23:14

PogonFan napisał(a):po zakupieniu auta z komisu firma chciała przepisać OC z komisu na mnie

Żadna firma nie przepisuje OC na innego właściciela - ty kupujesz auto z ważnym lub nie ważnym ubezpieczeniem. Jak kupujesz z ważnyym OC, to ty decydujesz, czy zostajesz w tej firmie ubezpieczenuiowej, czy rezygnujesz. I tylko ty ( a nie firma ) możesz o tym zdecydować. I tylko ty możesz przepisać ubezpieczenie na siebie - spisujesz aneks do ubezpieczenia i podajesz swoje dane.
PogonFan napisał(a):po zobaczeniu innych, o wiele tanszych ofert wysłałem im w tym samym dniu wypowiedzenie tego OC, odp od wczoraj nadal nie otrzymałem ani tel ani na email wiec pewnie będą mnie kasowali za nadal aktywne OC?...

Jeżeli wysłałeś wypowiedzenie to jest ono ważne z datą stempla pocztowego albo z datą wysłania faksu/meila. Nie musisz mieć żadnego potwierdzenia od ubezpieczyciela. Ważne, że masz potwierdzenie wysłania wypowiedzenia.
PogonFan napisał(a): dziś przystąpiłem do innej ubezpieczalni, tylko, że tam dopiero po opłaceniu całego OC otrzymam papiery na email co do ubezpieczenia pojazdu, bez żadnego, wstepnego 30-dniowego jak to w tej starej firmie mi wysłano..

Jeżeli zawarłeś umowę ubezpieczenia, to ubezpieczyciel powinien ci na maila przysłać 30 dnowe potwierdzenie, które możesz sobie wydrukować i z którym możesz jeździć. A w ciągu tych 30 dni musisz dostać papierową formę ubezpieczenia pocztą. Nie pamietam teraz w ciągu ilu dni musisz zapłacić za ubezpieczenie. Ale potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia powinni ci na maila wysłać, bo przecież musisz mieć takie potwierdzenie podczas kontroli. Zadzwoń raz jeszcze i poproś o potwierdzenie zawarcia umowy OC.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Suzuki Jimny
    Mała terenówka Suzuki była już kiedyś dostępna ze zdejmowanym dachem. Ale najnowsza odsłona modelu, która ostatnio skradła serca wielu kierowców, nie doczekała się dotąd takiej odsłony. Są jednak spore ...